Seriale

... recenzje i inne takie.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Co macie do Atlasu chmur? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Seriale

Post autor: Halaster »

Atlas Chmur byl bardzo ciekawy, ostatecznie moim zdaniem troche przydługi ale gra aktorska, klimat, muzyka czy scenografia na najwyższym poziomie.

Historie już niestety nierówne, widać różnicę reżysera pomiędzy poszczególnymi wątkami. No i jak pisałem na początku, za długi.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Ptaszor pisze:[cierpliwie czeka, aż Koobik obejrzy kolejne sezony, wróci na forum i będzie błagał admina, żeby edytować ocenę]
Rzeczywiście pierwszy sezon nie nastraja pozytywnie, ale tylko dlatego, że te biedne 7 odcinków były zrobione na próbę, pilotażowo, stacja nie wierzyła, że to się sprzeda, a Pinkman miał nawet nie dotrwać do drugiego sezonu. Później jest trochę "przydługich" scen przy stole rodzinnym i zasadniczo Skyler i Walter White Jr. to zapychacze czasu antenowego, ale cała reszta rekompensuje pierwszy sezon i nudnawe domowe życie pana White.



No obejrzałem kolejne. Z racji, że wczoraj zamknąłem finał serialu, to syntetyka+ ogólne odczucia. Oceny sezonu pierwszeg jednak nie zmieniam :)

Sezon 2 mnie do siebie przekonał od samego początku, nie tylko pod koniec. Akcja przyspieszyła, ale nie poszła w odlot. Świetny klimat, dylematy, postaci i rozwiązania 7,5/10

Sezon 3 zaczął się wyśmienicie. Zdjęcia w tym serialu, motywy i muzyka, retrospekcje i flashforwardy wyrobiły ten intensywny, ziarnisty styl. Nowi graczei bardzo do siebie przekonują 8/10

Sezon 4 jako całość trochę zawiódł z powodu przgadania, które trwało do 9-10 odcinka ostatniego sezonu. Miałem już dość oratorskich występów Walta, ględzonych scen, gdzie ciągle kogoś przekonuje i manipuluje. Zaczęły pojawiać się ziewy. To nie był dialogi.
Oczywiście, od 7 odcinka akcja zaczęła kopać tyłek, była niesamowita, mocna i ciekawa- wow 8/10

Sezon 5
Klasa, klasa, klasa. Niektóre rzeczy naciągane, lecz blakły zupełnie w obliczu wyraźnego zmierzania ku końcowi. Jak świetnie, że nie ciągnęli tego ile się da!
Zawiązanie i zakończenie, nie spojlując, satysfakcjonujące, mocne i rozwiązująca wiele wątków.
Mistrzowski serial 9/10 i tak też oceniam całe 5 serii jako całość.

Ewolucja Walta, czyli dojrzewanie bardzo niebezpiecznego umysłu. Zwraca moją uwagę, jak groźne mentalnie i moralnie jest wiedzieć co kim kieruje i dlaczego to coś robi, bo wtedy niepotrzebnie zaczynasz komuś kibicować/ współczuć/ rozumieć/ łagodnieć. A Walt był szują i kryminalistą, tyle. Kurde, nawet jako kryminalista był tym typem chuja a nie pukładanego geniusza. Widząc jednak 5 sezonów, nabieramy trochę dystansu do tego... dangerous!

Sam serial też fajnie ewoluował, zaliczał różne klimaty od śmiechów- chichów, po fajny kryminał aż po Scarface-like gambity.

Pamiętam Breaking Bad jako coś rewelacyjnego, ale zauważam również to, jak bardzo zaczęło mi w pewnym momencie doskwierać ględzenie Walta i dialogi, w których to on mówi, mówi, mówi, przekonuje a ktoś tylko słucha i albo się wkurza albo daje się przekonać. Boooring.

