Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Tam był wypadek, oni tak oznaczają miejsce dla śmiglowców. Geez.


(nie, nie są)
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

I jeszcze jak ktoś lubi oglądać horrory:
https://drive.google.com/file/d/1YGvJEp ... tkARA/view

Tzn. „normalne rodziny z dziećmi”.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:Akurat Żaba w przeciwieństwie do Ciebie byłem na wielu "konkurencyjnych" marszach i wiem że tam właściwie sami zwykli ludzie byli, w tym ogromne rzesze moich znajomych (w obronie sądów, prawa do aborcji itd.).


Co ma piernik do wiatraka? Też byłem na tych w obronie sądów.

Co do MN - był tam pewien element i padły z tych grup hasła rasistowskie - to jest złe, to trzeba wyeliminować, a nie można ignorować, ale nie można też w drugą stronę - nazywanie marszu marszem faszystów jak przyszło 50 czy 60 tys. ludzi normalnych to jest przegięcie w drugą stronę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Myslalem, ze pijesz do marszow w obronie sadow mowiac o "konkurencyjnych" marszach - watpie zeby ktokolwiek poza dziennikarzami i policja pojawil sie na obu zgromadzeniach.

Problemem jest to, ze ciezko juz estymowac ilu z tych ludzi jest jak to mowisz "normalny". Jak ogladalem powyzszy filmik to mialem wrazenie, ze kretyni krzyczacy "raz sierpem" albo "jebac tuska" itd. to raczej przynajmniej 20%.

A niestety taki normals jak chodzi na tego typu zgromadzenia, mimo woli slucha tego wszystkiego, widzi ze to sa akceptowalne zachowania, to moze jednak z czasem stac sie fanatycznym nacjonalista. W latach 20-30 w Republice Weimarskiej tez tego typu marsze na poczatku mialy podobny charakter, a co z tego wyszlo - wszyscy wiemy.

Ja nie chce wieszczyc, ani straszyc, wyrazam tylko obawe, ze tego typu okropne marsze (bo nie ma w tym marszu nic z czym moglbym sie utozsamic, nawet po wycieciu tego mniejszosciowego bydla) maja bardzo zly wplyw na sytuacje w Polsce i tylko dodatkowo polaryzuja spoleczenstwo.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Żałosnej logiki ciąg dalszy:
Sytuacja po marszu nienawiści przypomina tę z memów, gdzie pies, stojąc nad poszarpaną poduszką "mówi" oczami do właściciela: "jestem równie zaskoczony jak ty". Okazało się, ze organizatorzy, którzy zaprosili faszystów z Włoch i Słowacji i dali im mikrofon, żeby wygłaszali swoje mądrości prosto ze sputnika o degrengoladzie Zachodu, są zaskoczeni rasistowskimi okrzykami i transparentami.

Z tysięcy gardeł niosły się rasistowskie lub nienawistne hasła o uchodźcach, homoseksualistach, lewicy, centrum, mediach (jak co roku), ale każdy uczestnik gdy mu o tym powiesz, będzie zdziwiony. Jak to?! Tam, gdzie ja stałem rodziny nuciły Chopina, a dzieci cytowały z pamięci Pana Tadeusza.

Nagle zapanowala epidemia ślepoty. Minister banerów nie widział, żaden z polityków pis ich nie zauważył, chociaż ciężko otworzyć internet, żeby się na nie natknąć. Słynny profesor od teczek Wałęsy zdziwił się, ze krzyż celtycki to symbol skrajnej prawicy, a przecież nie wiadomo, czy ten symbol przy haśle o białej Europie ma rasistowski podtekst, czy może odwołuje się do kultury Celtów. Faszystowskie transparenty zauważyła polska policja, ale w grupie protestujących antyfaszystów. Dwóch aktywistów z kontrmanifestacji może mieć zarzuty za propagowanie faszyzmu na antyfaszystowskim banerze. Na marszu nienawiści nikogo za propagowanie faszyzmu nie zatrzymano.

