Nintendo Switch

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Zaczyna się. :D
Nintendo Revealing 'First Glimpse' of NX Tomorrow http://www.ign.com/articles/2016/10/20/ ... x-tomorrow?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo NX

Post autor: boncek »

Nintendo Revealing 'First Glimpse' of NX Tomorrow http://www.ign.com/articles/2016/10/20/ ... x-tomorrow?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo NX

Post autor: boncek »

Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo NX

Post autor: Dogy »

phpBB [video]


Jakieś takie wynalazkowe za bardzo z tym wysuwaniem wszystkiego. Fajnie ,że nowy Marian, ale tym razem się nie nabiorę i konsole kupie dopiero jak będę miał kilka gier do ogrania :P.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nintendo NX

Post autor: Voo »

Stacjonarka i handheld fajne.

Ale to granie w kilka osob przed mini ekranikiem, no ja Was proszę ...

Konsola wyglada bardzo solidnie i nowoczesnie pierwsze wrazenie mam bardzo pozytywne.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Nintendo NX

Post autor: Gregor »

Dobry biznes na łamiących się zatrzaskach będzie! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo NX

Post autor: boncek »

Ja mam problem z wyglądem. Konsola jest imho mało nintendowska, taka jakby cała sobą krzyczała, że jest bardzo poważna i dla poważnych graczy i proszę ja w ogóle traktować poważnie. Do tego te smutne szarości. Te nudne kształty. Z długiej strony przynajmniej sprawia wrażenie solidnej, Bo zarowno 3ds jak i Wii U to jednak dość tandetnie wyglądający sprzęt.

Z drugiej strony bardzo się cieszę,ze mamy kolejnego handhelda. Bo powiedzmy sobie szczerze - to jest handheld z dokiem. I to bardzo mocny handheld, jeśli faktycznie pociągnie skajrima remastered.

Pytanie tylko jak z baterią.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo NX

Post autor: Dogy »

boncek pisze:Ja mam problem z wyglądem. Konsola jest imho mało nintendowska, taka jakby cała sobą krzyczała, że jest bardzo poważna i dla poważnych graczy i proszę ja w ogóle traktować poważnie. Do tego te smutne szarości. Te nudne kształty. Z długiej strony przynajmniej sprawia wrażenie solidnej, Bo zarowno 3ds jak i Wii U to jednak dość tandetnie wyglądający sprzęt.

Z drugiej strony bardzo się cieszę,ze mamy kolejnego handhelda. Bo powiedzmy sobie szczerze - to jest handheld z dokiem. I to bardzo mocny handheld, jeśli faktycznie pociągnie skajrima remastered.

Pytanie tylko jak z baterią.
Zwycięstwo totalne jeżeli będzie kosztowało mniej niż Vita na starcie :).
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo NX

Post autor: boncek »

No mówi się, że ~300$, ale nie wiadomo czy będzie dock w zestawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

I jak wrażenia? Ja muszę przyznać, że cały mój hype opadł totalnie. Raz, że prezentacja konsoli była beznadziejna, dwa że lista gier nie powala a trzy, że cena jest średnio interesująca (a już o cenach akcesoriów, które są absurdalnie drobie nie wspominając - 90 dolarów za docka, który jest kawałkiem plastiku z wyjściem HDMI??!!, srlsy Nintendo?)

Oglądałem cały weekend różne filmiki i analizy, i zewsząd padają te same zarzuty - sprzęt wypada fenomenalnie jako handheld, ale już jako stacjonarka jest słabiutki.
Czy to źle? Oczywiście, bo Nintendo uparcie promuje ten sprzęt jako home console, a on w zestawieniu z PS4/X0 (nie pisząc o Scorpio czy Pro) wypada, no słabo. Zwłaszcza, że boost jaki dostaje konsola po wsadzeniu do docka wcale nie jest taki duży jakby się mogło wydawać. Ot taka Zelda skacze z rozdzielczości 720p@30 do 900p@30. Zelda, która jest portem gry z Wii U!

