Ameryka, USA etc

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Ot kolejny dowód, że ten cały ich Heritage jest o kant dupy rozbić. Jak ktoś ma nawet i 2 pokolenia wstecz samych Włochów, ale we Włoszech nigdy nie był, umie powiedzieć tylko Mamma Mia i lubi pizze, to co z niego za Włoch?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Zolt »

Wszystko to już było w najlepszym serialu wszechczasów https://m.youtube.com/watch?v=unJEfJ4gOq8
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: PIOTROSLAV »

"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

Temat normalnie do humoru :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tymczasem Kanada zalegalizowała Zioło. Od dzisiaj w całym kraju można się legalnie upalać. Jadąc do pracy, widziałem mgiełkę unoszącą się nad miastem...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: PIOTROSLAV »

Cbd jest legalne
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: PIOTROSLAV »

DaeL pisze:Nie wiem czy śledzicie przypadek Elizabeth Warren (potencjalna kandydatka Demokratów na prezydenta w 2020), ale jest z tego kupa śmiechu. Dawno, dawno temu, starając się o pracę wykładowcy, Elizabeth Warren zmieniła swoje dane na temat pochodzenia etnicznego, twierdząc, że jest Indianką.

Trump podczas kampanii śmiał się z tego i nazywał ją (wstrętny rasista!) Pocahontas. Zaoferował jej też milion dolarów, jeśli udowodni, że jest Indianką. Ale nie to jest zabawne.

Otóż Warren zrobiła sobie testy DNA, z których wynikło, że istotnie miała przodka, który był rdzennym Amerykaninem. Od 6 do 10 pokoleń wstecz. W najlepszym wypadku jest Indianką w 1/64. W najgorszym w 1/1024. Ale nie to jest śmieszne.

Śmieszne jest to, że ona te wyniki upubliczniła, a większość mediów uważa, że miała rację i pełne prawo podawać się za Indiankę.

ŁOT DE AKCZUAL FAK?
A niejaki pan Piotr Tarczyński opisał to tak:
Potencjał autodestrukcyjny amerykańskiej lewicy jest naprawdę nieograniczony. Oto mamy senator Elizabeth Warren, potencjalną kandydatkę na prezydenta w 2020 roku: kompetentną, progresywną, pracowitą, budzącą sympatię. Pochodzi z Oklahomy, więc ma jakieś indiańskie korzenie, ale nie czerpała z tego żadnych korzyści, nic z tego nie wynikało - poza tym, że uwziął się na to Trump, miłośnik nadawania obraźliwych ksywek, uparcie nazywający Warren „Pocahontas”. W lipcu oświadczył nawet, że jeśli Warren rzeczywiście ma jakieś indiańskie korzenie, to wpłaci milion dolarów na cele charytatywne. No więc Warren powiedziała sprawdzam - zrobiła badania, wyszło jej że owszem, gdzieś dawno miała wśród przodków jakichś rdzennych Amerykanów, i tyle. Nie twierdzi, że jest Czirokezką, nie zamierza wstępować do Narodu Czirokezów, nic z tych rzeczy - po prostu pokazała, że mówiła prawdę. Oczywiście doskonale wiadomo, że była to zarazem zagrywka PR-owa przed wyborami prezydenckimi, ale cóż z tego.

Reakcja Trumpa nie jest zaskakująca - z jednej strony „a kogo to obchodzi”, z drugiej „sam musiałbym ją przetestować, he he, wicie rozumicie”. Ale co na to amerykańska lewica? A no właśnie. Zaczęła się jazda na Warren: najpierw przedstawiciel Narodu Czirokezów się oburzył, że nie wolno używać testów DNA w ogóle do niczego, bo to „podważa plemienne interesy”. Na to chórem odezwała się „woke” lewica, że Warren na podstawie rasistowskiej doktryny krwi rości sobie prawa do indiańskiego doświadczenia (wait, what, where?). Inni, w tym Masha Gessen w New Yorkerze (którą skądinąd cenię), oburzają się, że Warren ustępuje Trumpowi i gra w jego gierki.

