Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Tyle, że slimy nie powstają po to, żeby coś naprawić tylko po to, żeby konsola była tańsza. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Ja jednak czekam na prawdziwego slima. Zwłaszcza teraz, jak mam mocarnego peceta. I tak gram na padzie. :P
To może taka? :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: PIOTROSLAV »

to jest slim, czy po prostu położone na boku z czarwona połówka i złotym paskiem?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

phpBB [video]

No dobra, tutaj mogę zacząć się zastanawiać nad kupnem. ;) Ale to chyba i tak dopiero wrzesień?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Te "growe" edycje zazwyczaj straszyły tandetnymi nadrukami, ale powiem szczerze: ta wersja PS4-ki jest piękna.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Minus jest taki, że to nie będzie ta nowa wersja, tylko zwykła, 500 GB.

Swoją drogą na początku myślałem, że MS nieźle pojechał Sony tym dealem z Oculusem, ale jak doczytałem, że owszem, pograsz w gry z Xbone na Oculusie, ale... streamujące je przez Win10, to tak trochę emocje opadły. Do tego będziemy grać na... ekranie, tylko wirtualnym. ;)

phpBB [video]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

WTF? Ale głupota, kto to wymyślił? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Sobies »

Oby ta wirtualna rzeczywistość i związane z tym ficzery nie zdominowało całych tegorocznych konferencji E3 MS i Sony.

Nie bardzo chce mi się zarywać nockę, aby oglądać pojedynek Oculus vs Morpheus :/
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

E3 2015: Media Player App Now Available on PS4 http://www.ign.com/articles/2015/06/16/ ... ble-on-ps4?

Noo, grubo. Mkv z PS4, spore zaskoczenie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Zolt »

piraci zacierają ręce ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: PAiN »

Wylądował u mnie Xbox One.

Ops Manager wrócił dziś do Finlandii, a konsola nie zmieściła mu się do bagażu. Co prawda dostałem go na przechowanie jedynie i mam znaleźć osobę chętną do kupna ale do tego czasu pobawię się odrobinę :)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: PIOTROSLAV »

Za 300zl wezmę i chętnie zdejmę Ci ten ciężar z ramion
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: PAiN »

za 1300 chyba mon ami :P
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Sobies »

Ma ktoś z Was The Last of Us Remaster na PS4??
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Pytanie do posiadaczy Xboxa One, najlepiej z kinectem. Jak wygląda teraz "xbox a sprawa polska"? Czy Kinect reaguje na nasz język? Czy są jakieś polskie VODy? Z tego co kojarzę na X360 nie działała spora ilość funkcji, czy tutaj też tak jest?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Anyone?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Sobies »

A zastanowiłeś się do kogo to pytanie zadajesz ? :P

Hala już dawno nie widziałem tutaj ;(
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Zaskoczony jestem dostępnością, a raczej jej brakiem, nowych modeli Xbox One, tych z 1TB dyskiem i nowym padem. W zasadzie nigdzie ich u nas nie ma. Informacji czy będą i kiedy będą też nigdzie nie ma. Widać, że chyba wszyscy zwlekają, żeby najpierw wyczyścić magazyny ze starej wersji.

Z drugiej strony dzięki temu gołą konsolę z 500 GB można teraz wyrwać za mniej niż 1249 zł, a z Master Chief Collection (w zasadzie chyba najważniejszy teraz dla mnie powód, żeby kupić Xbox One) za 1399zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Ponoć Dragon Quest XI ma być na NX. I na PS4. Na silniku UE4. Ciekawe, ciekawe. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Voo »

Ponoć Dragon Quest XI ma być na NX
wow, właśnie się dowiedziałem, że ma być coś takiego jak NX

musze się ogarnąć
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

http://uk.ign.com/articles/2015/08/03/g ... n-xbox-one

W sumie to już nie ma się nad czym zastanawiać. Może poza tym czy czekać na wersję 1 TB czy kupić 500 GB, tym bardziej, że tanio teraz stoją.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: PIOTROSLAV »