O wsparciu third party też chyba można zapomnieć, bo sprzęt jest zwyczajnie za słaby. Zresztą wystarczy spojrzeć na to co na razie mamy dostać - same porty z poprzedniej generacji. Dosłownie, bo nawet hypowany Skyrim będzie nie ten remasterowany tylko "specjalna wersja". To samo z Fifą - nie 17, tylko znów "specjalna wersja".

Ech. Jestem zły i rozczarowany. Chociaż niby powinienem się cieszyć, bo kocham handheldy, a jako taki Switch prezentuje się fenomenalnie. Tylko co z tego jak pewnie gier będzie tyle co kot (czy raczej Nintendo) napłakał. Nawet jak konsola będzie się świetnie sprzedawała, to ciągle koszt produkcji sensownej gry na nią będzie duuuuuużo większy niż na nawet Vitę. O 3Dsie czy DSie nie wspominając.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

No lipnie to wygląda. Ja po cichu rozważałem, ale lista tytułów producentów niezależnych jest dramatycznie słaba. Jakieś remastery i tym podobne. Wygląda na to, że po WiiU może być kolejna klapa sprzedażowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Tzn. wiesz, jeszcze będą coś pokazywać, bo przecież praktycznie nic nie było o Ubi, a oni mają dość bliską współpracę (są ploty, że Beyond Good & Evil 2 będzie exclusivem na Switcha). Ponoć sporo przesunęli na E3. Ponoć. Generalnie mogą to jeszcze odkręcić na swoje jak to zrobił MS po fatalnej prezentacji X0.

No nic, trzeba też poczekać na pierwsze wrażenia. Kupić kupię, nie będę się oszukiwał, tylko może nie od razu, ale gdzieś w okolicy świąt (akurat będzie Mario nowy).
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Ajajaj :|
Jeżeli wybieracie się do sklepu już 3 marca, powinniście szykować od 1700 do 2000 złotych. Lekką rączką.
http://polygamia.pl/polskie-ceny-switcha/
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Dla mnie to jest takie szukanie dziury w całym. Jak kupowałem rok temu PS4 w bundlu z MGSem to też "lekką rączka" wydałem 1769 złotych, a potem jeszcze 249 zł za drugiego pada. Ja bym się akurat ceny samego Switcha i gier nie czepiał. Imho te 300$ jest ceną bardzo ok biorąc pod uwagę możliwości konsoli (z naciskiem na to, że to jest handheld) i to co dostajemy w paczce. Jedynie czego nie rozumiem to dlaczego w bundlu nie ma 1,2 switch, bo imho jest to dobry wabik na casuali, a tych będzie Nintendo złapać najtrudniej. No chyba, że będzie jakieś demo z powiedzmy 4 minigierkami. Bo Wii dlatego było popularne, że właśnie można było na imprezie znajomym zapuścić Wii Sports i świetnie się przy tym bawić.

Nie mam też problemu z ceną Zeldy, bo to jest tytuł AAA.

Faktem jest natomiast, że ceny niektórych akcesoriów i to, że dołączony grip nie ładuje joyconów jest mocno dyskusyjne. Tak samo jak ceny np. Ultra Street Fighter czy wspomnianego wcześniej 1 2 Switch.

Ja już po opadnięciu emocji wim, że kupię na pewno, ale nie wiem kiedy. Niby chcę zaczekać do grudnia, ale jak pewnie zobaczę w HD Markecie Switcha z włączoną Zelda to przeżyję to samo co w momencie zobaczenia GTA na PSP. I kupię z miejsca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

Ja narazie podziękuje, Zeldę ogram na Wii U.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Dogy pisze:Ja narazie podziękuje, Zeldę ogram na Wii U.
Ale Dogy, nie chcesz mieć "higher-quality environmental sounds."? Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

A ile kosztowała Vita w momencie premiery i co miała w zestawie? Mi się wydaje, że ludzie są zawiedzeni ceną, bo to jednak stricte hanheld, a ta cała "stacjonarność" pachnie ściemą. Za 1700 z hakiem dostałeś konsolę nowej generacji, najmocniejszą na rynku wtedy. A tu masz sprzęt "stacjonarny" do grania w remasterowanego Skyrima. Zresztą za 1400 to kupisz teraz PS4.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Vita na starcie kosztowała 1099 zł (249$) w wersji bez 3G. 3G zaś 1299 zł (300$) Zestaw zawierał konsolę, ładowarkę i ściereczkę:
Obrazek

Dla porównania zestaw ze Switchem zawiera:
Obrazek

Pamiętajmy też, że w dniu premiery Vity w EU dolar kosztował 3,16 zł, a w piątek (20.01) wynosił 4,10 zł.