Jakoś nie przypominam sobie oburzenia na Obamę, że w odpowiedzi na birtherską histerię Trumpa pokazał akt urodzenia, wręcz przeciwnie, był to - z tego co pamietam - „znakomity ruch”. Czym różnią się te dwie sytuacje?

Na lewicowych obrzeżach można przeczytać nawet, że po „czymś takim” nie ma różnicy miedzy Warren, a Trumpem. Czytam to wszystko i włos mi się jeży - walka o ideologiczną czystość; bezlitosne i niezważające na kontekst dyskwalifikowanie swoich z powodu „niewybaczalnych” błędów wobec polityki tożsamościowej. Mark Lilla ma rację, niestety. This is why we can’t have nice
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Pquelim »

Piotr Tarczyński to ten partner życiowy Dehnela?

Typowo w stylu kiepskiego publicysty - kłóci się z własnymi słowami :D

DaeL z kolei sięga po fakty i się dziwi. Ja też się dziwie, bo w 1/64 to i ja pewnie jestem Aborygenem, Żydem i Afrykanem jednocześnie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie wiem czy wcześniej, ale na pewno od 2015 prawyborów na prezydenta, lewica w USA nie ma absolutnie żadnego pomysłu na siebie, poza krytykowaniem Trumpa i nazywaniem wszyskich rasistami/homofobami/tranfobami/itp-fobami (chyba tylko Sanders jest wyjątkiem, ale jego już dawno wycyckali i zakrzyczeli). Szkoda czasu...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Zasadniczo sytuacja jak w Polsce ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

To ja mam pytanie o:
Dawno, dawno temu, starając się o pracę wykładowcy, Elizabeth Warren zmieniła swoje dane na temat pochodzenia etnicznego, twierdząc, że jest Indianką.
To potwierdzony fakt czt fejk nius?

Bo jak fakt to obawiam się, że Tarczyński sobie trochę manipuluje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Jutsimitsu »

Warren’s central offense dates back to the mid 1980s, when she first formally notified law school administrators that her family tree includes Native Americans. Warren said she grew up with family stories about both grandparents on her mother’s side having some Cherokee or Delaware blood.

That genealogical claim has zero documentary evidence to back it up, according to a PolitiFact review of news and newsletter databases back to 1986.
No z jednej strony tak, z drugiej robienie wideł...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:No z jednej strony tak, z drugiej robienie wideł...
Aż mi się przypomniał Kwaśniewski i jego niedoszłe studia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

https://www.whitehouse.gov/wp-content/u ... ialism.pdf

Polecam raport. Socjalizm jest be, bo w Norwegii są drogie pickupy ;)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Ups?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Ups?
Chyba tweet skasowany, bo nic sie nie wyswietla.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Grassley, in a letter to Attorney General Jeff Sessions and FBI Director Christopher Wray, wrote that Munro-Leighton admitted to the committee on Nov. 1 that she previously lied about an allegation that Kavanaugh and a friend raped her in the backseat of a car.
https://thehill.com/homenews/senate/414 ... -kavanaugh
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Znowu tak się złożyło, że jestem na delegacji w USA, kiedy Ci mają wybory. Oglądałem relację na FoxNews razem z kolegą z Arkansas. Jak z tego stanu, to oczywiście popierał Republikanów, ale mówił, że nie znosi Trumpa. Uważa go za idiotę, ale mimo wszystko nie zagłosował na Demokratów, bo ich nie znosi bardziej. Próbowałem go przekonać do Libertarian, ale nie udało mi się.

Wyniki są takie, że Republikanie stracili Izbę Reprezentantów, ale za to zdobyli kilka miejsc więcej w Senacie (ile dokładnie, to muszą jeszcze policzyć. Co to oznacza? Pewnie tyle, że będą mieli jeszcze większy bajzel niż teraz...