Właśnie jakiś czas temu gadałem ze znajomym i twierdził, ze PS4 trochę wtopiło, miało świetny start, ale potem dostali jakiejś zadyszki, a niby xbox ma świetna ofertę gier w przygotowaniu, dobre exclusivy itd. itp...
Sam się na tym ni wuja nie znam
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Ja mam taki problem z PS4, że w ogóle mnie ta konsola nie rusza, nie jest dla mnie seksi. A mnie naprawdę niewiele trzeba do podjęcia decyzji o kupnie, bo jestem pod tym względem bardzo impulsywny. PS4 to imho ta najładniejsza dziewczyna z czasów liceum, która ciągle próbuje płynąć na tym, że jest ładna, choć poza tym nie ma żadnych innych atutów. Tymczasem Xbox One, od czasu kiedy Spencer zaczął kierować marką, to ta szara myszka z klasy, która wzięła się za siebie, zrzuciła trochę kilo, napierdala codziennie Chodakowską, a na ostatnim spotkaniu klasowym wszyscy się za nią oglądali. ;)

A tak bardziej na poważnie, to mając mocnego peceta zagram w 99% gier z PS4. Ten 1%, którego mogę żałować to Bloodborne, ale i tak wiem, że to nie jest gra dla mnie. Poza tym nie ma nic.

Tymczasem Xbox One to dla mnie terra incognita, a sam Master Chief Collection, zwłaszcza w sytuacji, że przecież w żadne Halo nie grałem, jest imho wystarczającym powodem, żeby po tę konsolę sięgnąć. Dodajmy do tego cały backlog z X360, jaki będę mógł ograć (pod warunkiem, że te gry oczywiście będą grywalne, bo ponoć na razie emu działa bardzo średnio).

To plus fakt, że Spencer w zasadzie non stop punktuje Sony od jakiegoś roku co jakiś czas prezentując kolejną rzecz, dla której warto kupić właśnie Xboxa. Ot choćby streaming gry na Win 10.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Patrząc na wyniki sprzedażowe - trochę nie widzę tej zadyszki.

Gry AAA na nowe konsole produkuje się w tej chwili latami. Na kolejne system sellery trzeba troche poczekać. Większość gier będzie od razu, albo niedługo po XOne na PS4. Zresztą, taki czasowy exclusive jak Rise of Tomb Raider będzie bolesny tylko dla ludzi, którzy chcą grać w dniu premiery.

Jedyna gra, dla której rozważałbym Xa to trylogia GoW, ale tą można ograć pożyczając od kogoś X360, albo nawet kupując za grosze. Innych exclusivów, dla których miałbym brać XOne - nie kojarzę.

Wszystko zależy do czego komuś potrzebna konsola.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Wyniki sprzedaży o niczym nie świadczą. PS2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą domową ever, co sprawiło, że Sony zaślepione wynikami wypuściło na dzień dobry PS3 za 500$, której prawie nikt nie chciał kupić na początku. ;) W zasadzie musieli walczyć całą poprzednią generację, żeby wyjść na prostą. Wii to samo, super wyniki, Wii U nikt nie chce. Ten sam błąd popełnił MS z premierą Xbox One. Teraz muszą z zakasanymi rękami dwoić się i troić, żeby odzyskać zaufanie konsumentów. Xbox ma cały oddział, który czyta NeoGafy i inne Redity, i spisuje co ludzie chcą zobaczyć w konsoli. A potem zastanawiają się jak to zrobić (stąd w ogóle kompatybilność wsteczna).

Sony z kolei siedzi na laurach i pokazuje teasery teaserów. Do tego wysyła niezrozumiałe sygnały olewając np. taki Gamescom, choć siła Playstation to jest właśnie Europa i tu powinni to pokazać. Tyle, że pewnie nie mają czego, bo wystrzelali się na E3. Obym się mylił, ale mam wrażenie, że Sony znów trochę uderzyła woda sodowa do głowy. A nawet najfajniejsza konsola będzie tylko elektronicznym klockiem, jeśli nie będzie w co na niej grać.


Żeby nie było, jestem ostatnią osobą, której można zarzucić niechęć do Playstation, bo zawsze ich wspierałem, kupując każdą pierdółkę (choć i tak wiedziałem, że Sony nie będzie tego supportować, ten sam los pewnie spotka Morfeusza), ale patrzę jak to teraz wygląda i mam rosnący niepokój. Xbox One już sprzedaje się w USA lepiej niż PS4, a po dzisiejszej konferencji pewnie wzrośnie sprzedaż w Europie. Obawiam się, że Sony mocno się zdziwi w 2016 roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Wyniki sprzedaży mówią tyle, że ewentualny deweloper widzi ilość sprzedanych konsol i może oszacować ewentualną ilość sprzedanych kopii. Strzelam z czapy, ale jak planujesz sprzedać 3 mln kopii to prędzej pójdziesz w sprzęt, który posiada już 30 mln ludzi i może co dziesiąty kupi niż w taki, który sprzedał się w 10 mln i musiałby kupić prawie co trzeci posiadacz.