Ale prawda jest też taka, że to porównanie nie ma sensu. Vita w momencie premiery była dużo słabszym sprzętem analogicznie niż teraz będzie Switch. Bo czego by nie mówić to Switch radzi sobie bez problemu z Zeldą, nawet po wyciągnięciu z doka, kiedy taktowanie procesora spada o połowę. Samo pociągnięcie fizyki pewnie jest sporym obciążeniem, a co dopiero renderowanie świata i randomowych wydarzeń. A mówimy o porcie przecież, nie grze pisanej od zera (tutaj pewnie benchmarkiem będzie dopiero Xenoblade Chronicles 2).

Tak czy siak ja czekam do pierwszych recenzji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nintendo Switch

Post autor: Voo »

W pewnym sensie to chyba najbardziej hmmm... dziwna konsola w historii. Jestem strasznie ciekaw co z tego wyniknie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

https://www.polygon.com/2017/5/7/155698 ... witch-love
W sumie ten artykuł dość zgrabnie podsumowuje to co myślę o Switchu. To chyba najfajniejsza (bo może nie najlepsza) konsola jaką kiedykolwiek miałem, a ten moment kiedy wyjmujesz ją z docka i dosłownie w tym samym momencie możesz grać dalej jest niesamowity i ciągle łapię się na tym, że mam rogala od ucha do ucha, kiedy to robię. O tym, że powrót do gry ze sleepa trwa może ze dwie sekundy nie wspominam nawet. Strasznie ciężko wraca się ze Switcha do "tradycyjnej" konsoli. Nawet na Pro, z mighty 4K, HDRami itd. wszystko jest teraz takie powolne, OS włącza się i włącza, gry wczytują się wieki, a do tego wszystkiego nie mogę sobie po prostu wziąć Horizon on the go tak jak robię to z Zeldą, kiedy po prostu mam ochotę pograć trochę w łóżku, albo ciśnie mnie do kibla.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Jak tam Bonc po dłuższym czasie ze Switchem? Są gry? Ile trzyma na baterii jak grasz? Nie wyszły jakieś nowe wady? Są gry warte uwagi poza opiewanymi Zeldą i Mario O? Coś ciekawego z premier na horyzoncie?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Hmm.. Ja chyba nie jestem najlepszą osobą do radzenia. ;) Od kiedy pracuję w Warszawie nie mam czasu na nic, gram bardzo mało, z doskoku. Zeldy ciągle nie skończyłem, Mario chyba jestem w połowie. Co do gier to u mnie wygląda to tak:
DPvYSDyUMAAqtWz.jpg
DPvYSDyUMAAqtWz.jpg (164.81 KiB) Przejrzano 28577 razy
Co do baterii to trochę zależy od gry, ale średnia to tak z ~6h. Z tym, że nigdy nie miałem sytuacji, żebym grał i nie miał jakiegoś powerbanku czy wtyczki z prądem. Jak nie gram to konsola się ładuje w docku, jak gdzieś jadę to używam ładowarki od telefonu.

Czy są gry to proponuję samemu sprawdzić:
https://www.nintendo.com/games/game-gui ... se|des|-|-
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Nintendo Switch

Post autor: Ptaszor »

Skyrim za 200 złociszy wygląda całkiem przyzwoicie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Jeśli kupię Switcha to dla gier N, a nie dla multiplatform, także tego... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

SithFrog pisze:Jeśli kupię Switcha to dla gier N, a nie dla multiplatform, także tego... ;)
Grałem praktycznie codziennie od kiedy wyszło Mario Odyssey, cudowna konsola.

