Seriale

... recenzje i inne takie.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 367
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Seriale

Post autor: skoob »

Nie. Jimmy aka Saul momentami fajnie kombinuje ale odjechanych akcji w stylu BB nie ma.
11.XI.2006
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

3ci sezon Fargo w porównaniu do poprzednich, słabiutki, ale i tak lepszy niż jakaś Gra o Tron czy Stranger Things. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Dużo "krzywych akcji" było w Narcos, ale jeśli chcesz oglądać to tylko sezon pierwszy, drugi przeciąga nieuniknione, a trzeciemu brakuje pewnej bardzo ważnej, charyzmatycznej postaci i bazuje na popularności dwóch pierwszych. Do tego gorący, południowoamerykański klimat.
Albo "Gomorra", świetny serial, też dużo się dzieje, aż włosy dęba stają. Tylko trzeba przełknąć sposób grania włoskich aktorów, taki trochę zbyt egzaltowany jak zresztą wszyscy Włosi. Krzywych akcji nie brakuje, chociaż widziałem tylko jeden sezon.
Jeśli chodzi o "krzywe akcje, to może jeszcze "Mr Robot"?
Świetny klimat jest w "Tabu", rodem z wiktoriańskich horrorów, chociaż trochę rozczarowująca końcówka, typowo pod drugi sezon.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

phpBB [video]


Dobra, idę wreszcie przeczytać książkę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Seriale

Post autor: boncek »

Podpiąłem się pod taty konto w HBO GO (który nawet nie wiedział, że coś takiego ma) I.. Holy moly! Aktualnie nadrabiam Veep. :)
Obrazek
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Ptaszor pisze:Dużo "krzywych akcji" było w Narcos, ale jeśli chcesz oglądać to tylko sezon pierwszy, drugi przeciąga nieuniknione, a trzeciemu brakuje pewnej bardzo ważnej, charyzmatycznej postaci i bazuje na popularności dwóch pierwszych. Do tego gorący, południowoamerykański klimat.
Albo "Gomorra", świetny serial, też dużo się dzieje, aż włosy dęba stają. Tylko trzeba przełknąć sposób grania włoskich aktorów, taki trochę zbyt egzaltowany jak zresztą wszyscy Włosi. Krzywych akcji nie brakuje, chociaż widziałem tylko jeden sezon.
Jeśli chodzi o "krzywe akcje, to może jeszcze "Mr Robot"?
Świetny klimat jest w "Tabu", rodem z wiktoriańskich horrorów, chociaż trochę rozczarowująca końcówka, typowo pod drugi sezon.
Właśnie zacząłem 3ci sezon Narcos, ale trochę tak jednym okiem, nie chce mi się czytać napisów jak gadają po hiszpańsku.
Gomorra spoko, serial i film. Mr. Robot - klasa sama w sobie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

Mr. Robot to był mój największy serialowy zawód. Pierwszy sezon był dla mnie tak słaby, że dałem sobie spokój z drugim.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Dlaczego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

Może dlatego, że plot twist głównego bohatera wpadł mi do głowy pod koniec pierwszego odcinka, albo gdzieś w drugim i tak już to postrzegałem. No i ten główny zły bankier w ogóle mnie nie przekonał.

A motyw ucieczki z aresztu/więzienia to była taka żenada, że prison break to przy tym skazani na shawshank.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Chyba w zbyt dużych odstępach oglądałem 1 i 2 sezon i nie pamiętam już co tam się działo, ale oglądam z ciekawości jak to się skończy oraz dla chorych akcji. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to trwało w nieskończoność.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Seriale

Post autor: Zolt »

Co to są chore akcje?
Spoiler:
ogólnie cały pierwszy sezon to jedna wielka odpowiedź na pytanie "co jeśli typ z fight clubu umiałby programować zamiast robić mydło?"
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: peterpan »

Zolt pisze:Co to są chore akcje?
Spoiler:
ogólnie cały pierwszy sezon to jedna wielka odpowiedź na pytanie "co jeśli typ z fight clubu umiałby programować zamiast robić mydło?"
Dobrze że podarowałem sobie po trzech odcinkach ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Seriale

Post autor: cns »

Chore akcje - może bardziej co Elliotowi siedzi w głowie oraz brak zbędnego pierdolenia przy zabójstwach itd. Myślę, że trzeci sezon jest lepszy od poprzednich.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: peterpan »

phpBB [video]
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Wiem, że jestem serialowym dinozaurem bo oglądam je jeszcze czasem w telewizji ale chyba właśnie skończyłem z tym.

