129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

... nie to o czym myslisz.

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

Chyba masz rację.

Dobra, peterpan, to kup sobie to:
https://www.ceneo.pl/17907190

Szału nie ma, ale W3 pójdzie w miarę ładnie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2192
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: peterpan »

Dzięki chłopaki za pomoc. Pewnie i tak zaryzykuję z używkami, bo w końcu muszę kupić system (bo linux tam siedzi) i grę jeszcze ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

Ja za miesiąc będę chciał sprzedać całego PC na którym grałem w Wieśka 3 na średnich detalach po taniości. Tylko, że AMD + Radeon, 3,13_ter.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Crowley »

A jaki procesor Gregor?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:A jaki procesor Gregor?
AMD FX 6300
Grafika Radeon R9 270
Dysk SSD 128 giga + talerzowy 500 giga
8 giga ramu
(obudowa, zasilacz, wiadomo -cała buda + nie mam napędu optycznego. Windows ten tego...wiecie... wujek ze Szwecji.)

Grałem na tym na średnich detalach w Wieśka 3, Crysis 3, Wolfenstein the new order. Wszystko starsze od Wieśka 3 (nie licząc wspomnianego Crysisa 3) śmigało raczej na najwyższych detalach w full HD :P Nowego DooMa dopiero chyba by nie pociągnęło.

Niestety przeprowadzam się bez PC i będę musiał jakiś czas pomęczyć się z laptopem :P

Sprzedam takiego PC w całości za powiedzmy 600 zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2192
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: peterpan »

Kupiłem ostatecznie używanego i5 3570 za 350 pln. Sklep daje pół roku gwarancji, więc zobaczymy ;) wziąłem chłodzenie że starego proca (Pentium g620), jeszcze nie robiłem stres testów więc nie wiem do ilu się przygrzeje. Przy jakiej temperaturze powinienem uważać? I rozejrzeć sie za lepszym chlodzeniem?
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

Jak nie będziesz miał BSOD

Obrazek

przy graniu w Wiedźmina 3 to znaczy, że daje radę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

To jest trudne pytanie. Różnie z tym bywa przy różnych generacjach i różnych procesorach. Ale generalnie to jeśli nie przekraczasz pracując przez dłuższy czas pod obciążeniem 80 stopni to bym się nie przejmował. Natomiast powyżej 90 stopni coś się pewnie zacznie chrzanić, więc jak zbliżasz się łatwo do tej temperatury, to trzeba pomyśleć o innym chłodzeniu.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2192
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: peterpan »

Dzięki za info Dael. W ogóle fajnie się bawię, bo pierwszy raz grzebie przy bebechach komputerów od pierwszego roku studiów kiedy składałem sobie maszynę do pisania (p 166 MHz 24 Mb ramu, HDD 4,3 Gb) i pisania na forum :D
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Turtles »

https://www.x-kom.pl/p/383806-notebook- ... d-fpr.html

Jak uważacie?
W sumie juz zamówilem, ale do sklepu
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

15" wielki laptop i3 starej generacji za tą cenę??

https://www.x-kom.pl/p/342164-notebook- ... win10.html

100zł więcej, a wszystko lepsze (chyba).

Ja za takie pieniądze złowiłem Acera Switch Alpha 12, który ma te same bebechy a jest tabletem...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Turtles »

Ale ma dwa dyski.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ale ten drugi dysk jest "w obudowie zewnętrznej"... Może niech ktoś inny się wypowie, ale jak dla mnie to trochę drogo jak za taki bardzo podstawowy laptop z bebechami starej generacji, bez porządnej karty graficznej i z małą ilością ramu.

No chyba, że chcesz konkretnie Della, bo z tego co wiem, oni mają chyba najlepszą gwarancję (jak coś się zepsuje, to gość przyjeżdża i reperuje na miejscu. Dlatego u mnie w firmie to tylko Delle są).
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

Dysk w obudowie chyba nie przeszkadza, czy przeszkadza? Ja bym się już nie przesiadał na coś bez ssd. Chyba, że jest możliwość dołożenia drugiego dysku, piszą zawsze o tym w specyfikacji, a z tzw. nienaprawialnych kadłubków bez płyty serwisowej w ogóle bym zrezygnował. Turtles, obczaj sobie laptopy polecane na forum PC format. Tam co miesiąc aktualizują polecane laptopy. I ogólnie to napisz do czego Ci to. Bo widzę, że wybrałeś matowy ekran, więc raczej nie do pracy z grafiką
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

Obczaj to Turtles. Ja chyba w coś takiego celuję.

https://www.x-kom.pl/p/367588-notebook- ... ource=spec

Nie wxzytywałem się w kwestie dysku M.2, ale generalnie to rozwiązanie chyba nie jest jakoś wadliwe. I podobno M.2 jest jest szybsze od zwykłego ssd...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No! Patrząc, co linkuje Thim, to ten twój, Rzuff, powinien kosztować przynajmniej kilka stówek mniej!
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Turtles »

Zależy mi na macie, żeby za bardzo nie męczył oczu, zależy mi na ssd, bo mam w desktopie ssd i nie wyobrażam sobie powrotu do systemu na hdd.