Co do gier:
Mario+Rabbids (nintendowy X-com, spodoba Ci się)
Mario Kart 8 Deluxe - must have.
Zelda
Mario Odyssey
Xenoblade Chronicles 2 - ogromny RPG
Splatoon 2
Arms
Fire Emblem

A nadciąga jeszcze sporo dobrego :).
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

W sumie to chyba nie gram tak mało jak mi się wydaje. :p
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

Po 2,5 miesiąca użytkowania - jestem zachwycony! Nadal nie mogę wyjść z podziwu jak to wszystko szybko działa i jak poręczne jest granie. Osobiście bardzo lubię tryb "z nóżką" - rano przed pracą do kawy sobie stawiam ekran i ogrywam pare walk w Xenoblade Chronicles 2, podobnie robiłem z Marianem, bajka! Świetna konsola.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Czy na start jako zupełnie zielony użytkownik powinienem coś wiedzieć na temat używania/konfigurowania konsoli? (Poza tym co już przed zakupem objaśnił mi - dzięki! - bonc, czyli pro controllera też sobie sprawię.)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Nie miałem czasu dziś zagrać nawet 3 sekundy, ale pierwsze wrażenia mam:

Konsola jest mniejsza niż się spodziewałem. Jest dwa razy solidniejsza niż się spodziewałem. Serio, to był lekko szok, ciężar, wyważenie, jakość użytych materiałów... wiedziałem, że będzie dobrze, ale po obcowaniu kilkunastu minut ze Switchem pad z PS4 wydał mi się jakiś taki tandetny kiedy wziąłem go do ręki.

No i szokująco skromne i intuicyjne menu. Parę opcji, wszystko na wierzchu. Dla kompletnego laika jak ja proces konfiguracji bezbolesny. Nawet takie drobne udogodnienia zaliczam na plus: Windows czy inny android na dzień dobry chce się łączyć do sieci, ale jak masz filtr MACów na routerze to nie ma szans bez sprawdzania. Tu masz na ekranie listę dostępnych WiFi, a na dole MAC adres Switcha. 15 sekund później masz połączenie.

3 kliknięcia dalej mam już konto Nintendo, avatara, nick, podłączony TV, spersonalizowane ustawienia i Mario Oddyssey zasysane na pamięć wewnętrzną.

Minusów póki co, nie stwierdzono.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nintendo Switch

Post autor: Voo »

Zaraz bedzie jeden.

Brak czasu na użytkowanie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

A szyby na guziczki się psują. Tak mi tata mówił, zanim sam nie miał auta z szybami na guziczki. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Ha, znalazłem już jeden poważny minus, nie widzę platyny do zdobycia w Mario Odyssey :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

SithFrog pisze:Ha, znalazłem już jeden poważny minus, nie widzę platyny do zdobycia w Mario Odyssey :P
Jest 999 moonów i wszystkie stroje :) wtedy masz platynę.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Zakładam, że boncek w sieci N to bonswitch, a Ty Dogy? :>

Nie mogę się przyzwyczaić do uruchamiania. Wciskam i jest. Myślałem, że PS4 szybko startuje ;)

Mario na pierwszy rzut oka/pada - świetne. Grafika przyjemna, wodotrysków się nie spodziewałem, ale na przykład za wachlarz ruchów Mario i system sterowania ktoś powinien dostać nobla...

Edit, a nie, jakieś friend kody trzeba mieć, taki jest mój: SW-6630-6759-0696
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Wysłałem Ci zaproszenie Sith. :) Friends kody to taki nintendowski archaizm, na jakie jaszcze pewnie się nadziejesz (voice chat to kolejny). Ale podobno to ma się zmienić jak wystartuje w końcu online na 100%. 11 stycznia ma być Direct i (ponoć) prezentacja FW 5.0, który ma mieć sporo nowości.

OS w Switchu na początku mnie denerwował, ale też zaraz po premierze, był naprawdę mega prosty. Z czasem dodali takie quality of life stuff, jak np. zapisywanie danych karty, żeby ich za każdym razem nie trzeba było wpisywać (co było mega upierdliwe), wyszukiwarka w sklepie (fakt, że na początku tam prawie nic nie było) itd.. ;)

Ale z czasem pokochałem ten system, prezde wszystkim za wybudzenia konsoli ze sleepa do gry trwającego może ze trzy, cztery sekundy. Tak jak pisałem w maju, po przyzwyczajeniu się do tego ciężko potem gra się na "zwykłych" konsolach.
SithFrog pisze:Zakładam, że boncek w sieci N to bonswitch, a Ty Dogy?
Nie, normalnie boncek.
SithFrog pisze:Czy na start jako zupełnie zielony użytkownik powinienem coś wiedzieć na temat używania/konfigurowania konsoli?
Obczaj sobie te filmiki wprowadzające w Newsach, dobrze imho wprowadzają do korzystania z konsolki.