Pierwszy odcinek Terroru na AMC (pierwszy raz w życiu w ogóle ten kanał włączyłem) - zagłuszający wszystko lektor, brak napisów i blok reklamowy co 10 minut. Ekstra, zwłaszcza w serialu opartym raczej na klimacie niż na akcji. Aha - i jeszcze kompletnie chujowa jakość obrazu. No cudownie, 2018 rok :lol2:
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Domęczyłem Terror i nie polecam.

To druga po Filarach Ziemi znana mi świetna książka serialowo zmasakrowana przez Scott Free Production.

Podobnie jak w tamtym przypadku oddano do pewnego stopnia wiernie fabułę oryginału i zarazem zgubiono gdzieś kompletnie klimat. Do tego serial jest za długi i za nudny. A w dupę...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Seriale

Post autor: Crowley »

Właśnie zaoszczędziłem dzięki panu 10 godzin życia. Dobrodzieju!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Filary Ziemi nie dostały teraz growej adaptacji przypadkiem?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Dostały, w ostatnim DaeL-u recenzję pisali. Było kupić.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Seriale

Post autor: Counterman »

Touche.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: peterpan »

Obejrzałem sobie dwa sezony Unbreakable Kimmy Schmidt. Nie powiem, bawiłem się niezle, serial nieglupi, Tina Fay, wiadomo. Ale mnie tknęło w pewnym momencie. Nie ma tam ani jednego pozytywnego bialego heteroseksualisty. Nie żeby był to jakiś zarzut, ale znak czasu chyba.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Nie pamiętam już czy widziałem tylko 1 sezon czy 2. Dla pewności obejrzę od początku :D. Podobało mi się, bohaterka jest strasznie pocieszna, chociaż czasem Cringowa strasznie. Nie wiedziałem, że tworzy to Tina Fay... to wiele wyjaśnia :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Polecam The Knick. Jestem absolutnie zachwycony. Na tyle zachwycony, że nie lubię używać słowa absolutnie, a tutaj użyłem absolutnie zasłużenie. Dwa sezony po 10 odcinków, każdy wyreżyserowany przez Soderbergha i w większości przezeń nakręcony. Naturalne światło, gęsty klimat, korupcja, zepsucie, brud i nędza końca XIX wieku, a do tego szaleni naukowcy i szalone, często przełomowe, a nierzadko czysto szarlatańskie metody leczenia ludzi. Jasne, serial przypisuje Amerykanom trochę zbyt wiele odkryć, ale dla świadomego widza to żaden problem. Poza tym to prawdziwa uczta dla kinomana. Czegoż tu nie ma: kryminał, dramat medyczny, lovestory, wiktoriański horror, a miejscami nawet szpitalny slasher - to nie jest serial do obiadu! Wszystko okraszone znakomitymi zdjęciami i hipnotyzującymi beatami od Cliffa Martineza. Serial jest tak dobrze napisany i zmontowany, że właściwie żaden odcinek się nie dłuży. Zupełnie jakby Soderbergh wziął i nakręcił 20 filmów w tym samym "uniwersum" z mnóstwem ciekawych postaci, z których wybija się nie tylko Clive Owen, ale i reszta, mniej znanych aktorów. Szkoda, że powstały tylko dwa sezony, zwłaszcza gdy czyta się o pomysłach na kontynuację w stylu serii Fargo. Raz jeszcze polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Seriale

Post autor: Dogy »