Ma służyć głownie do pisania. Głównie magisterki.


Tylko jak już kupuje lapka, to żeby miał ręce i nogi a nie maszyne do pisania na której wszystko to walka.

Ten znalazlem jako tańszy bez ssd na notebookcheck, ale chciałem dołożyc te kilka stów za ssd.
Generalnie to patrzyłem raczej w niższą półkę cenową tak do 2,2k ale tam to nic nie ma.

Ale macie racje, że jest troszke drogawy.

Duży plus to marka - delle mają niezłą opinie i znane są z serwisu (jak pisał matt)

A co znaczy dysk w obudowie zewnętrznej? Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej szczerze mówiąc - to jest kwestia tego, że wchodzi w miejsce napędu optycznego?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:Zależy mi na macie, żeby za bardzo nie męczył oczu, zależy mi na ssd, bo mam w desktopie ssd i nie wyobrażam sobie powrotu do systemu na hdd.

Ma służyć głownie do pisania. Głównie magisterki.


Tylko jak już kupuje lapka, to żeby miał ręce i nogi a nie maszyne do pisania na której wszystko to walka.

Ten znalazlem jako tańszy bez ssd na notebookcheck, ale chciałem dołożyc te kilka stów za ssd.
Generalnie to patrzyłem raczej w niższą półkę cenową tak do 2,2k ale tam to nic nie ma.

Ale macie racje, że jest troszke drogawy.

Duży plus to marka - delle mają niezłą opinie i znane są z serwisu (jak pisał matt)

A co znaczy dysk w obudowie zewnętrznej? Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej szczerze mówiąc - to jest kwestia tego, że wchodzi w miejsce napędu optycznego?
Na chłopski rozum, w obudowie zewnętrznej czyli poza laptopem? Tak bym zgadywał...

To co linkował Thim ma sens, są też wersje tylko z SSD 256GB i bez karty graficznej - zaoszczędzisz kilka stówek.

Błyszczące matryce nie są takie złe, jak masz ekran dobry. Ja mam błyszczącego Acera Switch Alpha 12 i korzystałem z niego na plaży - pisałem tekst i dawał radę. Jeśli to nie ma być twój główny komputer, to rozejrzałbym się za czymś w tym stylu. Wtedy wystarczy Ci mały dysk a reszta w chmurze.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

Ale dysk M.2 to jest chyba coś, co wygląda jak RAM i podobnie jest podpinane? Dell to oczywiście marka, to bez dwóch zdań. Acer to nie wiem, bo nie miałem nic tej firmy. Jeśli głównie ma to być do pisania, to i tak nie potrzebujesz super, najnowszego procka, ale wtedy weź pod uwagę istotny dla Ciebie czynnik - klawiaturę. Bo jak ma się zapadać pod każdym przyciśnięciem, to lipa. I zwróć też uwagę na układ klawiatury. I brałbym oczywiście tylko pełną klawiaturę, z klawiaturą numeryczną. Także Dell to dobry wybór, ale za ten sprzęt to ciut dużo chcą.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Chciałbym w ciągu pary miesięcy zmienić PCta. Nie jest to pilne. Marzy mi się coś ultra-małego, może być monstrum z zamkniętą architekturą. Budżet na razie powiedzmy, że nieograniczony, bo tylko się orientuję.

Pytanie czy to w ogóle ma sens czy jeszcze rok-dwa trzeba czekać aż się ceny unormują. Bo np. MSI ma takie cudo jak MSI Trident 3 Arctic, ale u nas kosztuje to 7-8 patoli. Jest malutkie, ładne, zgrabne, ma i7, GTX 1070, 16 GB RAMu i jest chyba wielkości PS4 albo mniejsze:

https://www.komputronik.pl/product/4010 ... vr7rd.html

Tu jest niby za 6300, ale oczywiście nie ma, a w dwóch sklepach gdzie znalazłem jest za 8000.