Cały świat obiegła wiadomość o zlocie radykalnej prawicy w Warszawie. Polska ma od wczoraj gębę rasistowskiego kraju, tolerującego neofaszystów. Prawica zaś coś bredzi o zerwaniu z pedagogiką wstydu, że już nie trzeba się wstydzić, że jest się Polakiem. Dziwne, bo ja chyba pierwszy raz w życiu zacząłem się właśnie wstydzić.
=========================
I obowiązkowy obrazek, tak to dokładnie wyglądało. Obrazek
Baj de łej. Co oznacza karabin na czarnym tle? Poza "my chcemy Boga" oczywiście.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:maja bardzo zly wplyw na sytuacje w Polsce i tylko dodatkowo polaryzuja spoleczenstwo.


Na to nic nie poradzisz. Za wiele osób i sił w Polsce chce utrzymać tę polaryzację albo jeszcze ją eskalować. PiS, PO, praktycznie wszyscy w polityce, a media czują się świetnie w takim sosie i nie jest nudno. Niestety.

Bywają głosy rozsądku.

https://twitter.com/RadioZET_NEWS/statu ... 9407559685
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Nie ma się co czarować - wstyd za takie elementy na oficjalnym Marszu Niepodległości. Przynajmniej mi - mam na myśli wszystkie elementy jawnie faszystowskie. Szli jednak w tym marszu także moi znajomi i osoby z mojej rodziny, co do których jestem przekonany, że są jak najdalej od tego typu poglądów. Komentarze też są raczej jednoznaczne i to z każdej strony:

http://www.rp.pl/Polityka/171119774-Pol ... losci.html

Dlatego jestem pewien, że nauka nie poszła w las i za rok tego typu elementów będzie znacznie mniej - nawet jeśli nie ze względów światopoglądowych to po prostu PiS zadba, żeby obyło się bez wizerunkowego strzelania we własną stopę. W końcu partia jedzie też na koniku nazizm = Niemcy, odszkodowania za II WŚ i zwyczajnie nie może sobie pozwolić na takie skojarzenia.


Staram się jednak widzieć też pozytywne strony - nie było zadym, bijatyk z policją, demolki. Świętowano na różne sposoby, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przez lata Święto Niepodległości to był dzień wolny od pracy, smętne obchody w TV i generalnie coś, co wszyscy mieli w dupie. Potem była taka epoka napierdalania się przez hołotę, która z obu stron zjeżdżała z całej Europy. Teraz przynajmniej ten dzień jakoś mobilizuje ludzi ale pozytywnie. Relacje w naszych mediach (poza wiadomymi) były neutralne i zresztą dzisiaj trudno już szukać śladów wielkiej burzy, zarówno u nas jak i zagranicą. Świat ma swoje problemy na głowie i nie myśli o Polsce.


A tak z innej beczki:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zolka3Img2

Jakoś nikt się na to nigdy nie zdobył. Dopiero "wstrętny" PiS.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Zacznijmy od tego Voo, że na razie z roku na rok tych ludzi przybywa, więc jakbym miał zabawić się w Nostradamusa, to zwiastowałbym, że za rok będzie tylko gorzej, a później jeszcze gorzej. Tzn. masz rację, że zwykli ludzie się pewnie wysypią z tego marszu - tyle, że dojdą zamiast nich nowi naziole i kibole + jeszcze większa rzesza nacjonalistów się z całej Europy tu sprowadzi na ten jeden piękny dzień, bo u nas tak pięknie się drze ryja i rzuca petardami.
I chyba do Voo też nie dotarło - oni, tzn. ci ONR-owcy, Młodzież Wszechpolska itd. dostali zgromadzenia cykliczne na 5 lat, więc nikt nie ma prawa im przeszkadzać. Tyle jeśli chodzi o niespójność reparacje za nazistów vs neonaziści maszerujący ulicami Warszawy.
I rzeczywiście było spokojnie...
http://szczerek.blog.polityka.pl/2017/1 ... kinowskim/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

więc jakbym miał zabawić się w Nostradamusa, to zwiastowałbym, że za rok będzie tylko gorzej


Mamy więc zupełnie odmienny pogląd w tej sprawie ale zapamiętajmy to i wróćmy do tego za rok. Zobaczymy kto będzie musiał zaciskać zęby i przyznawać drugiemu rację. Ja nie będę miał przed tym oporów, jeśli wyjdzie na twoje.

