Podcast Na Klatę #1

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

giphy.gif
giphy.gif (1.06 MiB) Przejrzano 5632 razy
https://soundcloud.com/fsgk-pl/podcast-na-klate-1

:D

Mieliśmy mały problem techniczny i przez to data publikacji trochę się obsunęła, ale myślę, że na przyszłość będzie lepiej. Cała edycja to była w zasadzie normalizacja, kompresja i dodanie dżingli (co może trochę brzmi sztucznie, ale chciałem rozdzielić wyraźnie wątki).

Zapraszam do słuchania, mam nadzieję, że się spodoba. :)

Aha, idąc z duchem czasu postanowiłem zrobić reboot i zresetować licznik (tym bardziej, że to pierwszy podcast na Soundcloud) stąd jest PNK #1, a nie #7.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4989
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Zolt »

no, no. Doktor Gier został po lekcjach na korki z konsol u Profesora ;)

Fajnie to wyszło moim zdaniem. Chyba bonzo najlepiej się przygotował do podcastu, ale reszta nie odstaje (mimo Sony-Nintendo fakap :P ). Dobrze się słucha, merytorycznie, tylko trochę sporo szumów. Nie wiem jak na słuchawkach, puściłem na głośnikach i wsłuchiwałem się w mądrości mądrych głów razem z gniazdem grzechotników i respiratorem Jutsiego ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Co do szumów to nagrywaliśmy to przez net i zwłaszcza u mnie słychać po prostu kiepską jakość spotęgowaną brakiem sensownego sprzętu. Próbowałem to wy naprawić w Audition, ale w efekcie chyba dałem za dużo, zwłaszcza niepotrzebnie podbiłem tak mocno soprany. Ale spoko, następnym razem mam nadzieję, że będzie lepiej. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: SithFrog »

Jest parę kwasków technicznych, ale to chyba raczej rwało coś z transmisją w necie. Słuchałem na słuchawkach i nie było szumów, na pewno nie takie, żeby przeszkadzały. No i fajnie powrzucałeś dżingle. Jakbym nie wiedział to bym pomyślał, że robiliśmy umyślne pauzy na muzyczkę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7365
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeśli jedyne na co narzekacie, to "kwaski techniczne", to znaczy, że wyszło zajebiście. 8-)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Co do szumów - nagrywam to w postaci wideo przez OBS. Tylko tak udało mi się nagrać dźwięk z mikrofonu i ze słuchawek, bez miksowania tak, żeby słuchać siebie lub innych dziwnych pomysłów. Także jesteśmy ograniczeni technicznie do tego co oferuje OBS, ale sprawdzę czy mogę jakoś łatwo podpiąć jakieś inne kodeki audio i nagrywać w bezstratnej kompresji.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Ja mam taką propozycję - jako, że i tak mam Adobe Audition CC w ramach abonamentu, to proponuję, że mogę się zająć technicznym aspektem podcastów. Dla mnie to będzie nawet wygodniejsze, bo od razu będę miał wszystko ustawione pod obróbkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Larofan »

sucham tera
raju jutsi - wez valium :D
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Boncek, ale właściwie to jedziemy tak jak jechaliśmy, czy chcesz to jakoś nagrywać? Bo ja mogę to dalej nagrywać tak jak jest.

Wiem Laro - nie zdążyłem sprawdzić gdzie mam mute button. Na przyszłość będę się wyłączał w trakcie wypowiedzi innych osób. Najważniejsze, że teraz już wiem jak to wszystko ogarnąć, to będę miał więcej czasu ze swoimi notatkami, nie będę już wklejał Nintendo do Sony. (Shame, shame, shame)

Ale pierwsze koty za płoty, teraz na spokojnie będziemy dobierać tematy i co jaaakiś czas rzucimy chwytliwy temat i porozmawiamy. Co do tego kto... uważam że możemy albo trzymać stałą ekipę jak będzie wszystkim pasowało, albo będziemy rzucali że np. jednej albo 2 osób potrzeba. Ale tutaj nie trzymam się kurczowo tego, byle by to co jakiś czas powstało. Żebyście mogli właśnie z soundclouda sobie w samochodzie posłuchali mp3, czy siedząc na kiblu, albo masturbując się (moje sapanie będzie jak znalazł ;) ).

Co do samych tematów, generalnie chciałbym "geekowo" to trzymać, ale jak będzie chęć porozmawiania o np. sporcie, to czemu by nie? Ale właśnie od tego czy będzie o czym rozmawiać powinny pojawiać się kolejne odcinki, a nie dlatego że termin goni.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Turtles »

Na główną!. Przesłuchałem. Fajne.