BTW. Po przejściu SteamWorld Dig 2 (must have!) chciałem od razu skoczyć na SteamWorld Heist, ale przypomniałem sobie, że ta gra była w Plusie. Odkurzyłem Vitę, ściągnąłem, odpaliłem... i kupiłem zaraz na Switcha. Super gra, na ekranie konsolki wygląda świetnie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Znalazłem minus, chyba, że mnie oświecicie i coś źle robię. Nie widzę, żebym mógł ładować joy-cony inaczej niż wsadzone w Switcha. Zakładałem, że na joy-con gripie będzie wejście na kabel, ale nie widzę...
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Jest grip z wejście na kabel, ale trzeba go kupić oddzielnie. Natomiast mnie się nigdy joycony nie rozładowały i z tego co wiem to raczej mało komu to się udało. Joycony trzymają ze 20 godzin - ciężko jest grać 20h non stop. Zresztą Pro też ma chyba +20h battery life. A jak kupisz Pro to w ogóle przestaniesz je wyjmować.

edit - O, widzę że kupiłeś Pro. :D No to masz problem z głowy
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

2 pytania dodatkowe:

1. Są jakieś gry dla dzieci na Switcha? Takie, które wymagają machania joy-conami? Coś ruchowego.
2. Jest w Mario Odyssey taki myk z kapeluszem rzuconym dokoła hydraulika, trzeba oba joy-cony dać w bok. Jak to zrobić na pro? :P

P.S. T-rex w czapce i z wąsami mnie zabił :D
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:1. Są jakieś gry dla dzieci na Switcha? Takie, które wymagają machania joy-conami? Coś ruchowego.
1-2 Switch? Just Dance? ARMS?
SithFrog pisze:2. Jest w Mario Odyssey taki myk z kapeluszem rzuconym dokoła hydraulika, trzeba oba joy-cony dać w bok. Jak to zrobić na pro?
Po prostu nim szarpnij w lewo albo prawo. Tak samo z podbijaniem czapki do góry albo w dół. Wszystko da się zrobić Pro controllerem. Nie czy nawet nie ma tego opisanego w Action Guide w menu, czy jak to się nazywa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

Był direct mini, super! Donkey Kong z Wii u najbardziej cieszy a Dark Soulsy to już totalnie :D. Puściłem ci zaproszenie sith.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

I The World Ends With You! Doskonale! :)

Sith, zastanów się nad Splatoon 2. Ja mam, Dog chyba też, można by pograć w drużynie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Gdzie się sprawdza ile godzin grałeś w daną grę?

Also: Mario Odyssey to zręcznościówka kompletna. Może to tylko pierwsze wrażenie, ale dałbym 9 albo 10 na 10. Dawno nie grałem w nic tak bezstresowo. Biegam, zdobywam sobie jakieś bzdety, odkrywam świat i nowe sposoby włażenia wszędzie. Światy są małe na oko, ale do zwiedzenia i zdobycia jest tak naprawdę milion miejsc i rzeczy. Dodatkowo jak widzisz jakiś power moon wysoko w miejscu kompletnie niedostępnym i w końcu wykminisz jak tam dotrzeć - satysfakcja gwarantowana.