Co do tego "największego marszu faszystowskiego na świecie". Ktoś poważny konkretnie tak napisał? Nawet BBC użyło sformułowania "nacjonaliści".
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Przez lata Święto Niepodległości to był dzień wolny od pracy, smętne obchody w TV i generalnie coś, co wszyscy mieli w dupie.


To miałem na myśli odpisując Halowi o kontrmarszach. Teraz jest lament, że nacjonaliści "przejęli" obchody, a moim zdaniem przed Marszem Niepodległości poza oficjelami i TV z obowiązku, pies z kulawą nogą się nie pojawiał żeby świętować.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2181
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Były doradca h. Clinton napisał o marszu nazistów.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Voo pisze:Mamy więc zupełnie odmienny pogląd w tej sprawie ale zapamiętajmy to i wróćmy do tego za rok. Zobaczymy kto będzie musiał zaciskać zęby i przyznawać drugiemu rację. Ja nie będę miał przed tym oporów, jeśli wyjdzie na twoje.

Zakład stoi - kto przetnie? Powiem więcej - chciałbym się mylić i z wielką chęcią przyznam się do błędu.
Voo pisze:Co do tego "największego marszu faszystowskiego na świecie". Ktoś poważny konkretnie tak napisał? Nawet BBC użyło sformułowania "nacjonaliści".
[/quote]
No ten koleś to napisał, a kogo ma na myśli to nie chce mi się sprawdzać. Ważne, że zagranica i tak szkaluje Polskę i wyciąga tego jednego biednego, zagubionego nacjonalistę z tłumu normalnych ludzi, jakby to Sith napisał.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

A tak z innej beczki:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zolka3Img2

Jakoś nikt się na to nigdy nie zdobył. Dopiero "wstrętny" PiS.


Lisy spoko ale za coś takiego: "nowelizacja wprowadzi też zakaz stosowania urządzeń, które ranią ptaki. Chodzi o kolce i druty, które są umieszczane na budynkach" proponuję wysłać wszystkie gołębie z jakiejkolwiek starówki na działkę autorów tego projektu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2181
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Pierdziu, nigdy o Pławskim nie miałem dobrego zdania, ale teraz udowodnił naprawdę, że jest idiotą. Tak, żeby nie było - nie zgadzam się z panem i trudno mi bronić MN z jego pozycji. Pomimo to dalej uważam, że sam marsz jest dobrą ideą. A o MW i jego politycznej emanacji jaką będzie polityczna Endecja to materiał na dłuższy wpis, jak zbiorę fakty.

https://dorzeczy.pl/kraj/46991/Rzecznik ... owymi.html
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To chyba jacyś koledzy Pq.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2181
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Sith - link wyżej ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Wszechpolak Schrodingera jest rasistą i nie jest rasistą jednocześnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2181
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Winnicki i Bosak z Ruchu Narodowego już się odcięli od Pławskiego.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Hmm.. Kurde znowu w roli adwokata diabła ale ... o co chodzi? Co Was zaskakuje?

To Młodzież Wszechpolska. Raz. Gdyby powiedział coś odwrotnego to byłby może rzecznikiem jakiejś organizacji ale na pewno nie skrajnie prawicowej.

Dwa, że obie podkreślone wypowiedzi nie wykluczają się.

Czego nie dostrzegam?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Obrazek

;P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2181
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Z życia narodowców: Adam Andruszkiewicz (vel. Karzeł z Grajewa - ksywa nadana w środowisku pisowskim) odciął się właśnie od słów rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej Pławskiego. Dowcip polega na tym, że Andruszkiewicz był jeszcze rok wcześniej szefem MW, a teraz jest szefem Endecji, której trzon koordynatorski tworzą "kadry" z MW. Andruszkiewicz uciekając od Kukiza liczy prawdopodobnie na przytulenie przez PiS i rolę Endecji jako narodowego skrzydła antykukizowego. Tylko mając w kadrach MW może mieć z tym problem, bo co jak co - PiS rasistów u siebie nie chce. Wcześniej na wyścigi opowiadał, że imigranci to dzikusy. Wprawdzie nie rasizm, ale zawsze w temacie i mogą mu powyciągać podczas negocjacji kiedy będą tłumaczyć dlaczego nie dostanie stanowisk ;).
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Ja tam widziałem na filmiku mojego starego kolege Bartka Bekiera! Widzę, że Falanga dalej walczy, cieszy to. Bałem się, że coś mu sie stało jak wspierał młody republikanizm doniecki przed imperialnymi zakusami Kijowa i uciskanego Al Assada przed imperializmem NATO. Moj ulubiony rodzaj neofaszyzmu - taki, który nie widzi nic zdrożnego w brataniu się z polskimi maoistami (tak, tak, coś takiego istnieje :D )

