Vault 7

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Vault 7

Post autor: snt »

W sumie trudno powiedzieć czy to właściwy dział, ale jakiś muszę wybrać.

https://wikileaks.org/ciav7p1/

Dla niecierpliwych streszczenie pl:
https://www.dobreprogramy.pl/Wikileaks- ... 79669.html

I jeszcze wersja obrazkowa:
Obrazek

Przyznać się, kto ma smart tv od Samsunga? :P
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Vault 7

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mam głupi telewizor, ale Samsunga...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Vault 7

Post autor: DaeL »

Ironizując: człowiek musi się pilnować, bo wystarczy powiedzieć przed telewizorem "Aloha Snackbar", a już tam Trump czy inny Obama wyślą drony z rakietami.

Nie ironizując: Ja pierdolę, czysty Orwell.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Sandnes, Norwegia

Re: Vault 7

Post autor: LLothar »

Szczerze mowiac oddajemy dobrowolnie duuuuzo wiecej danych (maile, zdjecia, rozmowy, lokalizacja) wszelakim firmom, ktore oczywiscie ze sie podziela z CIA jesli zostana o to poproszone. Obraz i dzwiek zbierany przez smart tv tylko pozornie odbiera nam prywatnosc, myśmy ją już dawno oddali dla wygody.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Vault 7

Post autor: DaeL »

Trochę inaczej to wygląda, gdy firmy i agencje zbierają dane zanonimizowane (wiem, wiem, i tak jak się chce, to można w praktyce sprawdzić od kogo pochodzą), a inaczej, gdy CIA może po prostu powiedzieć "to włączmy telewizor u LLothara i zobaczmy co u niego słychać". Poza tym na mnie największe wrażenie zrobiły exploity w samochodach. To jest naprawdę czysta masakra. I sposób na zdalne zabójstwa.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4979
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Vault 7

Post autor: Zolt »

LLothar pisze:Szczerze mowiac oddajemy dobrowolnie duuuuzo wiecej danych (maile, zdjecia, rozmowy, lokalizacja) wszelakim firmom, ktore oczywiscie ze sie podziela z CIA jesli zostana o to poproszone. Obraz i dzwiek zbierany przez smart tv tylko pozornie odbiera nam prywatnosc, myśmy ją już dawno oddali dla wygody.

This.

Nie rozumiem o co te emocje teraz. Skoro NSA robi takie rzeczy, to inne agencje nagle nie moga? Jak przechwytywali komputery zamowione z netu i wrzucali tam moduly laczace sie samoczynnie do sieci, to luz.

DaeL - nie tylko Wielki Brat moze uzyc Twojego TV do sluchania rozmow przy stole, moga to zrobic takze inni zli hakerzy/crackerzy. Mind blown.

A jeszcze odnośnie samochodów, jakiś czas temu było info, że ktoś zhakował samolot podczas lotu, bo sieć autopilota nie była odseparowana od sieci dostępnej dla pasażerów. Chociaż jak teraz czytam, to raczej była ściema (dziennikarstwo lvl pro)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Vault 7

Post autor: Theeck »

Zolt pisze:Nie rozumiem o co te emocje teraz. Skoro NSA robi takie rzeczy, to inne agencje nagle nie moga? Jak przechwytywali komputery zamowione z netu i wrzucali tam moduly laczace sie samoczynnie do sieci, to luz.
No wiesz, ja np. miałem dotąd nadzieję, że NSA nie wie jakie pozycje najbardziej lubię z bratem, a jakie z sąsiadem ;)
Aż tu nagle okazało się, że mój TV to TW :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Vault 7

Post autor: zodi »

Już widzę, jak specjaliści z CIA przeglądają zapisy z TV jakichś pionków z PL :)

Cóż, po raz kolejny Ameryka szatan i zło. Ja tam jednak głupio i naiwnie zawsze wierzyłem i wierzę, że lepiej żeby ten Wielki Brat z Zachodu nas podglądał, miał nas w swojej strefie wpływów, wysyłał do nas hordy potomków gwałcicieli Niemek, Włoszek czy Wietnamek niż jakikolwiek inny Wielki Brat.... :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Vault 7

Post autor: SithFrog »

zodi pisze:wysyłał do nas hordy potomków gwałcicieli Niemek, Włoszek czy Wietnamek niż jakikolwiek inny Wielki Brat.... :]


Nic głupszego nie mogłeś napisać.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Vault 7

Post autor: zodi »

Bo ?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Vault 7

Post autor: Theeck »