Piccolo pisze: tworzy to Tina Fay... to wiele wyjaśnia :D.
peterpan pisze: Tina Fay, wiadomo. ba.
FAY FAY FAY FAY FAY FAY
Obrazek


Kimmy jest całkiem ok, chociaż najnowszy sezon bardzo średni. No i ogólnie Titus strasznie irytujący.
Z braku ogólnie dobrych komediówek obejrzałem ponownie 30rock i teraz kończe drugi raz Parksy.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

O, muszę wreszcie zacząć Parks and Recreation :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2684
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

A ja sobie na zrelaksowanko zacząłem oglądać netfliksowskie ''3%'' produkcji brazylijskiej. Okazuje się, że w Brazylii nie kręci się tylko telenowel, ale również seriale podejmujące ważkie tematy ludzkiej natury ubrane w lekkostrawne sf. W dodatku w produkcji palce maczał César Charlone znany z Miasta Boga. Bardzo dobry poziom, zaskakujące, że w Polsce w zasadzie nieznany (serial, nie pan Charlone).
Since 2001.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Zacząłem Parks and Recreation :D. Teraz rozumiem jak wielką pustkę czułem w życiu wcześniej :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Seriale

Post autor: Larofan »

Ja nigdy nie zacząłem bo słyszałem że poza paroma gagami to jest takie se
Prawda to?

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Turtles »

Nie. Ale IMHO dluugo się rozkręca
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Seriale

Post autor: LLothar »

Cherryy pisze: ja sobie na zrelaksowanko zacząłem oglądać netfliksowskie ''3%'' produkcji brazylijskiej.
Przetestowalem pierwszy odcinek - zapowiada sie bardzo ciekawie. Lubie takie lekkie SF ostatnio.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Larofan pisze:Ja nigdy nie zacząłem bo słyszałem że poza paroma gagami to jest takie se
Prawda to?

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Jak na razie łyknąłem pierwszy sezon, taki wręcz pilotażowy bo tylko 6 odcinków i śmieszył mnie każdy epizod. Więc ja generalnie propsuję. Zobaczę jak będzie dalej :). Ah i generalnie jestem absolutnie zakochany w Aubrey Plaza więc mogę być nieobiektywny :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Seriale

Post autor: Ptaszor »

Piccolo pisze:jestem absolutnie zakochany w Aubrey Plaza więc mogę być nieobiektywny :P.
Ingrid Goes West - obejrzyj! Teraz! Zaraz!
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Seriale

Post autor: Piccolo »

Już obejrzane :D. Genialny film.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Seriale

Post autor: Dogy »

No Parksy tak od drugiego sezonu się zaczynają rozkręcać. Chociaż oglądając drugi raz to już nawet pierwszy sezon sie wydaje być całkiem spoko bo patrzyłem na każdą postać jednak z perspektywy całości.
Po Parksach chyba zrobię rewatch Community.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Gorąco polecam wam "serial dokumentalny" z Netflixa, który bardzo mnie wciągnał i zostawił z poczuciem satysfakcji, jak po dobrym serialu ale również ze świadomością, że jestem bogatszy o spory zasób wiedzy.


Obrazek
The Vietnam War: A Film by Ken Burns and Lynn Novick
To rozległy (+900 minut) dokument bardzo kompleksowo traktujący zagadnienie Wojny Wietnamskiej, gdyż narrację rozpoczyna od analizy sytuacji Wietnamu w latach 1858, okupacji francuskiej, kończąc na 1961 w pierwszym odcinku. Istna kronika.

Po pierwsze, wrażenie robią odrestaurowane do HD zdjęcia podkręcone pieczołowicie odświeżonym ale i wzbogaconym dźwiękiem. Serio, to wgniata w fotel, jest ciekawe, soczyste oraz imponujące. Mówię tu o wszystkim, łącznie z tym co "tygryski lubią najbardziej" czyli działaniami wojennymi USA ujętymi na taśmie.