Ale to było dawno, kiedy ONRy różne to była egzotyka i ciekawostka, a nie Winnicki w Sejmie, marsze z opaskami i w ogole.



Przy okazji. Zupelnie nie nie rozumiem wszystkich "wielu znajomych" forumowiczów, którzy chadzają na takie marsze, "ale nie mają nic wspólnego" No właśnie mają. Jak można dosłownie iśc za ludźmi z MW czy ONRu i mówić, że jestem normalny, nic mnie z nimi nie łączy.
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

next.gazeta.pl/next/7,156830,22624692,coraz-wiecej-sygnalow-ostrzegawczych-z-polskiej-gospodarki.html

Może się pomyliłem o kilka miesięcy ale w ubiegłym roku pisałem, że w drugiej połowie 2017 zacznie się ciekawie w budownictwie. W najbliższym czasie praktycznie żaden duży przetarg publiczny w kraju nie zostanie rozstrzygnięty. Nie ma kim robić a samorządy nie mają takich pieniędzy, jakich realnie potrzebują po gigantycznej podwyżce kosztów pracy. Ale będzie się czym chwalić, bo nadwyżka w budżecie zostanie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Turtles pisze:
Przy okazji. Zupelnie nie nie rozumiem wszystkich "wielu znajomych" forumowiczów, którzy chadzają na takie marsze, "ale nie mają nic wspólnego" No właśnie mają. Jak można dosłownie iśc za ludźmi z MW czy ONRu i mówić, że jestem normalny, nic mnie z nimi nie łączy.

Nie chciałem już tego uporczywie powtarzać, bo bym wyszedł na ThimGrima i wszyscy by się obrazili. Ale teraz to tobie się dostanie!
Ktoś dobrze napisał, że marsz nacjonalistów robi się naprawdę straszny, kiedy do brunatnych chłopców dołączają normalne rodziny i matki z dziećmi (ciekawe, że w temacie uchodźców też się pojawiały matki z dziećmi, które były chyba wtedy jak papierki lakmusowe prawdziwych uchodźców :D).

+++++++++++++++++++++++

Proszę bardzo, dzisiaj Bielan już mówi o atakach hybrydowych - tzn. o tej garstce podludzi, którzy nieśli banery typu "biała Europa" i która widocznie wyrywała mikrofony organizatorom.

MSZ Izraela już cośtam pisze o marszu zorganizowanym przez rasistów, a Waszczykowski już pewnie pisze do nich, że "my was uczyliśmy z pieców hutniczych korzystać".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Zaraz, to jest pokręcone co piszecie.

Czyli waszym zdaniem Marsz Niepodległości w zasadzie w ogóle nie powinien się odbyć, bo jakiś odsetek uczestników to byli nacjonaliści a promil faszyści?

Tam szło 60 tysięcy ludzi ciesząc się ze święta narodowego. Jak waszym zdaniem to się powino odbywać? "Słuchaj Stefan, tam kilometr przed nami idą jacyś kolesie z takimi dziwnymi krzyżami, wracajmy do domu, do Bydgoszczy. Chuj, że droga, nocleg, święto, jedziemy."

Czyli jakieś 58 tysięcy ludzi powinno iść do domu, żeby w Marszu Niepodległości szli sami faszyści?