Tak na marginesie, bardzo mnie ucieszyło, jak 5 minut przed końcem odliczania do zamknięcia pierszych lokali wyborczych, puścili spot pt. "Gratulujemy Polce 100 lat Niepodległości".
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:"Gratulujemy Polce 100 lat Niepodległości".
Szkoda, że nie 100 rocznicy odzyskania niepodległości ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

A swoją drogą czy tylko ja uważam za szkodliwe mylenie się i pisanie haseł "Sto lat niepodległa"? ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mogłem przeinaczyć, nie pamiętam dokładnie jak było napisane. Aczkolwiek nie ważne jak napiszesz, ludziom się będzie mylić...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

To prawda, że będzie, ale jak widzę na gmachach urzędowych hasło "100 lat niepodległa" to chce mi się strzelić plaskacza we własne czółko. ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Następna strzelanina, tym razem bar w Kalifornii:

https://news.sky.com/story/multiple-peo ... r-11547848
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Chcecie zobaczyc, dlaczego ludzie glosuja na Trumpa i krzycza o Fake News?

Czytamy od rana: Donald Trump Mocks Japanese Reporter - https://www.huffingtonpost.com/entry/tr ... 438892f5f4

Jest tam tez filmik i co? Trump troche kozaczy, ale zadnego nasmiewania sie tam nie ma. Ot zwykla, przyjacielska wrecz wymiana zdan i w miare rzeczowa odpowiedz.

Meczace to.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Takie rzeczy to są w Stanach raz w tygodniu. A to oburzenie, że Trump na przyjęciu wziął dwie gałki lodów mimo, że wszyscy dostawali jedną. A to znów montaż fotografii pokazujących, że Trump burak nie umie karmić karpi i wsypał im wszystko na raz (mimo, że z nagrania wideo wynika, że pierwszy zrobił tak premier Japonii, a Trump go naśladował)... Takie gównoburze w szklance wody, pokazujące, że mainstreamowe (czyli lewicowo-liberalne) media nie tylko nie potrafią być obiektywne, ale wprost postradały rozum. Na tym polega sukces Trumpa. Jego elektorat nie uwierzy w nic co mówią media, choćby to była najszczersza prawda. Jego przeciwnicy uwierzą we wszystko, co mówią media, choćby to było śmierdzące na kilometr kłamstwo. Pełna polaryzacja.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Mają totalny bajzel. Z drugiej strony barykady mają Fox news gdzie główni prezenterzy bez krempacji agitują za Trumpem na wiecu z mównicy...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Lol! Wszyscy w Missouri będą mieli obowiązek posiadać AR15! Od lat 18!

https://www.kmov.com/news/missouri-lawm ... b8b3c.html
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: snt »

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47699611

Trzy lata teorii spiskowych później. :roll:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

http://podcasts.joerogan.net/podcasts/ed-calderon

Tutaj mi najbardziej temat pasuje. Przyznam, że nie doceniałem jaka Somalia się zrobiła z tego Meksyku. Ciul wie co by się musiało stać, żeby tam COKOLWIEK zaczęło iść w dobrą stronę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie, że się zrobiła, ale tam zawsze tak było. Też byłem mocno zdziwiony jak mi znajomi mówili, że jak się jedzie do Meksyku to tylko do zamkniętych hoteli, a poza ośrodek to tylko w grupach zorganizowanych. Cała ameryka środkowa - to samo. W Ameryce Południowej jest różnie, ale generalnie też trzeba mocno uważać.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: peterpan »

Karaiby podobnie. Halu cos o tym wie ;)

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.cnn.com/2019/08/07/us/missi ... index.html

Mam klienta w tym regionie, który został bezpośrednio dotknięty przez tą akcję.