Po drugie, czego można się spodziewać- świetna muzyka. To klimat, który pamiętamy- forumowicze, gracze... 'NAM i kultowe kawałki i nie tylko, bo w ścieżkę dźwiękowy zamieszany był Trent Raznor :)

Najważniejsze jednak, że to materiał, który pokazuje wszystkie aspekty konfliktu, bardzo boleśnie. Odtajnione dokumenty, argumenty przeciwników wojny, nagrania rozmów prezydentów, argumenty weteranów, różne perspektywy wietnamczyków (Wietnam Południowy, Wietkong, Hanoi, cywile, chłopi, wojskowi). Do tego rodziny, cywile, aktywiści i jeńcy obu stron. Przez chwilę nie miałem wątpliwości, że autorzy nie są zacietrzewieni w żadną ze stron. Wnioski nasuwają się same, co podbija uczucie... przerażenia.
W tym dokumencie nie zobaczymy wypowiedzi historyków i polityków.
Wszystko to jest mocne, smutne i wzbogacone historiami naocznych świadków z bardzo szerokim doborem.

Czas trwania i szczegółowośc z pewnością utrwali w waszych umysłach daty, przyczyny, bitwy i klimat tamtych lat. Kawał rzetelnej roboty. A z uwagi na pierwsze dwa akapity, ogląda się to fenomenalnie.

10/10
10 odcinków o czasie trwanie od 89 to 110 minut.
Prace nad projektem trwały 10 lat a budżet wyniósł 30 mln. usd.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Seria Kena Burnsa o II Wojnie Światowej też była świetna i bardzo klimatyczna.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

The Terror - świetny, powtarzam: świetny serial!
ale polecał go nie będę, bo męczący i nużący też jest. Dla zainteresowanych tematem (odkrywanie przejścia przez Morze Arktyczne w połowie XIX wieku, zaginiona ekspedycja Johna Franklina, którą odnaleziono po 165 latach) absolutna perełka. Dla przyzwyczajonych do współczesnych seriali i cliffhangarów - przymulony, ospały lodołamacz.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: Alexandretta »

Zaliczyłam ostatnio dwa Netflixowe seriale:
Final Space - całkiem spoko. Fabularnie nic nowatorskiego - trzeba ocalić świat, i przy okazji swoich przyjaciół, przed Złym Typkiem Z Ambicjami. Oglądało się ciekawie. Jak wrzucą drugi sezon, to chętnie zerknę.

Rozczarowani (Disenchanted) - serial od twórcy Simpsonów i Futuramy. Jak ktoś się spodziewał Futuramy w wersji fantasy, to niestety muszę go rozczarować (haha, ale śmieszne) - serial jest mocno średni. Fabuła prosta jak drut (no dobra, pod koniec się trochę poplątało), jeden motyw przewodni (młodzieńczy bunt "nie chcę robić tego co mi rodzice każą, mam już 15 lat!"), bohaterowie też bez wyrazu. Żarty słabe, przez cały sezon (10 odcinków x 20min) zaśmiałam się może kilka razy. Być może problemem jest kategoria wiekowa 13+, więc nie można było sobie na zbyt wiele pozwolić. Szkoda, bo oczekiwania były spore.

Jestem też po pierwszym sezonie The Expanse i ten serial bardzo polecam. Solidne SF, w końcu film gdzie sensownie pokazali pas asteroid. Fabuła też niczego sobie, bohaterowie dość interesujący, a wiem, że to się będzie jeszcze rozwijać.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Seriale

Post autor: ThimGrim »

Maniac

Kurde, wreszcie jakiś dobry serial dla mnie na Netflixie. :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Na razie połknąłem pierwszy odcinek i było tak źle, że nie mam siły oglądać dalej, aczkolwiek zauważam, że ogólnie to ten serial bardzo się podoba.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2684
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Seriale

Post autor: Cherryy »

Dom z papieru - whooaa, nie powiem, że mistrzostwo, ale od lat nie wciągnął mnie tak żaden serial. Trzyma za jajca od pierwszej do ostatniej sceny. Szapoba dla twórców.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Jutro rusza nowy kanał BBC, tym razem mają już być napisy.

