Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Anyway!

PiS wycofuje część zmian do ordynacji wyborczej, podsumowanie tutaj:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... t-tez.html

Mi nadal nie leży ta ustawa, jestem nadal przeciw. Ale proszę, wyżej każdy sam może ocenić.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

SithFrog pisze:Snt, weź się zastanów zanim coś napiszesz, proszę...

1.5 bańki kary za niby podżeganie do przemocy, oparte na opinii baby (religiolożka) z uczelni Rydzyka...
No to już jest sprawa taka, że każdy powinien zacząć czuć się nieswojo.

Zwłaszcza jak mnie wzięło nadrobić akurat Rok 1984 i teraz czytam Nowy Wspaniały Świat :P
Obrazek
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

Organ rozważył także możliwości finansowe nadawcy. Wysokość kary, zgodnie z art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, została ustalona w oparciu o przesłankę rocznego przychodu nadawcy, osiągniętego w 2016 r. Kara w wysokości 1 479 000 zł stanowi około jednego promila rocznego przychodu Spółki.
http://www.krrit.gov.pl/krrit/aktualnos ... vn-24.html

PiS nie wymyślił tego organu, ani też jego uprawnień, tylko z nich korzysta.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

snt pisze:PiS nie wymyślił tego organu, ani też jego uprawnień, tylko z nich korzysta.
Mhm. Czyli dla Ciebie to ok, że KRRiT na podstawie JEDNEJ opinii kobiety z uczelni Rydzyka (który dzierży stery konkurencji TVN) nakłada się taką karę?

No cóż, tylko nie oburzaj się jak (jeśli jakimś cudem) PiS straci władzę i nagle takie kary za co drugi program będzie dostawać TV Republika, TRWAM i inne wSieci. Napisz wtedy, że te organy mają takie prawo i z niego korzystają.

Sędzia też ma prawo skazać człowieka na dożywocie, ale musi mieć kurewsko mocne dowody po temu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

snt tu chodzi o samo podstawę do nałożenia kary. Jeżeli naprawdę tu nie widzisz problemu to ja się nie podejmuję polemiki, bo masz tak ustawione poglądy, że ich nie zmienisz. Tylko ja się nie zgadzam na robienie państwa centralnie sterowanego - i nie mówię tu o przeszłość, kilka postów temu rozmawialiśmy o przykładzie Węgier. I powiem Wam, że jak pójdzie tak dalej i oni zrobią nam powrót do tradycji PZPR, to ja stąd jadę w cholerę.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

nie wiem co tam było w materiale TVN-u, ale części tych ich nagrań z okresu Ciamajdanu analizowałem ze studentami na warsztatach - były tam przykłady agendy i framingu, czyli jakiejś tam, powiedzmy "miękkiej" manipulacji. I było tego sporo.

Inna sprawa, że jesli teraz pod tym kątem zbadać TVPiS, to tam paragrafów nie starczy. I to w takich klasycznych kategoriach, jak zachowanie obiektywizmu, dwustronność relacji, czy wycinanie kontekstu wypowiedzi.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

SithFrog pisze: No cóż, tylko nie oburzaj się jak (jeśli jakimś cudem) PiS straci władzę i nagle takie kary za co drugi program będzie dostawać TV Republika, TRWAM i inne wSieci. Napisz wtedy, że te organy mają takie prawo i z niego korzystają.
TVN dostał jedną karę przez dwa lata! Postępowanie trawło rok. Halo!

A że jest tam baba od Rydzyka - to parlament ją powołał i co zrobisz, nic nie zrobisz.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:No cóż, tylko nie oburzaj się jak (jeśli jakimś cudem) PiS straci władzę i nagle takie kary za co drugi program będzie dostawać TV Republika, TRWAM i inne wSieci. Napisz wtedy, że te organy mają takie prawo i z niego korzystają.
Na pocieszenie dodam, że ingerencja władzy w media to zwykle początek końca tej władzy.
Sparafrazuje Kazika, historia zatoczyła koło i znowu debile zastąpili złodziei :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Tia. Dali 500+, wiek emerytalny obniżyli, jeszcze tylko mieszkanie 50 groszy/m2, i na pewno nikt na nich nie zagłosuje. Początek końca PiSu... Rzeczywiście.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

"TVN dostał jedną karę przez dwa lata! Postępowanie trawło rok. Halo!"