Kilka słów dodatkowego kontekstu:
- Mississippi to jeden z najbiedniejszych stanów w USA
- Stawka minimalna to $7.25 za godzinę - patrząc mniej więcej co za to można kupić, to jest to mniej więcej 8-9zł/godzinę (w PL w przeliczeniu, stawka minimalna to ~12zł/godzinę)
- Ci imigranci pracowali za mniej więcej tyle, lub odrobinę więcej, bo nikt tamtejszy nie chce za takie pieniądze pracować (McDonaldsy i inne Starbaksy płacą więcej albo tyle samo za zdecydowanie lepsze warunki pracy, fabryki kurczaków śmierdzą i jest tam zimno)
- fabryki, które zostały poddane kontroli, to fabryki żywności, więc jeśli będą musieli płacić więcej, to ceny żywności pójdą w górę, a Amerykanie bardzo sobie cenią tanią żywność (ilość, nie jakość)

To jest bardzo ciekawy temat, bo z jednej strony Amerykanie "pomagają nieudokumentowanym imigrantom" poprzez przyjęcie ich, ale z drugiej strony każą pracować za głodowe stawki. W końcu brak dokumentów mocno szkodzi twojej pozycji negocjacyjnej (w USA musisz negocjować każdy dzień urlopu). IMHO to trochę taka forma niewolnictwa i wykorzystywania takiej a nie innej sytuacji tych ludzi.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Jutsimitsu »

A już myślałem że temat ostatnich strzelanin i tego że znowu zrzucają winę na gry komputerowe (głównie Republikanie).
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Jeffrey Epstein jednak popełnił samobójstwo. Ma ktoś jakąś niespiskową teorię na ten temat?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Zolt »

Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Jutsimitsu »

DaeL pisze:Jeffrey Epstein jednak popełnił samobójstwo. Ma ktoś jakąś niespiskową teorię na ten temat?
Jesteś zdziwiony? Patrząc na to że wycieka zarówno od demokratów, jak i republikan, koleś miał już tylko wrogów.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Counterman »

Przynajmniej się udusił, a nie nadziewał na nóż 16 razy. W plecy.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Albo strzelił w głowę dwa razy.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Jutsimitsu »

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Jutsimitsu pisze:Ben Shapiro w formie:

https://mobile.twitter.com/benshapiro/s ... 2147877888
Slyszalem ze to rzekomo jest aluzja do tego, ze zwyciestwo Trumpa wzielo sie w duzej mierze z tego, ze Trump rozumie memy i wspolczesne poczucie humoru mlodego spoleczenstwa internetu. Komentarz o nukowaniu huraganow mial byc wlansie takim zarcikiem z kategorii, ktorej Clinton nie rozumie.

Wiesz, to tak jak na imprezie jest dwoch kolesi, ktorzy ze soba pracuja i rzucaja ciagle "smiesznymi" zartami ktore rozumieja tylko oni i ich waska grupa znajomych. Dla calej reszty wygladaja jak debile.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Nie. To jest aluzja do tego, że historyjka o używaniu broni jądrowej przeciw huraganom jest wyssana z palca przez dziennikarza z internetowego bloga, a Hillary włącza się w konwersację dzień po tym jak wybrzmiała. Jeśli ktoś na serio podejrzewa, że Trump chciał użyć broni jądrowej, no to sorry, ale jest niespełna rozumu.

Ale też tak gwoli sprawiedliwości - Shapiro się myli. To co robi Hillary (czyli podsycanie kompletnych bredni) to dokładnie taktyka Trumpa. Tyle, że Trump robi to sprawniej.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Turtles »