Poza tym- pod każdym kątem Walt wszystko zjebał od początku do końca. Czy to swą inicjatywą i ambicją, czy histerią. Absolutnie nie biorę tu pod uwagę koniecznych- z punktu widzenia przestępcy- "ostatecznych rozwiązań"- jak już trzeba było powiedzieć "B" to Walt mówił "BEEEEEE"
Jako nauczyciel, tato, narko chemik, narko boss, manipulator był failem. Ok, klamerkę zrobił z klasą ale można się było dużo, dużo wcześniej zatrzymać
Szacun za Kamea, szcególnie BIlla Burra i tego Pana z Jackie Brown.


Zabieram się za Narcosa! Hail netflix
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Czas na Better Call Saul. Drugi sezon jest w pytę!
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Ptaszor pisze:Czas na Better Call Saul. Drugi sezon jest w pytę!


Chcę trochę odpocząć od tej rzeczywistości i aktorów :) Narcos i House of Cards najpierw
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=rcx-nf3kH_M[/video]
Ktoś oglądał?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Dobry serial, choć pamiętam, że później fabuła dość mocno się komplikowała i była już dość dziwaczna. David Fincher miał robić amerykański reboot, ale nic z tego nie wyszło, szkoda.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

CBS robi nowy serial o podróży w gwiazdy w obcisłych strojach.

Chyba się skuszę po raz pierwszy w życiu i sprawdzę. Na współcześnie to może być znośne.
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Seriale

Post autor: Gregor »

Chodzi Ci o nowy serial Seth MacFarlane'a, czy Star Treki? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Seriale

Post autor: Gregor »

https://twitter.com/YoungSheldon/status/864959115465850880/video/1

Prequel TBBT. Wygląda to to tak sucho, że aż przykro :P
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Seriale

Post autor: DaeL »

Czyli trzyma poziom TBBT? [emoji48]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Po trzech pierwszych częściach miałem wątpliwości.

W tym momencie, po obejrzeniu s03e04 mogę oficjalnie przyznać, że trochę późno, ale jednak faktycznie - Twin Peaks wrócił.
I jest okej. :cool:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: MajinFox »

Nigdy nie byłem fanem całego serialu Twin Peaks, a jedynie odcinków wyreżyserowanych przez Lyncha (a zwłaszcza ostatni drugiego sezonu, który uważam za arcydzieło!). Nie cierpię wątku Jamesa i Dony, Leo warzywa, piosenki nagranej na kasecie magnetofonowej. Serial jest tak ckliwy, że miałem nadzieję, że odważy się nie wrócić klimatem w tamte rejony.

I po trzech odcinkach jestem usatysfakcjonowany. Lynch, jak z Eraserhead i Mulholland Drive. Taki powinien być serial od początku pierwszego sezonu. Patrzę też na te nowe wątki i chciałbym, żeby Lynch wyreżyserował coś Lovecrafta...(ale patrząc na Diunę...).
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Amerykańscy Bogowie

Wow
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

BTW OCB w Twean Peaks?

Ostatnio oglądam na chybił trafił różne rzeczy na Netflix.
To co tam mają to... przesada. Desigated Survivor. Niby następca House of Cards... ale tak przesłodzony, tak wątki obyczajowe rozbudowane (dużo niepotrzębnych dialogów mających ukazać, jak bohaterowie się czują... czytając opis serialu w Newsweeku już wiem, jak się czują bohaterowie ;) ) i tak nasiąknięty lewicową propagandą, że ciężko się to ogląda.
Dobrze zagrane, dobrze zrealizowane, jest jakaś intryga, jest jakaś myśl w tym wszystkim... ale to nadal historyjka bez emocji, bez epickości, bez czegoś, co by chwyciło za serce, bez wielkości. Na poczatku House of Cards to miało... Tutaj od początku ssie.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Narcos

Fajne, może być
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

jak tam nowy HoC? jakoś cicho było o piątym sezonie. podobno tym razem mocno antylewicowy, co przełożyło sie na średnie oceny.

ja zamierzam nadrobić w wakacje, chociaż jest szansa ze po prostu słabo wyszedł. Chociaż po nudnej "czwórce" (oczywiście znakomicie ocenionej przez elitarnych krytyków kultury) gorzej raczej nie było... ktoś, coś?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2672
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Dzisiaj obejrzałem pierwszy odcinek. Dziwnie się oglądało, bo 99% to gadanie, a i tak miało się wrażenie, że pędzą z fabułą na łeb, na szyję. A przecież to PIERWSZY odcinek.