Natomiast z całym Twoim wywodem zgadzam się w pełni. Sony ostatnio częściej rzuca dane sprzedażowe niż informacje o nowych grach.

Chociaż w tym temacie widzę i tak to samo co od kilku lat. 90% tytułów to multiplatformy więc nieważne co kupisz. Języczkiem u wagi mogą być najwyżej faktycznie exclusivy. MS ma Halo, Forzę, Titanfalla i GoW, a Sony swoje GoW, GT, Last guardian, Bloodborne i cokolwiek wypuści Naughty dog.

Wszystko zależy, jak pisałem, od tego po co komu konsola. Ja przyznam się bez bicia - wyłącznie na niej gram i czasem obejrzę film. Nie korzystam z innych opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Wyniki sprzedaży mówią tyle, że ewentualny deweloper widzi ilość sprzedanych konsol i może oszacować ewentualną ilość sprzedanych kopii. Strzelam z czapy, ale jak planujesz sprzedać 3 mln kopii to prędzej pójdziesz w sprzęt, który posiada już 30 mln ludzi i może co dziesiąty kupi niż w taki, który sprzedał się w 10 mln i musiałby kupić prawie co trzeci posiadacz.
Albo robisz tak, że wydajesz to na oba sprzęty i masz jeszcze większe prawdopodobieństwo, że gra się sprzeda. Powiedzmy sobie szczerze, nie ma już exclusive'ów third, a nawet second party. Nawet No Mans Sky prawdopodobnie ukaże się prędzej czy później na Xbox One. Na pewno będzie na PC.

Dla mnie jako posiadacza również PC liczą się tylko exclusive'y w tym momencie. A prawda jest taka, że na PS4 nie ma na razie nic co by mnie interesowało. Pewnie kupię PS4 w końcu, ale najwcześniej w drugiej połowie 2016 roku. No chyba, że nagle okaże się, że na tych paryskich targach, czy później na PSX pokażą jakiegoś killera. W końcu ciągle nie wiadomo co robi spora grupa developerów ze stajni Sony. Zobaczymy też co pokaże Sony z firmwarem 3.0.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Albo robisz tak, że wydajesz to na oba sprzęty i masz jeszcze większe prawdopodobieństwo, że gra się sprzeda. Powiedzmy sobie szczerze, nie ma już exclusive'ów third, a nawet second party.
Jasna sprawa. Odkąd Metal Gear'y trafiły (Revengeance) lub mają trafić (V) na inne platformy, exclusive'y stały się towarem deficytowym. Tyle tego co kot napłakał, zostały już głównie sequele sequeli. Nowych marek dedykowanych na jedną platformę, jak Bloodborne, prawie nie ma.

Jeszcze innym tematem jest to, że przy obecnych zarobkach i cenach coraz więcej ludzi będzie mogło sobie kupić tak naprawdę obie konsole w przeciągu 2-3 lat. To nie będzie taki wydatek procentowo, do budżetów domowych, jak PS3 w momencie premiery.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Niesamowicie irytuje mnie UI w PS4 i ograniczenia jakie konsola narzuca na użytkownika. Wyobraźcie sobie, że nie ma możliwości przerzucenia grafiki z pendrive'a na konsolę. Dostanie się w ogóle na pendrive jest sporym wyzwaniem i udało mi się to dopiero przez Media Playera, choć i tam np. nie mogłem nic wyświetlić z roota, musiałem wszystko przerzucić jeszcze raz, ale do katalogu.
Ale co z tego, skoro nie ma tam opcji kopiowania na konsolę.

Jedyna możliwość to wrzucenie grafiki do netu i zrobienie zrzutu ekranu. No kurwa! A to wszystko przy okazji próby zrobienia społeczności FSGK.PL, gdzie właśnie grafikę można, a nawet trzeba dodać.