Problem w tym, że za dużo, dużo mniej (nawet niecałe 5k) mogę wykorzystać swój zasilacz, hdd i ssd i dołożyć do nich podobny procek, dobrą płytę, porządne chłodzenie CPU, małą obudowę (klik) i jakiegoś potwora GTX 1080 z wydajnymi wiatrakami (sprawdzałem, zmieści się).

Pytanie - co robić? Są jakieś inne porządne i ładne konstrukcje high-endowe, których nie wstyd na biurku postawić poza MSI?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Ptaszor »

Tak w ogóle, to jeśli ci się nie śpieszy, to z high-endem poczekałbym na nową generację procesorów Intela, bo wraz z dodatkiem rdzenia może się zmienić podstawka w płycie głównej. Kaby i Sky Lake miały jakieś śmieszne przyrosty, a ta nowa ma być nawet o 30% wydajniejsza, a przynajmniej testy kofi z lapków na to wskazywały.

I brał zestaw selfmade, czy raczej frogmade, bo z upgradem tego MSI może być klops, chociażby ze względu na nowe płyty główne. Poza tym zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na M.2, które ze względu na rozmiar, idealnie wpasuje się w small factor pc. A jak w Polsce nic fajnego nie ma, to może na Neweggu, tutaj wujek Linus materiał robił:
phpBB [video]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

O tych prockach wiem, ale to co ma w sobie wspomniany Trident 3 Arctic starczy mi pewnie na kolejne 5-6 lat i nie potrzebuję możliwości upgrade'u. Obecnego kompa złożyłem w marcu 2012 i nadal wszystko śmiga w full HD na ultra. Teraz celuję w rozdziałkę x2. Taki będzie monitor. Nie idę w 4K, bo tam nawet 1080 momentami nie daje rady.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Alienware mi się zawsze podobały, a z tymi upgrade'ami to bym nie przesadzał. Tak na prawdę jeśli budujesz zoptymalizowanego kompa, to po 4 latach procki na 100% nie pasują i możesz co najwyżej dołożyć ram (rzadko kiedy jest taka potrzeba) albo lepszą kartę graficzną - w gotowym kompie często jest taka możliwość, o ile nie jest to coś zupełnie zmniejszonego (jak kiedyś "steam box" od Alienware).
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

https://www.x-kom.pl/p/387228-notebook- ... mx150.html

Do takiego się przymierzam. Fajny? Zależy mi na nowym procku i dedykowanej grafice, a z jakiegoś powodu Core i5-8250U są teraz tylko w DELLach (za drogie) i Lenovo.

Czekam aż będzie większy wybór, ale nie będę dłużej niż do grudnia zwlekał. Może w czorny czwartek jakie promocje będą :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

No i radeon r9 270 padł zgodnie z wieszczeniem Zolta. Poza tą ikoną, którą opisywałem w Do Redakcji, nic nie zwiastowało zgonu. Aż tu nagle ekran siatka i koniec. Da się coś takiego podobnego/lepsze kupić w podobnej cenie może ciut wyżej cenie (do 1000) w dzisiejszych czasach? Tzn. w czasach kopalń?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:No i radeon r9 270 padł zgodnie z wieszczeniem Zolta. Poza tą ikoną, którą opisywałem w Do Redakcji, nic nie zwiastowało zgonu. Aż tu nagle ekran siatka i koniec. Da się coś takiego podobnego/lepsze kupić w podobnej cenie może ciut wyżej cenie (do 1000) w dzisiejszych czasach? Tzn. w czasach kopalń?
GTX 1050 Ti. Porównywalne (nawet ciut lepsze) osiągi, kupisz za ok. 900 zeta, no i żre mniej prądu.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

Ale to 900 zeta to jest jakieś podbite ostatnio przez kopaczową chyba. Bo coś czytam, że ludzie za "taką cenę to by nie kupili", a kupowali za ~700 zł. Nie znam się, ale ceny chyba nie są teraz najlepsze?
O takim czymś myślę wieczorami:
Palit GeForce GTX 1050 Ti DUAL OC
=======================================================
A mam takie o:
Asrock H97M PRO4 Intel H97 LGA1150
Thermaltake Smart SE Modular 530W
Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Sport CL9
Intel Core i5 4460 LGA1150
Crucial SSD MX100 256GB
Adata SSD SU800 256GB
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: zodi »

Takie coś sobie złożyłem:

Intel i5 3470
MSI GTX 1060 GAMING X 6GB RAM
16GB RAM 1600
250 GB SSD
500 GB HDD
i tam jakiejś jeszcze pierdoły.