Ale tak poza tym - stary, dobry HoC. Zobaczymy co będzie dalej.
Since 2001.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Ja za HoS zabieram się po ostatnim odcinku Narcosa S1.
Jestem przed finałem sezonu i serial podoba mi się z uwagi na paradokumentalną formę, piękne zdjęcia Kolumbii. Realizmu i sznytu dodaje dominujący język hiszpański. Postacie są bardzo ciekawe, szczególnie przedstawiciele prawa. Sam Escobar nie przerysowany. Brak przesadnej wielowymiarowości. Ot, zły buc, który ma momenty. Nie widzę tutaj ani wybielania ani asekuracji. Odpycha fizycznie i charyzmatycznie, mam jednak wrażenie, że taki był zamysł? Patrząc na zdjęcia archiwalne Pablo Escobara to faktycznie był obleśnym brzuchaczem z lokami, wieśniackim dresscode (adidasy, jeansy, koszulka polo w spodnie)

Na dłuższą męte zauważam brak dłużyzn przy równocześnie wyważonych proporcjach akcja/sex/przemoc/relacje i dialogi.

Historia narkobossa jest bardzo ciekawa, szczególnie w klimacie skorumpowanego i beznadziejnie zepsutego państwa, jakim była wtedy Kolumbia. Nie dziwi mnie już, że gości który tak zmaścił na Mistrozstwach Świata w Piłce Nożnej w USA został zamordowany w Kolumbii krótko po tym. Same Państwo zniewala pięknem krajobrazu i miejskich panoram.

Polecam ten serial, robię przerwę na rozpoczęcie przygoty z House of Cards.


Czy wiecie jak legalnie i w HD obejrzeć GoT nie wykupując abonamentu HBO w telewizji?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Seriale

Post autor: Gregor »

HBO GO nie można wykupić bez TV?
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

Bez telewizora to można, ale bez abonamentu HBO, to raczej nie
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Netflix wypuścił 4 odcinki animki "Castlevania". Tak, na podstawie gry. :cool:

Mi się podobało. Bardzo dobrze były dobrane barwy i tła, tworząc faktycznie ciężki klimat. Reszta to typowa animka z odniesieniami do fabuły gry. Potworki fajne, niektóre elementy ze świata żywcem wzięte z gier, jeden special move wampira także żywcem z gry. Będę czekał na kolejne odcinki.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

wiedzieliście, że powstała serialowa Zabójcza Bron?

[video]https://www.youtube.com/watch?v=cXZdEmvcFdU[/video]


Co ciekawe, jest naprawdę dobra ;) Goście grający duet Murt & Riggs bardzo udanie nawiżaują do Gibsona i Glovera. Postacie drugoplanowe są interesujące, no i jest duużo ładnych kobiet.
Sam serial utrzymany jest w groteskowej konwencji policyjno-kryminalno-fantastycznych klasyków z lat .70 i .80 - dziesiątych i robi to dobrze. Odcinki maja oddzielne historie więc idealnie wjeżdża na obiad, bez ciśnienia żeby od razu rzucać się na kolejne. Pierwszy sezon 18 odcinków, drugi ma mieć 22. Polecam.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Seriale

Post autor: Lobofc »

Widzieliście The Defenders?
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Seriale

Post autor: DaeL »

Lobofc pisze:Widzieliście The Defenders?
O, cześć Lobo. Kurde, dawno Cię tu nie było. Ja oglądam pierwszy odcinek właśnie. A co, są jakieś nawiązania do Korwina? :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Seriale

Post autor: PIOTROSLAV »

A ja w weekend obejrzałem sobie The Young Pope.... całkiem przyjemny serial. Aż szkoda, ze już przeleciałem wszystkie odcinki...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Z fajnych seriali do obejrzenia na szybko polecam "Atlantę", czyli pseudo-inteligenckie, często zabawne spojrzenie na czarne getto.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2672
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Kończę pierwszy sezon Krew z Krwi. Kompletnie mi ten serial wcześniej umknął, a jest więcej niż nieźle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Since 2001.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Skończyłem Narcosa S1.
Fajnie, fajnie, ale tak wymęczone, że kompletnie nie mam ochoty łapać się za drugi sezon :/ No nudno było po prostu.