W ogóle to nowe funkcje w FW 3.0 w większości są kalką pomysłów z Miiverse.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

No nad UI muszą jeszcze popracować. Dla mnie dziwaczne jest to ile razy muszę kliknąć w menu, żeby wyłączyć konsolę. Co najmniej o raz za dużo :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Mnie najbardziej wkurwia, że żeby odpalić przeglądarkę muszę włazić w bliotekę i tam szukać przeglądarki. XMB było super - szybkie, przejrzyste i logiczne.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Mnie najbardziej wkurwia, że żeby odpalić przeglądarkę muszę włazić w bliotekę i tam szukać przeglądarki.
Ooooo tak, tak, tak. Już o tym zapomniałem, bo jak w końcu to znalazłem przeglądarkę, stwierdziłem, że jest tak niewygodne, że nie używałem nigdy więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Kalten »

Kurde, mam nadzieje, że nie będzie trzeba wymieniać konsoli :/
Obrazek
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 367
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: skoob »

Jakoś nie chce mi się wierzyć w to granie w 4K. Przecież teraz nawet mega wypasione pc za grube tysiące mają z tym problem.
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Halaster »

Dopóki najtańszy projektor 4k kosztuje 28 tysięcy to mnie to kompletnie nie interesuje ;)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Jeśli różnica ma być tylko w 4K vs 1080p, a gry są te same to mogą sobie robić.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Jeśli różnica ma być tylko w 4K vs 1080p, a gry są te same to mogą sobie robić.
Mi chodzi raczej o złamanie filozofii konsolowej "kupujesz raz, grasz przez całą generację w tak samo dobry jakościowo produkt".
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Magnavox miał już chyba kilka wersji z tego co pamiętam, więc ta zasada została złamana zanim powstała. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

No ok, ale to (chyba?) niszowa sprawa plus prehistoria.

Mówiąc szczerze - pierwsze słyszę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Famicom miał Disc System, SNES chyba jakaś przystawkę z CD, N64 miało DD, DS miał DSi, Game boy Color to tak naprawdę Game Boy 1.5, Genesis miała wersję CD i 32X. Vita i PSP miały w kolejnych wersjach więcej ramu AFAIK. Srsly, nic nowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Może masz rację. Ja myślę w kategoriach nowszych generacji.

Z drugiej strony ile miał najmniejszy dysk PS3? Ciekawe czy pod koniec powstały gry, które by nie weszły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Sobies »

Wujaszek Google powiada, że najmniejsza PS3 była sprzedawana w wersji 12 GB (?! - nie kojarzę, to chyba nie w Polsce). A tak normalnie to najmniejsze były fat'y z dyskiem 40 GB i 80 GB.

https://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: hat »

To była wersja super slim z 12 giga pamięci flash. W Polsce była do kupienia.
A jeśli chodzi o PS4K to ciekawe czy będą gry wydawane specjalnie na ten system czy może ta sama gra będzie działać na starej konsoli w HD a na nowej w 4K.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Wydawanie gier specjalnie na ten system nikomu się nie będzie opłacało, bo zanim uzbiera się jakaś sensowna grupa użytkowników (jeśli w ogóle się uzbiera) minie baaardzo dużo czasu. A "zwykłe" PS4 ma obecnie już ponad 30 mln użytkowników. Dla mnie jest to raczej konsola pod VR. Albo po prostu obecna PS4 jest zwyczajnie za słaba na bardziej ambitne rzeczy w VRze, albo Sony planuje wypuścić VR z panelem 2K/4K i dodać do PS4,5 natywnie obsługę tego co teraz robi ta skrzyneczka od VR.

Albo całe te PS 4,5 to po prostu slim, bo konsola natywnie wspierająca 4K musiałaby kosztować z 4 tysiące co najmniej (Sam Titan kosztuje chyba właśnie coś w tych okolicach).

W ogóle mam wrażenie, że ludzie komentujący branżę i hypujący te wszystkie teorie są coraz bardziej oderwani od rzeczywistości. Ostatnio np. Moriarty w PS I Love You XoXo (największy podcast Playstation w sieci) twierdził, że przecież PS4 z palcem w dupie może emulować PS3 i on nie rozumie dlaczego Sony jeszcze nie wypuściło wstecznej kompatybilności. A Moriarty uważany jest za jednego z bardziej rozgarniętych ludzi w środowisku. Srsly. W ogóle jak czasem słucham IGNu czy właśnie Kinda Funny i tego co oni mówią z mega powagą w głosie, to mi ręce opadają. Zwłaszcza w temacie PC. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: Halaster »

Ja się chyba skłaniam do tezy, że to będzie wersja odpalajaca filmy w 4k i dashboard, ewentualnie upscalujaca gry i tyle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Next-geny (PS4, Xbox One, WiiU)

Post autor: boncek »

Obrazek
ODPOWIEDZ