Thim - przytaczałsz opinie MSZ bliskowschodniego państewka, notorycznie łamiącego prawa człowieka, eskalującego konflikty zbrojne, wysiedlającego i otaczającego murem, niszczącego domostwa, dyskryminującego, używającego broni w stosunku do dzieci? To jest twoim zdaniem opinia, która powinna mieć znaczenie dla nas?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:Zupelnie nie nie rozumiem wszystkich "wielu znajomych" forumowiczów, którzy chadzają na takie marsze, "ale nie mają nic wspólnego" No właśnie mają. Jak można dosłownie iśc za ludźmi z MW czy ONRu i mówić, że jestem normalny, nic mnie z nimi nie łączy.
No właśnie - w przyszłym roku chcę pójść na marsz ponieważ chciałem w ten sposób zamanifestować swoją radość z 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Z żadną partią nie zamierzam wspólnie manifestować, więc gdzie mam pójść? Całkiem serio mam taki dylemat. Jak nic nie wymyślę, to jednak pójdę w Marszu Niepodległości.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja byłem na marszu antify. Widziałem Zandberga, Szumlewicza i metr ode mnie stał Michnik. By poczuć się jak prawdziwy lewak, poszedłem od razu do starbunia i zamówiłem moccę z bitą śmietaną przedstawiając się jako Żyd.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2017, o 09:49 przez PIOTROSLAV, łącznie zmieniany 1 raz.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

To wrzuć to zdjęcie do spojlera Żydzie (z dużej litery, bo zapewne chodzi o narodowość a nie wyznanie, którego jako lewak mieć nie możesz) bo rozwala forum ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Nie kapuję. Potraficie nie pójść na wybory, bo nie macie na kogo głosować, ale jak nie ma zwykłego marszu organizowanego bez ideologicznej podszewki, to pójdziecie nawet na marsz narodowców. :D Jeszcze kurde może bym zrozumiał marsz PiSu, ale to jest marsz nazioli organizowany dla nazioli i na który zjeżdżają naziole i kibole z całej Europy.

To są organizatorzy, bo chyba wciąż niektórzy nie kumają, że nie wystarczy schować pod brunatny płaszcz haseł rasistowskich, by to był normalny marsz:
https://marszniepodleglosci.pl/historia/

Idziesz na ich marsz, to podpisujesz się pod np. tym kolesiem, który cośtam pisał, że czarny nie może być Polakiem. Te hasła niesione przez dzieci (biała Europa itd.), to nie są przypadkowi przechodnie, którzy wbili na marsz z własnymi hasłami i psują klimat wspaniałego święta niepodległości - to są organizatorzy (czy dzieci organizatorów), więc takich haseł musisz się spodziewać, idąc na marsz.

Za rok akurat będziecie pewnie mieli łatwiej, bo na pewno Duda zorganizuje swój marsz. Chyba, że dołączy do tego marszu,w sumie tam pasuje...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4836
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Przy okazji. Zupelnie nie nie rozumiem wszystkich "wielu znajomych" forumowiczów, którzy chadzają na takie marsze, "ale nie mają nic wspólnego" No właśnie mają. Jak można dosłownie iśc za ludźmi z MW czy ONRu i mówić, że jestem normalny, nic mnie z nimi nie łączy.


Czekaj. Czyli jak na rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego staniesz np. na rondzie Dmowskiego tos faszysta i czlonek MW? Grubo...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Voo pisze:To wrzuć to zdjęcie do spojlera Żydzie (z dużej litery, bo zapewne chodzi o narodowość a nie wyznanie, którego jako lewak mieć nie możesz) bo rozwala forum ;)
Done. Powiedziałem, że "Żyd" to moje imię, więc faktycznie poprawiłem na wielką literę. Chciałem, żeby pani zawołała "mocca z bitą śmietaną dla Żyda", czy coś w tym stylu, ale niestety... Musieli mieć jakieś szkolenia przeciw trollerce, bo było tylko 'mocca ze śmietaną' :(
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

A to widzieli? Jest filmik w środku:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... owaly.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

PIOTROSLAV pisze:Ja byłem na marszu antify. Widziałem Zandberga, Szumlewicza i metr ode mnie stał Michnik. By poczuć się jak prawdziwy lewak, poszedłem od razu do starbunia i zamówiłem moccę z bitą śmietaną przedstawiając się jako Żyd.
Z bitą śmietaną? A jednak wyszedł z Ciebie krypto macho :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Razor akurat rocznica wybuchu powstania też już została zaczadzona przez kibolstwo, zdecydowanie atmosfera panująca podczas tej minuty ciszy jest inna niż jeszcze parę lat temu - race, kominiarki itd.