Dla odmóżdżenia połknąłem pierwszy sezon RICK i MORTY. Świetne poczucie humoru, jadą ostro i można naprawdę się pośmiać. Fajne też są totalnie odjechane światy i obcy, komiczne prawnie. Sami mają z tego bekę zauważając "ale Cronenbergowskie istoty!"
Szalony, spity i bekający naukowiec Rick zaprzęga do przygód swojego wnuka, Mortyego.
Ubaw po pachy, abstrakcja, popkultura i świetne riposty. Łapię się już za drugi sezon.

Polski dubbing oddaje klimat oryginału, jest bardzo dobry. Szkoda, że tak boją się tego bekania :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

3 sezon odcinek "Pickle Rick" to absolutne mistrzostwo świata.

musze napisać o tym serialu na glówną :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

True, true :D
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

zagadka - kto to jest?

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

Koleś z Przyjaciół? Ten jeszcze mniej śmieszny od pozostałych.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Sam jesteś mniej śmieszny od pozostałych.
Matthew Perry ja go tam lubię. Szkoda, że miał kilka fajnych seriali które padały - Studio 60, Mr Sunshine i Go on. Poza Studio 60 nic specjalnego, ale solidne, nawet śmieszne sitcomy.


A propos sitcomów! Wróciło świetne Episodes z innym z Przyjaciół :D
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Friends to jedyny sitcom, o którym mogę powiedzieć że posiadał jakąś taką swoistą "magię", specyficzny czar, który utrzymany został przez wszystkie sezony.
Dodam jeszcze, że osiągnięto to przede wszystkim dzięki ewolucji serialu opartej na bohaterach, innymi słowy scenariusz był dobry, co jest niezwykle rzadko spotykane w seriach sitcomowych (taki "Seinfeld" leciał na marce, a dołował ogromnie).
A Mathew Perry, który wtedy wyglądał tak:

Obrazek

był odpowiedzialny za pisanie tego scenariusza.
Nie powiem, żebym go rozumiał (ponoć ma depresje, bo mu nie idzie kariera po serialu), ale szkoda mi gościa. Miał jeszcze fajne "The Whole Nine Yards", które odniosło spory sukces, ale raczej nie kasowy. Ledwo zwróciła się w box office, ale miała potem karierę na DVD/BR, a w Stanach to jest ogromny rynek. Kontynuacja przepadła jednak całkowicie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Dla odmóżdżenia połknąłem pierwszy sezon RICK i MORTY.


Obejrzałem jeden odcinek do obiadu, niezłe :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

To ja uprzejmie ostrzegam, że spożywanie posiłków przy tej kreskówce tylko na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Voo pisze:
Dla odmóżdżenia połknąłem pierwszy sezon RICK i MORTY.


Obejrzałem jeden odcinek do obiadu, niezłe :)


Ani w Family Guy ani w Simpsonach przełamywanie czwartej ściany nie było tak zabawne. Kto widział ten wie- zakończenie pierwszego jest soczyste. Zwijałem się ze śmiechu przez dłuższą chwilę i miałem ochotę przybić piątkę twórcom tego serialu. Oprócz świetnego poczucia humoru, drwin z nadąsanych póz i społeczeństwa, fajnej wyobraźni to uderzy was, z jaką przyjemnością i zapałem Ci ludze piszą, rysują i grają- to czuć!
Po raz kolejny- dubbing na poziomie master :)


Jeszcze coś. Wszem i wobec polecam serial COSMOS: A SPACETIME ODYSSEY

Seria popularnonaukowa o kosmosie, astrofizyce, wszechświecie po którym prowadzi nas Neil DeGrasse Tyson.
Ciakawostka: executive producer Seth MacFarlane :D
Obejrzałem 4 z 13 odcinków i pamiętam więcej dat i nazwisk, rozumiem więcej zjawisk niż wchłonąłem przez 6 miesięcy fizyki w liceum.