Sith - musiałeś przecież zauważyć, że nawet na naszym niszowym forum trwa walka. :)
Walka dwóch forumowiczów. Kiedyś sensownych. Rozsądnych. Z którymi można było dyskutować, nawet jeśli miało się inne zdanie.
Dziś - już się nie da. Bo bezpardonowo walczą ze sobą o to, który będzie większym i głupszym. Trollem.
Na początku było mi trochę przykro, że zodi wystartował w tym [bezsensownym i autodestrukcyjnym] wyścigu, ale jako wolnościowiec szanuję jego wybór :P
Choć wolałbym żeby grał z nami w czołgi :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Vault 7

Post autor: SithFrog »

Nic nic zodi, nieważne. Jedź do Paryża czy Berlina, po-obcuj z hordami, pogadamy :)
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Vault 7

Post autor: zodi »

SithFrog pisze:Nic nic zodi, nieważne. Jedź do Paryża czy Berlina, po-obcuj z hordami, pogadamy :)


No ale jak ?? Amerykany nie gwałciły tysiącami... ????





Ludzie.



Chodziło mi o coś zupełnie innego.
Akcja z jakimś straszliwym podglądaniem wszystkich przez USA daje niektórym argumenty jacy to Amerykanie są źli, szpiegują, rządzą światem itd. Odbieram to podobnie jak zachowanie lewicowców, którzy w latach 60-tych i 70-tych kibicowali Vietkongowi, a przez pojedyncze, ekstremalne (oczywiście tragiczne, jak choćby Masakra My Lai) wydarzenia twierdzili, że Amerykanie są większymi zbrodniarzami niż ich przeciwnicy. Skracajac - USA są jakie są, ale wolę ich w roli światowego policjanta niż kogokolwiek innego z dużych graczy.




I tak, wiem, że to chyba jednak hordy z Azji gwałciły trochę więcej :]
Ostatnio zmieniony 9 marca 2017, o 15:17 przez zodi, łącznie zmieniany 1 raz.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Vault 7

Post autor: zodi »

A co do Ciebie Theeck, skoro uważasz, że sędziowie w Polsce są tak nieprawdopodobnie skorumpowani, denni, żądni władzy i połączeni nićmi kolesiostwa, to zostawię Tobie rolę większego i głupszego trolla.

Swoją drogą - sam to wymyśliłeś ?
Ostatnio zmieniony 9 marca 2017, o 15:29 przez zodi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Vault 7

Post autor: SithFrog »

zodi pisze:A co do Ciebie Theeck to Ty wiesz, że sędziowie w Polsce są tak nieprawdopodobnie skorumpowani, denni, żądni władzy i połączeni nićmi kolesiostwa, że zostawię Tobie rolę większego i głupszego trolla.


To zdanie jest bez sensu.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Vault 7

Post autor: zodi »

A ja tam sens widzę :P
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Vault 7

Post autor: SithFrog »

Nie chodzi mi o to co miałeś na myśli tylko o konstrukcję.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Vault 7

Post autor: zodi »

A przyznaję rację :)
Teraz przeczytałem na spokojnie. Ale to dlatego, że pisałem w emocjach :]
Poprawiłem, w miarę.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4979
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Vault 7

Post autor: Zolt »

Już widzę, jak specjaliści z CIA przeglądają zapisy z TV jakichś pionków z PL :)

No ok, ale te pionki to nie tylko Kowalski z Pcimia co ogląda filmy na cda.pl, tylko też np. nasi wspaniali rządzący i ich rozmowy na szczeblu. I w tym momencie całe kraje stają się pionkami w ręku gości z takimi informacjami. A pionki (tu uwaga dla fanów wielkiego brata) łatwo można poświęcić.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Vault 7

Post autor: Gregor »

A bo JaroKacz ma smart TV, iPhona i takie tam... Nasi wiedzieli! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4979
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Vault 7

Post autor: Zolt »

nie wiem czy ma, ale inni nie mają? A każdy z posłów przypadkiem nie dostał iPada? Nie pamiętacie już oskarżeń o szpiegowanie niemieckiego rządu przez NSA?

Ludzie, ja pierdolę, w tych czasach wszyscy są szpiegowani, czy tego chcą, czy nie. Monitoring telefonów, telewizorów, zestawienia płatności, to co wypisujemy w necie, jakie zdjęcia wrzucamy, czy nawet zapisy z kamer ulicznych, to wszystko są dane o osobach. Można się zgadzać lub nie, co do tego jak jest to używane, ale trzeba mieć świadomość, że takie dane są i mogą być pobrane i używane do woli.

Na razie widzę tu podejście, że jak przy kamerce internetowej nie świeci się dioda, to znaczy że kamerka nie działa.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
ODPOWIEDZ