Jedyny minus póki co to czasem słabo są rozłożone punkty respawnu i takiemu każualowi jak ja niektóre sekcje zręcznościowe potrafią dać w kość. Plus żona ma ubaw jak lecę po kablu i chcę zebrać monety, bo trzęsę wtedy padem jak wściekły i podobno wyglądam groteskowo :D

...ale serio. Jeśli ktoś grał kiedykowliek w jakiekolwiek Mario albo lubi zręcznościówki to musi zagrać w MO, może być na pożyczonym Słiczu, cokolwiek, jakkolwiek, byle zagrać!
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Są dwie możliwości - normalne statystyki masz w user's Page, czyli w tej główce, z Twoim awatarem w lewym górnym głównego ekranu menu:
DTf0qWCVwAElcLY.jpg
DTf0qWCVwAElcLY.jpg (73.81 KiB) Przejrzano 27718 razy
Ale czas zacznie Ci się pojawiać chyba po tygodniu od pierszego uruchomienia (nie wiem dlaczego tak jest, jak widzisz w SteamWorld Heist i Dragon Quest Builders Demo mam na razie First Played).

jak chcesz bardziej szczegółowe statystyki to ściągnij sobie Nintendo Switch Parental Controls™
tutaj będziesz miał dokładne info w co, ile, kiedy itd. (od momentu uaktywnienia aplikacji)
Screenshot_20180114-120948.png
Screenshot_20180114-120948.png (326.5 KiB) Przejrzano 27718 razy
A ja wczoraj wróciłem do Zeldy i zabrałem się za Master Trials.

Tak to wyglądało gdzieś koło 2:00. :D
Jedno serce! Byłem ZESRANY! Jakbym to przegrał, to bym musiał od początku robić cały trial (trzeba przejść 16 prób pod rząd, zaczynasz bez niczego, nawet ubrania). :D Najgorsze było to, że delikatnie mi się przesuwał celownik przy celowaniu, a byłem tak nakręcony, że nie chciałem tracić czasu na kalibrację. :D Po wygraniu trzęsły mi się ręce i modliłem się, żeby tylko nie było kolejnej próby! :D Potem sprawdziłem i miałem jeszcze jedną fairy, więc w najgorszym razie by mnie wskrzesiła, ale wtedy myślałem, że już ją zużyłem. :)

Teraz cisnę Final Trials, jestem przy 10.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Dzięki za info. A ten trial niezły, na takim ogryzku zdrowia palpitacja murowana :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

Ten time played pojawia się bodajże po tygodniu od pierwszego odpalenia gry.
Apka parental controls daje dużo więcej danych.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Nintendo Switch

Post autor: Ptaszor »

Czytam ten wątek i mam wrażenie, że albo stare chłopy zachowują się jak banda pryszczatych nerdów na widok Amigi, albo że czas sprzedać PS4.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

Nie wiem jak daleko jestem w Mario (Wooded Kigndom), ale do tego momentu to jest dla mnie gra na dychę. Dziękuję, dobranoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Nintendo Switch

Post autor: Dogy »

SithFrog pisze:Nie wiem jak daleko jestem w Mario (Wooded Kigndom), ale do tego momentu to jest dla mnie gra na dychę. Dziękuję, dobranoc.
A co jeśli Ci powiem ,że Super Mario Galaxy jest jeszcze lepsze ? ;)

Ranking 3d marianów dla mnie póki co wygląda tak:
Super Mario 64 (nostalgia :P)
Super Mario Galaxy
Super Mario Odyssey
Super Mario Galaxy 2
Super Mario 3d World
Super Mario 3d Land (3ds)

Sunshine niestety nie skończyłem, liczę na remake na switchu.

Sith nawet nie wiesz jak się cieszę ,że dołączyłeś do sekciarzy nintendo tutaj :D (czyli mnie i Boncka).

@Ptaszor - to nie chodzi o wymienianie PS4 na Switcha tylko raczej o uzupełnienie. U mnie od kilku ładnych lat zawsze obok sprzętu Sony jest konsola Nintendo i jestem spełnionym graczem.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nintendo Switch

Post autor: SithFrog »

A Galaxy planują rimejkować na słicza może?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Nintendo Switch

Post autor: boncek »

Zgadzam się z Galaxy, zwłaszcza dwójka, która była pod każdym względem lepsza, choć nie miała już tej mocy innowacji.

Remake może nie, ale jakiś remaster jest chyba nieunikniony. Pytanie tylko jak tam rozwiążą problem sterowania, wobble, wskazywania gwiazdek. Zwłaszcza w handheldzie, bo w doku teoretycznie powinno się dać.

Mi się marzy Super Mario 64 na silniku Odyssey, bo jednak oryginał już się mocno zestarzał.
Obrazek
ODPOWIEDZ