Jeśli ktoś na serio podejrzewa, że Trump chciał użyć broni jądrowej, no to sorry, ale jest niespełna rozumu.
Na pewno? Akurat to są pomysły, o które bym mógł podejrzewać Trumpa :D
Szczególnie, że słyszałem o takich pomysłach i dlaczego nie mogą zadziałać (afair huragany mają o wiele wiele wiele więcej energii niż pojedyńcza bomba jądrowa) już wiele lat temu. Trump też mógł slyszeć takie pomyśły w jakimś infowars czy innym poważanym republikańskim źródle
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Jeśli ktoś na serio podejrzewa, że Trump chciał użyć broni jądrowej, no to sorry, ale jest niespełna rozumu.
Patrz, dokładnie tak samo pomyślałem jak wyszła plotka o tym, że Trump chce kupić Grenlandię. A tu się okazało że to ma serio i po odmowie Trump rezygnuje z wizyty w Danii.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Turtles pisze:Trump też mógł slyszeć takie pomyśły w jakimś infowars czy innym poważanym republikańskim źródle
Tak, ale na bank słyszał też, że używanie nuke'ów nie jest koszer.
LLothar pisze:Patrz, dokładnie tak samo pomyślałem jak wyszła plotka o tym, że Trump chce kupić Grenlandię. A tu się okazało że to ma serio i po odmowie Trump rezygnuje z wizyty w Danii.
Eeee... nie to jednak nie jest ten sam kaliber. To znaczy sposób ogłoszenia propozycji był dziwaczny, dlatego dostał prześmiewczą odmowę i dlatego Trump się obraził. Ale choć Grenlandia formalnie jest terytorium duńskim, to w praktyce jest... (werble) kondominium duńsko-amerykańskim. W kontekście globalnego ocieplenia i polityki arktycznej przejęcie przez Amerykanów pełnej kontroli nad Grenlandią jak najbardziej ma sens. No i to nie pierwsza próba - Amerykanie próbowali kupić Grenlandię po II wojnie światowej.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Joe Rogan wprawdzie poraża dziecięcą naiwnością, ale akurat tę rozmowę warto obejrzeć.

https://www.youtube.com/watch?v=cI2EHMy1lgs
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: LLothar »

Joe Rogan jest dobry w tym, że pozwala gościowi mówić. Nie podważa, nie kwestionuje. Pójść na wywiad do niego to totalna łatwizna, bo naprawdę można się rozwodzić o tym o czym się chce. Warto o tym pamiętać słuchając.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Gregor »

LLothar pisze:Joe Rogan jest dobry w tym, że pozwala gościowi mówić. Nie podważa, nie kwestionuje. Pójść na wywiad do niego to totalna łatwizna, bo naprawdę można się rozwodzić o tym o czym się chce. Warto o tym pamiętać słuchając.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
No dokładnie. U Rogana wszystko zależy od gościa, który może się wyglądać od A do Z i to jest fajne na ogół. Jest to podcast w którym można posłuchać 3 h Johna Carmacka czy Elona Muska, ale też i jakiegoś zwariowanego afroamerykanina, który twierdzi, że historia to spisek White People, każdy faraon był czarny i afrykańska technologia rozwinęła Rzym Obrazek

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: DaeL »

Ja nie dissuję tu Rogana i cieszę się, że dzięki internetowi powraca formuła długich wywiadów. Po prostu czasem irytuje mnie fakt, że Rogan ma w sobie tę naiwność dziecka. I dziecięcy brak umiejętności koncentracji. Daje się ludziom wygadać, ale podchwytuje często wątki kompletnie drugorzędne i nie prowadzi sensownie rozmowy.

Żeby nie było, że tylko krytykuję, powiem Wam co jest - jak dla mnie - złotym standardem telewizyjnych debat i wywiadów. To program Firing Line, prowadzony przez ponad ćwierć wieku przez Williama Buckleya Jr. Takich konwersacji po prostu się już w telewizji (ale chyba również w podcastach) nie uświadczy.

Jako demonstracja:

Rozmowa z Groucho Marksem
https://www.youtube.com/watch?v=cXlIZBZpkoA

Rozmowa z młodym Johnem Kerry
https://www.youtube.com/watch?v=rqOZMGMtwuQ

Rozmowa z Christopherem Hitchensem
https://www.youtube.com/watch?v=lUH4RzAofv8
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ameryka, USA etc

Post autor: Halaster »

Jak dla mnie to główny problem Rogana to trawka - prawie w każdym wywiadzie się pojawia ten wątek i widać też, że ma to wpływ właśnie na jego koncentracje i zdolność wnioskowania, reagowania na wypowiedzi rozmówców itd.

Ma dobrych gości, ma sporo ciekawych pytań, ale sam program jest już przez tę jego postawę trochę dziwny.
ODPOWIEDZ