Będę grał w gry :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Jezusmaria, za kartę pewnie dałeś z 1800 :(
zodi pisze:Będę grał w gry :)
Ta, World of Tanks 1.0 - strzelanie kolegom z plutonu w plecy jeszcze nigdy nie wyglądało tak ładnie :D
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: zodi »

Za kartę 1600 ;)
Ale spoko, ostatnio żyję w swojej "złotej erze" ;)

Zresztą światowy krach co raz bliżej, wojna może też - trzeba wydawać kasę póki można ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Bardzo zacny konfig. Odpal sobie Wieśka 3 z wszystkimi ustawieniami na maksa, całkiem ładnie wygląda (mimo wieku)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:Ale to 900 zeta to jest jakieś podbite ostatnio przez kopaczową chyba. Bo coś czytam, że ludzie za "taką cenę to by nie kupili", a kupowali za ~700 zł. Nie znam się, ale ceny chyba nie są teraz najlepsze?
Ceny są do dupy prawie na wszystko, ale najmocniej oberwał GTX 1070, bo był najbardziej atrakcyjny dla górników. Słabsze karty też poszły do góry, ale procentowo o mniejszą kwotę. A cena spadnie dopiero jak nVidia nową generację wypuści. Zresztą wcale tak drastycznie nie spadnie, co można zademonstrować na cenach poprzedniej generacji. Górnicy rzucają się na najnowsze serie kart, bo żrą najmniej prądu, ale ponieważ kupują wszystko na pniu, to rynek wtórny na poprzednią generację jest zapchany przez graczy, którzy nie mogą dostać tego, czego chcieli na rynku pierwotnym. Ktoś miał ochotę na GTX 1070, ale akurat nie miał nerki do sprzedania, więc kupuje GTX 980, podbijając ceny starszych kart. Tylko jakiś krach na rynku kryptowalut może to zmienić.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli

Post autor: ThimGrim »

Tak, dzięki Dael. Swoje się już naczytałem. Nvidia coś tam w końcu zrobi, pod koniec marca jakaś konferencja jest. Bo jak nie zrobi, to wszyscy jej odpłyną do konsol (edit: czyli do chipsetów od AMD). Jakiś gostek fajnie to tłumaczył, bo mówi, że jak ktoś przychodzi do sklepu i chce trzy wagony kart graficznych, to czemu sklep miałby mu ich nie sprzedać (a podobno Nvidia takie prośby do sprzedawców wysuwała, żeby nie sprzedawali więcej niż 2 karty na głowę...)? :D
Jednak nie ma chyba jakiś przewidywań, że bitcoin wybuchnie/pierdolnie w najbliższym czasie, więc nawet jak ceny spadną, to stanie się to ~we wrześniu... W każdym razie nieprędko.

Ale może Zolt* ma racje, ziemia i tak jest płaska i będzie koniec świata... A uj tam.

* Oczywiście chodziło mi o Zodiego, który wcale nie jest Zoltem.
Ostatnio zmieniony 8 marca 2018, o 21:26 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Z krypto to nigdy nie wiadomo. Jeżeli giełdę można porównać do kasyna, do krypto powinno się porównać do nielegalnego japońskiego kasyna z własnym burdelem (w którym wybuch właśnie pożar).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

No właśnie, ceny są z dupy, ale jak to szaleństwo potrwa np. 5 czy 10 lat czy dłużej to te ceny niedługo będą normalką, a nie zdupingiem. Ja planowałem potężny upgrade, ale mnie cenniki wyleczyły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Ptaszor »

Jedyny upgrade, jaki planuję w ciągu najbliższych 2-3 lat to z PS4 na PS5.
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: cns »

Ja tam wole seks od masturbacji.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: zodi »

Counterman pisze:Bardzo zacny konfig. Odpal sobie Wieśka 3 z wszystkimi ustawieniami na maksa, całkiem ładnie wygląda (mimo wieku)
Odpalę, odpalę :)
Póki co znów zasysam 44 giga nowego Wolfena żeby go też przy.urwić na ULTRA k.rwa MEGAAA!!!111oneoneonoe :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Po 6 latach chciałbym w końcu wymienić kompa. Będę na nim grać w grę i pracować. High-end odradzają wszyscy, bo nie opłaca się i tak dalej, ale jak ostatnio wykosztowałem się na taki set to mi starczył na wspomniane 6 alt.