Tak wspominam bo oni tam m.in. wałkują Doctora Who.

No i najlepszy serial na jesień czyli Death in Paradise (nowy sezon) :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Seriale

Post autor: colgatte »

Dzisiaj skonczylam ogladac 4 sezon THE WIRE.
Jak ciekawe moga byc policjanci i narkotyki z Baltimore?
Bardzo.
Bylam ciekawa, skad wziela sie ocena tego serialu na IMBD 9,3/ 10.
Bo to zbyt dobra ocena, by byla prawdziwa, ale kuuuurde.
Serial jest swietny, wspaniale kolejne sezony rozbudowuja siec postaci i zglebiaja konkretne problemy i zagadnienia.
Jak ktos nie ogladal, naprawde warto.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Seriale

Post autor: koobik »

Maniac

Zmusiłem się na kolejne 4 odcinki. Wzmógł się klimat lat 80, arade. Zaczęły się podróże po alternatywnych rzeczywistościach. Zrobiło się znacznie, znacznie ciekawiej. Każdy odcinek ma inny czas trwania (niektóre 37 minut, inne ponad godzinę :D ) Czasami wzlatają "lostowe" klimaty z zrzucaniem w widza tajemnicami, które możemy zakładać, że tajemnicami nic nie wnoszącymi dla fabuły pozostaną ale nie obejrzałem wszystkich odcinków.
Jonah Hill, Justin Theroux i Emma Stone dają rade. Robi się co raz lepiej, na pewno warto.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Seriale

Post autor: DaeL »

colgatte pisze: Dzisiaj skonczylam ogladac 4 sezon THE WIRE.
Jak ciekawe moga byc policjanci i narkotyki z Baltimore?
Bardzo.
Bylam ciekawa, skad wziela sie ocena tego serialu na IMBD 9,3/ 10.
Bo to zbyt dobra ocena, by byla prawdziwa, ale kuuuurde.
Serial jest swietny, wspaniale kolejne sezony rozbudowuja siec postaci i zglebiaja konkretne problemy i zagadnienia.
Jak ktos nie ogladal, naprawde warto.
O choroba, co tu się wyrabia? Najpierw Galador wraca, teraz col :) Wiedziałem, że się stęsknicie ;)

A co do The Wire - pełna zgoda. Chyba najlepszy serial jaki widziałem. Wrzuciłem nawet na FSGK swego czasu recenzję: https://fsgk.pl/wordpress/2018/08/the-wire-sezony-1-5/
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Seriale

Post autor: Voo »

Od wtorku 13.11 na National Geographic drugi sezon Marsa.
Może będzie trochę żwawszy bo kurde nazwiska zobowiązują do czegoś więcej niż było w pierwszej serii ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Seriale

Post autor: zodi »

Ślepnąc od świateł - ktoś ogląda ?
Bardzo mi się podoba! Poza głównym bohaterem.... Nic Ci SIĘ nie stało ? Dlaczego TY TO zrobiłaś ? Dykcja może świetna, ale do czytania ulotek z leków.

Ale tak czy siak: Frycz, Więckiewicz, Chabior.... Warto zobaczyć choćby dla nich!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

skończone. bedzie chyba recenzja na glowna.

świetny serial.

główny bohater to debiutant i chyba taki miał być. ale mnie też nie podszedł.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Seriale

Post autor: Halaster »

Gość wygląda świetnie i nawet dobrze się rusza, ale jak się odezwie to jest masakra - modulacja głosu na poziomie Ivony - o tyle dziwniejsze, że to raper więc spodziewalbym się że będzie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Seriale

Post autor: Pquelim »

jutro, w sprawie "Ślepnąc..." zapraszam na główną.
Nawet przyjemnie mi się ten tekst pisało i poprawiało, a mam tak bardzo rzadko.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
ODPOWIEDZ