Widziałem dużo filmików z tego marszu i nic tam radosnego niestety nie widzę, atmosfera raczej jak na stadionie Legii po przegranym meczu.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Swoją drogą, ten marsz antify też jakiś pojebany. Przyszedł na niego jakiś ziom z żółtą flagą z wężem i napisem 'dont thread on me'. Później ktoś mu te flagę zajebał. (podobno to był symbol libertarian, a antify ma ich za sympatyzujących z narodowcami, ale co z tego? Nie miał żadnych haseł, nie nawoływał do niczego, wtf??)
Jak u narodowców tak i tu były osoby w kominiarkach.
Wszędzie sporo osób z ulotkami i gazetkami antify, w tym ulotka o samym marszu, o tym kim są, dlaczego część jest zamaskowana, i najdziwniejsze, żeby nie filmować nic, a szczególnie jak antifowiec robi coś nielegalnego, a jak co to żeby skasować, bo jeszcze zidentyfikują... Nosz kurwa, jedyny relatywizm moralny! Sami kręcą wszystkich, a nuż złapią narodowcami jak sika pod muzeum, czy policjanta Kulsona, ale ich to nie?
W przyszłym roku, chyba, najsensowniej będzie maraton pobiec.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

ThimGrim pisze:Nie kapuję. Potraficie nie pójść na wybory, bo nie macie na kogo głosować,


Chyba Ty! :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Counterman pisze:A to widzieli? Jest filmik w środku:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... owaly.html
Obywatele RP to też banda prowokatorow. Chyba nie ma tygodnia, żeby ich gdzieś nie zgarneli. Zero kontaktu z rzeczywistością. Na bank, było wiele miejsc wzdłuż marszu gdzie można było się z taki transparentem się ustawić i se pokrzyczeć. Ale nie, oni weszli w sam środek, ustawili się pod prąd i zdziwieni. Nie ma sensu im poświęcać więcej uwagi.
Swoją drogą, filmiku obejrzałem minutę... jakiś dres krzyczący 'jakie one są brzydkie'. To niewielka odmiana od 'kto je rucha', ale już i tak lepiej.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Tej, przeciez ludzie idacy z tylu, za frontem pochodu, ida tam aby wyrazic poparcie tego co na transparentach z przodu.

Proste pytanie, bo juz nie wiem co jest prawda:
A - Marsz, w ktorym gdzies z tylu pojawily sie hasla typu biala europa i falanga. Organizatorzy sie odcinaja.
B - Marsz organizowany przez grupy typu ONR i MW gdzie na przedzie idzie biala europa i falanga.

Jezeli A to luz. Jezeli B, to bardzo mi przykro, ale dupa i bronic tego sie nie da.

Jak to zatem bylo?

edit: chyba sam sobie odpowiem

https://marszniepodleglosci.pl/kontakt/
Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości:
Robert Bąkiewicz
https://www.facebook.com/robert.bakiewicz.3
"Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości
Obóz Narodowo-Radykalny"
https://www.onr.com.pl/
Obrazek

Dziekuję, do widzenia. Nie chce mieć z tym draństwem nic do czynienia.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Coś tak czuję po niektórych komentarzach tutaj, że ten marsz ma świetlną przyszłość...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

PIOTROSLAV pisze:Swoją drogą, ten marsz antify też jakiś pojebany. Przyszedł na niego jakiś ziom z żółtą flagą z wężem i napisem 'dont thread on me'. Później ktoś mu te flagę zajebał. (podobno to był symbol libertarian, a antify ma ich za sympatyzujących z narodowcami, ale co z tego? Nie miał żadnych haseł, nie nawoływał do niczego, wtf??)
Jak u narodowców tak i tu były osoby w kominiarkach.
Wszędzie sporo osób z ulotkami i gazetkami antify, w tym ulotka o samym marszu, o tym kim są, dlaczego część jest zamaskowana, i najdziwniejsze, żeby nie filmować nic, a szczególnie jak antifowiec robi coś nielegalnego, a jak co to żeby skasować, bo jeszcze zidentyfikują... Nosz kurwa, jedyny relatywizm moralny! Sami kręcą wszystkich, a nuż złapią narodowcami jak sika pod muzeum, czy policjanta Kulsona, ale ich to nie?
W przyszłym roku, chyba, najsensowniej będzie maraton pobiec.