Co to ma być za sim o iks wingach? Sa jakies filmiki z tym?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Turtles pisze:Na główną!. Przesłuchałem. Fajne.
Oh boy, here we go... ;)
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Larofan »

Jutsimitsu pisze:Wiem Laro - nie zdążyłem sprawdzić gdzie mam mute button.
nie no tylko ci dogryzam :) ale na poczatku w pierwszych paru zdaniach drzy ci glos wyraznie :)
nastepnym razem juz bedziesz wiedzial ze na trzezwo nie wolno sie nagrywac ;)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Larofan pisze:
Jutsimitsu pisze:Wiem Laro - nie zdążyłem sprawdzić gdzie mam mute button.
nie no tylko ci dogryzam :) ale na poczatku w pierwszych paru zdaniach drzy ci glos wyraznie :)
nastepnym razem juz bedziesz wiedzial ze na trzezwo nie wolno sie nagrywac ;)
W trakcie nagrywania wypiłem 3 piwa... i nie skończyliśmy jeszcze nagrywać :roll:

Wiem, były nerwy na początku, ustaliśmy że będzie bez cięcia, zmian itp. Tylko jingle. Happens.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: PIOTROSLAV »

W godzinę trzy piwa zrobiłeś? Radlery mam nadzieję...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Larofan »

no na poczatku drzales to w miare uplywu piw bylo tylko lepiej :D
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Jutsimitsu pisze:Boncek, ale właściwie to jedziemy tak jak jechaliśmy, czy chcesz to jakoś nagrywać? Bo ja mogę to dalej nagrywać tak jak jest.
Może być tak jak jest, tylko trzeba nagrywać wave i w 44khz, nie 48.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Gregor »

Fajnie wam wyszło bez spinania się na kopiowanie sztywnego formatu podcastu TotalBiscuita jak w tych wcześniejszych próbach i nikomu uszy nie odpadły bez mega postprodukcji. Mówiłem kiedyś, że nie trzeba było :P

Tylko ktoś dowalił z tym, że Hololens jest przespaniem tematu VR :D Przecież AR ma sporo większy potencjał i milion możliwych zastosowań. Choćby spojrzeć na prymitywne jeszcze w tym względzie Pokemony ;) Ale fakt, że Microsoft z tym Holo w małym stopniu celuje w gry, a bardziej we wszystko inne.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Powiedziałem, że MS przespał temat VRu, a nie że Hololens jest przespaniem tematu. Jak słusznie zauważyłeś AR to nie VR. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Gregor »

A to ok, jednym uchem słuchałem wątek nowych konsol :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

boncek pisze:wave i w 44khz, nie 48.
Sprawdzę co się da w OBS. Jak nie w ten sposób, to poszukam jakichś pluginów czy czegoś takiego. Skoro nazywa się Open Broadcast Software, to chyba ktoś do niego napisał takie dodatki.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Spoko. Bo wiesz - nie dość, że Soundcloud przerabia i tak wszystko do 16/44 to jeszcze kompresuje po swojemu, więc mamy sytuację, że mp3 jest przerabiane na mp3 i stąd może wychodzą jakieś kwasy później.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Piccolo »

Jest gicior Panowie. Tak, jak ktoś się zastanawiał na czym polegał mój montaż, to ja, między innymi, wycinałem czyjeś wzdychania w tle, siorbanie piwa, czasami większe "eeeee" i "yyyyy" ale faktem jest, że i bez takiej edycji brzmi to spoko. Co do szumów to jest na to narzędzie na pewno. Znaczy nawet Audacity ma dosłownie fuynkcję "redukcja szumów". Zaznaczamy mu jakiś kawałek gdzie nikt nie mówi (bankowo któraś ścieżka ma taki dłuższy kawałek na początku), algorytm bierze to sobie jako próbkę i na jej podstawie niweluje szumy. Ustawiamy mu nawet jak silna ma być redukcja bo jak przesadzimy to wydaje się, że głosy lecą z próżni. 4 kliknięcia na krzyż a jednak wyeliminowałoby to szumienie bodaj u Jutsiego.
Jakbyście kiedyś robili coś o retro to ja z miłą chęcią znowu bym w jakimś odcinku wystąpił :P... Tak tylko mówię :P.
Ale przede wszystkim wrzucać to na główną! No już czop czop.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Tak od kuchni to w racku był i dehummer, i redukcja szumu. Zwłaszcza dehummer był potrzebny, bo strasznie buczał sygnał. Potem jeszcze eq, żeby podbić dolne i górne pasmo, wcześniej normalizacja i kompresja, na koniec blokada, żeby nie wyszło wszystko poza 0db. Imho wyszło myślę nieźle, tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę, że pracowałem na 50 megowym, 128 kbit/s mp3. Zależało mi też na czasie nie ukrywam, bo mieliśmy mega obsuwę. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Holy shit, Audacity tak to skompresowało? My fucking bad, powinienem był dać film, co prawda ten zajmuje 10 razy tyle (mam słaby upload w Netii :/), ale nagrałem go mp3/320. (no to zjebałem nawet bardziej niż z nintendo :( ).