Celuję w small form factor czyli coś niedużego. Monitor będzie 27 calowy z rozdzielczością 2560 x 1440 więc nie interesuje mnie 4K.

Co do small form factora: chodzi o to, żeby komp był nieduży, ładny (haha, tak, wiem) bo stanie na biurku, potężny jeśli chodzi o moc i najlepiej chłodzony cieczą więc cichy. Patrzyłem na takie cuda:

https://www.komputronik.pl/productVaria ... e-pro.html
https://www.euro.com.pl/komputery-stacj ... lsrc=aw.ds

Szczególnie ten Corsair wygląda po prostu rewelacyjnie i zbiera same 10/10.

Pytanie czy da się w podobnej cenie złożyć alternatywę samemu mając i małe i ładne (KLIK) i już bardziej aktualne graficznie (czyli 2080/2070). Wiem, że spokojnie 1080 styknie na kilka lat, ale jak wejdzie ray-tracing to przestanie być wesoło.

Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Halaster »

Ja mam taką obudowę i bardzo polecam - cicha, ładna, wszystko się mieści.

https://www.morele.net/obudowa-silverst ... 1b-766990/
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

A jakie masz chłodzenie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Halaster »

Ja się swiadomie zdecydowalem na kulturę pracy i ciszę zamiast maksymalizacji mocy procesora, dlatego wybrałem wariant pasywny, części są takie:

Kod: Zaznacz cały

Nazwa	Cena
SilverStone SST-SX500-LG v2.0 500W (Zasilacze)	373,21
Asus Z170I Pro Gaming, Z170, DDR4, SATA3, USB 3.1, mini-ITX (90MB0MQ0-M0EAY0) (Płyty główne)	695
HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB2K2/16) (Pamięci RAM)	429
Intel Core i7-6700, 3.4GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700) (Procesory)	1409
SilverStone Fortress FTZ01, HTPC, Czarny (SST-FTZ01B) (Obudowy)	620,55
Noctua NH-L12 (Chłodzenie CPU)	238,4
Specjalnie wziąłem procesor w wersji bez K, pomimo niższej wydajności, bo ciągnie mniej prądu i mniej się grzeje. Różnica w wydajności jest praktycznie nieodczuwalna, a ciszą błoga :)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

A grafika jaka? Noctua nie szumi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Halaster »

Noctua jest zamontowana bez wiatraka! Więc 0db :)

Grafikę mam starą, ale miejsca tam jest spokojnie na dobry sprzęt z nieogromnym chłodzeniem.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Zaraz, to co odprowadza ciepło z radiatora?
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: PIOTROSLAV »

wentylatory w obudowie pewnie...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Halaster »

Dokładnie
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze:Po 6 latach chciałbym w końcu wymienić kompa. Będę na nim grać w grę i pracować. High-end odradzają wszyscy, bo nie opłaca się i tak dalej, ale jak ostatnio wykosztowałem się na taki set to mi starczył na wspomniane 6 alt.
Ale teraz serio ceny są trochę za wysokie Pamiętam, że jak rok temu kupowałem sprzęt dla siebie (GTX 1080+Ryzen 1700) to wszyscy narzekali, że grafika droga i jak skończy się szał na kopanie i pojawi się następna generacja kart to będzie taniej. A tu szał się skończył, następna generacja jest, a ceny mniej więcej takie same. Dochodzą jeszcze wysokie ceny procesorów Intela (który jednak w grach wciąż jest wyraźnie lepszy, choć nie jest to już taka przewaga jak niedawno), zerknąłem z ciekawości i np. I7-8700+RTX 2070, to już jest w prawie 5 tysięcy za samą kartę i procesor (a jak brać intela z 8 rdzeniami to jeszcze trochę więcej)

Co do obudowy nawet nie próbuję pomóc, bo ja chciałem mieć wielką :P
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Nooo też mam wrażenie, że jakoś drogo. Ale z drugiej strony ja kupowałem też mniej wypaśny sprzęt.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

No za dobrego 2070 trzeba dać 2,5-2,8 tys. :( Dlatego trochę przycinam budżet. Na razie mam tak:


Obudowa
SilverStone Fortress FTZ01 (silver)

Zasilacz
Be Quiet SFX L POWER 600W

Procesor
Intel Core i5-8600

Wiatrak
Noctua NH-L12S

Płyta
MSI B360I GAMING PRO AC

Pamięć
HyperX Predator 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL13 XMP DIMM]

Karta graficzna
Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING OC 8GB

System
Windows 10
Obrazek
ODPOWIEDZ