I jesteś tym zdziwiony? :P

W ogóle jestem zaintrygowany jak tacy ludzie funkcjonują w normalnej rzeczywistości na co dzień :D Przecież to musi być niemożliwe przepracować uczciwie w życiu choć jeden miesiąc i wciąż mieć takie dziwne poglądy. Każdy człowiek z względnie działającymi zdolnościami poznawczymi by dostał takiego dysonansu poznawczego, że skończyłoby się wylewem czy coś...

Już łatwiej zrozumieć drugą stroną jako prostych debili z zerową wiedzą o rzeczach, którymi się obnoszą i dla których Polska / żołnierze wyklęci to coś jak Legia / Wisła Kraków, Żyda widzieli może na tych obrzydliwych hitlerowskich karykaturach, myślą, że kebs po siłce to staropolskie danie a ulubiony raper wcale się nie wzoruje na jakichś Murzynach :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Czyli waszym zdaniem Marsz Niepodległości w zasadzie w ogóle nie powinien się odbyć, bo jakiś odsetek uczestników to byli nacjonaliści a promil faszyści?


Tak, jeśli ten odsetek to organizatorzy marszu.

Czyli "Ty Stefan, nie idźmy tym marszem, bo to marsz organizowany przez ONR i MW"
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Gregor pisze:I jesteś tym zdziwiony? :P

Raczej rozgoryczony. Takie pół-rozczarowanie-pół-wkurw.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4836
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Razor akurat rocznica wybuchu powstania też już została zaczadzona przez kibolstwo, zdecydowanie atmosfera panująca podczas tej minuty ciszy jest inna niż jeszcze parę lat temu - race, kominiarki itd.

Widziałem dużo filmików z tego marszu i nic tam radosnego niestety nie widzę, atmosfera raczej jak na stadionie Legii po przegranym meczu.
No wiem. Ale pytalem o cos innego... i wlasnie dlatego ze wiem ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Skąd się to w ogóle u nas bierze? Jak z państwa, które zrównali z ziemią naziści wespół z czerwonymi, staliśmy się zarzewiem tego, z czym walczyliśmy?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Chodzi Ci o postawy antysemickie? Nienawiść lub co najmniej niechęć do innych nacji i religii?

Historia. Był okres gdy byliśmy częścią organizmu państwowego, w którym żyło i pokojowo koegzystowało może i kilkanaście narodowości. Razem z upadkiem państwa i dostaniem się pod zabory zaczęło się manipulowanie nastrojami i nastawianie przeciw sobie poszczególnych narodów, co było np. polityką Austro-Węgier, gdzie każda nacja miała mieć swoją przeciwwagę, np. my Ukraińców (których świadomość narodowa praktycznie rozkwitła dopiero pod austriackim zaborem). W czasie, gdy państwa walczyły o ziemie i niepodległość praktycznie wszyscy w Europie wschodniej walczyli ze wszystkimi swoimi sąsiadami. My z Rosjanami, Niemcami, Czechami, Ukraińcami i Litwinami. Granice państw kształtowały się dosłownie za życia naszych dziadków. W czasie II wojny Niemcy wykorzystywali podziały narodowe powołując do życia przeróżne struktury polityczne i militarne na Ukrainie, w Estonii, w Chorwacji, w Bośni itd. Za ich namową i pod ich nadzorem narody i narodziki żarły i mordowały się jeszcze bardziej, np. Ukraińcy nas. Potem przyszli Sowieci i wszystko zdusili ale nienawiść między nacjami pozostała. Do tego co nam zrobili Niemcy doszło to co my zrobiliśmy Niemcom po wojnie. To nie są tylko nasze doświadczenia i przeżycia ale cały nasz fragment Europy tak ma i uwierz mi, że np. podobnym bastionem czują się Węgrzy. Słowacy i Czesi nienawidzą Cyganów, o Bałkanach szkoda pisać, tam by sobie wszyscy nawzajem popodrzynali gardła.

