Jaki telefon?

... nie to o czym myslisz.

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Jaki telefon?

Post autor: ThimGrim »

Ja bym wziął jakąś Motorolę albo Samsunga.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4844
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Jaki telefon?

Post autor: Razorblade »

Samsunga za 700? Ekhm, nie rób mu tego.

Dowolny Chińczyk w tej cenie będzie spoko. Tak, Motorola to też Chińczyk ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Jaki telefon?

Post autor: ThimGrim »

No, używanego Samsunga Galaxy S2 kupi za 39 zł.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2151
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Jaki telefon?

Post autor: Theeck »

Mam Motorolę edge 40 pro, nie polecam motoroli.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki telefon?

Post autor: Cherryy »

Głupie pytanie, dlatego nie chcę tworzyć nowego wątku. KIEDY powinno się wypowiedzieć operatorowi kończącą się w przyszłym miesiącu umowę?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5038
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Jaki telefon?

Post autor: Pquelim »

jesli masz standardowe zapisy to już dzisiaj.
Umowa jest zwykle na czas okreslony z zachowaniem jednomiesiecznego okresu wypowiedzenia skutkujacego w nastepnym miesiacu po zlozeniu wypowiedzenia. wiec jesli umowa konczy Ci sie w czerwcu to w maju powinienies zlozyc wypowiedzenie. jezeli zlozysz w czerwcu, to umowa ulegnie automatycznemu przedluzeniu według warunków (np. na kolejne 2 lata z karą umowną za zerwanie, lub na czas nieokreslony z - standardowo wtedy - trzymiesiecznym okresem wypowiedzenia). Dlatego warto pilnowac tych okresow i skladac nawet wypowiedzenie wczesniej, piszac w nim o zachowaniu okresu umowy. mam na mysli to, ze mozna np w lutym wypowiedziec umowe konczaca sie w czerwcu.

aha no i warto dodac ze to jest tez dobra strategia na przedluzenie umowy, ale na innych (znacznie lepszych) warunkach. bo kiedy wysylasz wypowiedzenie to stajesz sie klientem którego firma traci, wiec Twoja umowa trafia do Działu Utrzymania Klienta. A oni mogą proponować zupełnie inne, znacznie lepsze warunki przedłużenia niż Ci studenci co normalnie wydzwaniaja przed zakonczeniem okresu umowy bez zlozonego wypowiedzenia. Zatem, jesli złożysz to wypowiedzenie to spodziewaj sie kontaktu z Działu Utrzymania. Im też warto przynajmniej raz odmówić - to zwykle odblokowuje nowe rodzaje umów w systemie.

Ja w ten sposob (skladajac wypowiedzenie w czas i odrzucajac dwa pierwsze telefony z propozycjami przedluzenia) zszedlem w INEI z 150/msc do 79/msc przy zachowaniu tych samych usług (internet 500mb+pełny pakiet kablowki).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7454
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Jaki telefon?

Post autor: Crowley »

O ile dobrze pamiętam, to nie można już w tskie umowy wpisywać 3 miesięcy na wypowiedzenie. Maksymalnie miesiąc. Ale poza tym jak wyżej.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki telefon?

Post autor: Cherryy »

Pierwszy raz mam w sumie taką sytuację. Wziąłem rok internetu w Play, bo za darmo dawali Netfliksa. Umowa kończy mi się 18 czerwca, więc równo miesiąc wypada jutro, w niedzielę.

Wiem, że to głupie pytanie, ale jak pójdę w poniedziałek 20 maja, to już zjebałem?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7454
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Jaki telefon?

Post autor: Crowley »

Wyślij mailem jeszcze dziś na jakiś BOK.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2700
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki telefon?

Post autor: Cherryy »

Tu chyba sprawa komplikuje się o tyle, że - jak każdy mądry Polak - nie czytam dokładnie umów i wychodzi, że w trakcie zobowiązania promocyjnego sprawa wygląda inaczej.

"Mamy prawo do dochodzenia zapłaty roszczenia, jeśli: rozwiążesz umowę przed upływem okresu zobowiązania promocyjnego"

"Jeśli jesteś w trakcie zobowiązania promocyjnego lub zawarłeś umowę bez zobowiązania, okres wypowiedzenia liczymy od kolejnego pełnego okresu rozliczeniowego.

Twój okres rozliczeniowy: od 1 do ostatniego dnia miesiąca.
Rezygnację otrzymaliśmy 20 lipca.
Okres wypowiedzenia będzie trwać od 1 do 31 sierpnia.
Twoja umowa będzie obowiązywać do 31 sierpnia włącznie. "

Nadal chuja rozumiem. ;)

EDIT: Dobra, już rozumiem, Play ma 24/7 kontakt, czego się nie spodziewałem. Jutro muszę wypowiedzieć online i będzie git.
Since 2001.
ODPOWIEDZ