Drżące ziemią efekty wizualne, piękna muzyka Alana Silvestrim, charyzma DeGrase Tysona i piekielnie ciekawe zjawiska, zależności i fakty. To trzeba zobaczyć a ja jestem pewny, że obejrze to wszystko jeszcze raz i jeszcze raz.
Nie dość, że wasz telewizor HD skopie tyłek i pokaże moc swych technologii, nacieszycie uszy wspaniałą filmową muzyką, to zrozumiecie wiele rzeczy, poznacie fascynujące fakty albo nawet uporządkujecie sobie to, z czego już sobie zdajecie sprawę.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, o 23:12 przez koobik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

O czyli zrobili dobrą jakoś obrazu pod to? Fajowo. Będę musiał sobie wrzucić na wish list jakiś wypasisty TV. Choć w sumie powinienem powiedzieć duży ścienny ekran od kompa, ale wiadomo o co chodzi.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5033
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:A propos sitcomów! Wróciło świetne Episodes z innym z Przyjaciół


serio świetne? widziałem z 3,5 odcinka i zupełnie mi nie podeszło. leblanc wydawał się słabszą wersją samego siebie (joeya), nie mogłem określić czy tak zjechał z poziomem, czy ma jakąś wykreowaną rolę..?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
KarolchaA
zielony
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, o 15:46
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: KarolchaA »

No i mój ulubiony serial gra o tron skończył kolejny sezon. Nie mogę się doczekać ostatniego sezonu:)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

Polecam znaleźć sobie coś w zastępstwie, bo na ostatni sezon poczekamy dość długo. Możliwe, że Martinowi uda się w tym czasie napisać ze dwa zbiory opowiadań, minipowieść w świecie Gry o tron, tomik poezji i przewodnik geograficzny, a od wydawców dostaniemy sztukę teatralną na podstawie pierwszego tomu PLIO, atlas Westeros i książkę do kolorowania. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Lai
still better than traitor
Posty: 305
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Lai »

Polecam Black Sails, Defenders, Medyceuszy.
Ciekawe, kiedy drugi sezon Medici.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Gadacie z fargotex praca?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Lai
still better than traitor
Posty: 305
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Lai »

xD nie przyuważyłam

ale Medici dobry serial!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Gadacie z fargotex praca?

Zawsze. Każda okazja jest dobra do nabicia posta.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Lai
still better than traitor
Posty: 305
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Lai »

Crowley pisze:
Voo pisze:Gadacie z fargotex praca?

Zawsze. Każda okazja jest dobra do nabicia posta.

Dawno nie było porządnej piramidki :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Seriale

Post autor: SithFrog »

Lai pisze:
Crowley pisze:
Voo pisze:Gadacie z fargotex praca?

Zawsze. Każda okazja jest dobra do nabicia posta.

Dawno nie było porządnej piramidki :]


Co tu się wyprawia?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Seriale

Post autor: Matthias[Wlkp] »

SithFrog pisze:
Lai pisze:
Crowley pisze:
Voo pisze:Gadacie z fargotex praca?

Zawsze. Każda okazja jest dobra do nabicia posta.

Dawno nie było porządnej piramidki :]


Co tu się wyprawia?

Żebym to ja wiedział...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

Matthias[Wlkp] pisze:
SithFrog pisze:
Lai pisze:
Crowley pisze:
Voo pisze:Gadacie z fargotex praca?

Zawsze. Każda okazja jest dobra do nabicia posta.

Dawno nie było porządnej piramidki :]


Co tu się wyprawia?

Żebym to ja wiedział...


Uderz w stół...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