Antysemityzm w jakimś stopniu odziedziczyliśmy po carskiej Rosji ale też wyrósł on na biedzie i ciemnocie zacofanego społeczeństwa, był elementem programu endecji a po II wojnie taki pech, że Żydzi w nowych władzach byli obecni lub do pewnego momentu byli przez nowe władze hołubieni. Kojarzyli się też mniej z ofiarami a bardziej ze zdrajcami witającymi Sowietów. W głupim i biednym narodzie zawsze było łatwo manipulować ludźmi i inicjować pogromy.

I teraz masz tak, że w każdej rodzinie kogoś zabili Niemcy, Ukraińcy albo Rosjanie a co drugi dziadek pod nosem mamrocze na Żydów, bo coś tam.

W jaki sposób mają nas zrozumieć albo się do nas porównać tacy Belgowie, Holendrzy albo Portugalczycy? Albo tacy Brytyjczycy dla których przez stulecia pracowało setki nacji i w pewnym sensie nadal pracuje, tylko, że w samej WB? Jakie oni mają historyczne doświadczenia a jakie my? Do tego dochodzi to, że wciąż jesteśmy społeczeństwem mało zamożnym, biednym wręcz. Wśród kogo najpopularniejszy jest PiS? Menadżerów w korporacjach? Czy ludzi zarabiających czasem 1400-500 zł na rękę, dla których gówniane 500 zł decyduje o zmianie statusu majątkowego?

Za każdy stan obecny w jakimś sensie odpowiadają też ci, którzy do niego doprowadzili i mówiąc kolokwialnie "zostawili ten burdel". Ktoś z siermiężnym PiSem wybory przegrał. 500 zł + mówienie o tym, że nie jesteśmy żadnym zadupiem, zaściankiem, ciemnogrodem tylko znowu przedmurzem, jesteśmy lepsi i wyjątkowi, że jesteśmy narodem wybranym, do tego odrobina sprawności politycznej i determinacji w pewnych kwestiach = 45% poparcia w ostatnich sondażach (pamiętacie jeszcze dyskusję, że PiS straci na aferze z vetem prezydenta?).

Tyle luźnych przemyśleń.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

A ja myślałem, że te Sebiksy nie mają nic w głowach, a tu proszę, aż mi głupio... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Za każdy stan obecny w jakimś sensie odpowiadają też ci, którzy do niego doprowadzili i mówiąc kolokwialnie "zostawili ten burdel".


Lubie narzekać jak każdy inny, ale w porownaniu z krajami, ktore 1990 zaczely w tej samej sytuacji co my, wygladaja identycznie.

A jak sie porownamy z Niemcami, Francja czy UK, to w 1990 mielismy 1 : 5,3 tego co oni, a teraz mamy 1:2.8

Tak wiec jasne, trzeba wytykac bledy, szukac zawsze poprawy, ale nie ma powodow aby sytuacja w kraju tlumaczyc jakiekolwiek ekstremalne hasla. Dupy dała np Ukraina, ktorej wykresy są żenująco płaskie. Jeszcze warto spojrzec na te Węgry, ktore w 1990 byly dwa razy od nas bogatsze a teraz sa na tym samym poziomie co my.
Załączniki
2.PNG
2.PNG (90.95 KiB) Przejrzano 2997 razy
Capture1.PNG
Capture1.PNG (131.98 KiB) Przejrzano 2997 razy
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

LLo pół godziny pisałem posta a tyś się jednego akapitu uczepił i na dodatek nie do końca go słusznie zinterpretowałeś. Nie o to mi chodziło, chociaż te wskaźniki nijak się mają do sytuacji np. młodych ludzi, próbujących wystartować w dorosłość, panie emigrancie ekonomiczny :P ;) Ale nie o to mi chodziło.

Thim - nie no, Sebix raczej nie ma tego w głowie :D Pisałem o ogólnym nastawieniu naszego społeczeństwa i tendencji do ksenofobii.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Zablokowany