Następny będzie w dobrej jakości w takim razie... a jak Bonc chcesz, to możemy podmienić na soundcloudzie ten oddcinek. Nie wiem ile robiłeś go, także nie nalegam.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:no to zjebałem nawet bardziej niż z nintendo :(
Bez przesady :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Voo »

Słucham, bardzo fajne. Ciekawie gadacie, nie śledzę tych wydarzeń i tematów na bieżąco dlatego wasze komentarze są dla mnie bardzo wartościowe. Bonzo momentami gada jak najęty, zupełnie jak jakiś ekspert w radiu ;) Gdyby jeszcze było Was wszystkich słychać jak Sitha to by była bajka. Naprawdę - jeśli chodzi o to "co" gadacie to SUPER.

Jednak kilka uwag, może się do czegoś przydadzą albo coś Wam podsuną.

Jutsi - PW

Chłopaki (ogólnie) - w moim wieku trudno utrzymać dwie rzeczy - mocz i koncentrację (pewnie doczekam czasów gdy napiszę na forum, że trzy rzeczy ale na to trzecie jest tabletka) Pisałem to już przy poprzednich podkastach i będę się powtarzał - za długie te audycje. To powinno (imo) być sformatowane do tak pół godziny - nie umiem tego uzasadnić, po prostu tak mi się wydaje. Może dlatego, że do pracy jadę pół godziny :D Innymi słowy - z tego materiału zrobiłbym dwa odcinki. VR zasługuje spokojnie na własny, zwłaszcza, że na początku zapowiadacie, że będzie o E3 a potem naprawdę długo i ciekawie gadacie o VR (co jest tematem rzeką), niekoniecznie w kontekście targów. A jak ktoś usłyszał "E3" i pomyślał "e nuda ide w pizdu"?

Technicznie - fajne te dżingle w środku. Z radia jestem przyzwyczajony, że jak ktoś się wypowiada i niejako kończy wątek to dziennikarz już tego nie podsumowuje i nie dodaje nic od siebie tylko właśnie wchodzi dżingiel i prowadzący od razu zarzuca nowy temat. To nadaje jakby takiego szybszego rytmu audycji.

Nie ma informacji na stronie głownej i nie ma informacji na FB - do ukarania!!!

Ogólnie - bardzo fajnie. Dać wam tylko dobry temat i pociągniecie ten wóz z węglem :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Jutsimitsu »

Co do tematu, to już mamy coś na kolejny odcinek. Temat o VR myślę też się pojawi, tylko w tym względzie chcę najpierw zakupić swój - żeby móc dokładniej wypowiedzieć się o działaniu. Pewnie Bonc kupi pod PS4 (zgaduję) to też będzie dobra "konfrontacja". Ale to z czasem.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: Piccolo »

Nie no wiecie z tą jakością to też nie jest jakaś straszna tragedia :). A Taka Forumogadka potrafiła z szumienia Tartaka zrobić już tradycję więc luzik :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę #1

Post autor: boncek »

Voo, masz całkowitą rację. Zresztą założenie było takie, że właśnie będziemy nagrywać 30 minut, ale jak jest dobre towarzystwo to czas szybko leci i.. zrobiła się z tego godzina (choć tu też moja wina jest, bo Zelda nie była pierwotnie w planie). ;) Pewnie z czasem wypracujemy jakąś formułę, żeby bardziej zwracać uwagę na czas, myślę że takim optimum było by 40 minut. Na razie jednak nie chcemy się specjalnie ograniczać, ani narzucać rygoru (albo ja nie chcę, bo nie wiem jak Jutsi i Sith). Ja bym jedynie chciał, żeby był też jakiś stały dział, coś w stylu co ostatnio obejrzałeś/zagrałeś/przeczytałeś. Lubię takie stałe punkty w podcastach.

Co do wrzucenia na główną, to dla mnie to jest trochę za bardzo zagmatwane teraz, więc jak ktoś mógłby to ogarnąć będę wdzięczny (Sith i Jutsi nie mają dostępu do redaktorskiego forum).
Obrazek
ODPOWIEDZ