Jakie to ma znaczenie?

"A że jest tam baba od Rydzyka - to parlament ją powołał i co zrobisz, nic nie zrobisz."

Parlament, w sensie, że PiS?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Nie musieli tego robić. I niech tylko usłyszę kiedyś jeszcze płacz ze strony "szykanowanych" mediów sympatyzujących z PiSem. Bo PiS wieczny nie będzie. Drugą kadencję wygrają, niech im nawet będzie, że trzecią. Ale w pewnym momencie zabraknie Jarka, a całkiem możliwe, że wcześniej tak sobie nagrabią, że będą musieli chyłkiem uciekać. I będzie to tylko na ich życzenie. To jest dla mnie niepojęte, jak mając pełnię władzy w kraju (nie oszukujmy się, bez zmiany Konstytucji też można rządzić), odstawiać takie szopki i palić za sobą absolutnie wszystkie mosty. Chyba, że to jest specjalnie, bo wróg wewnętrzny i zarządzanie przez konflikt i chaos są jeszcze lepsze, niż wróg zewnętrzny i polityka ciepłej wody w kranie. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że Jarek to wszystko zaplanował. Momentami rządy PiSu wyglądają jak malowanie pokoju przez Jasia Fasolę: stawiamy na środku puszkę farby, odpalamy laskę dynamitu i włala - wszystko w nowym kolorze.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Jedyny sposób na PiS zna sam PiS. Potknie się o własne nogi albo wykończy Polskę. Skończy się koniunktura i wszystko padnie na pysk. Tylko nadzieja, że PiS wykończy się sam wcześniej.

Tymczasem początek końca PiS...
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... Id,2477050
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, o 19:39 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Crowley pisze:(nie oszukujmy się, bez zmiany Konstytucji też można rządzić)
Nie trzeba zmieniać Konstytucji, wystarczy jej nie przestrzegać ;] Po co zmieniać "uprawnienia" TK, skoro można nie publikować orzeczeń i udawać, że nie istnieją.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

Francuska minister obrony Florence Parly podała, że we francuskiej armii dobrze działa jedynie 25 proc. wojskowych caracali. Koszt ich naprawy - według ekonomicznego portalu "La Tribune" - wzrosły w ciągu ostatnich czterech lat blisko dwukrotnie.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-s ... ow/wz0z605

Ale byśmy zrobili biznes, ja nie mogę... :]
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

snt pisze:
Francuska minister obrony Florence Parly podała, że we francuskiej armii dobrze działa jedynie 25 proc. wojskowych caracali. Koszt ich naprawy - według ekonomicznego portalu "La Tribune" - wzrosły w ciągu ostatnich czterech lat blisko dwukrotnie.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-s ... ow/wz0z605

Ale byśmy zrobili biznes, ja nie mogę... :]
Skandal! Nagle się okazuje, że sprzęt się zużywa, a jego naprawa kosztuje!
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

No, te helikoptery, które mamy, na pewno się nie popsują!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Tej, wiecie ile polskie atomowe lodzie podwodne i lotniskowce staly w stoczni w naprawie? ZERO DNI! Tak niezawodnej floty nie ma nawet USA!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Wszystko fajnie, śmichy chichy, ale wiecie, 25% sprawnej floty to trochę słaby wynik.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Tu chodzi chyba głównie o to, że Francuzów nie stać na utrzymanie floty. Koszty napraw skoczyły dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 lat. Pytanie czy nie mają kasy z powodu niedofinansowania armii, czy im się to nie opłaca.

Btw - sprawna jest około jedna trzecia ich caracali. Te sprawne stacjonują obecnie w okolicach Syrii i sachelu.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Nie wiem czy ktoś tego już nie wrzucał, ale tu jest całkiem fajnie omówione jak ma się koncepcja Macierewicza do stanu faktycznego. Długie, ale warto posłuchać
phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

peterpan pisze:Tu chodzi chyba głównie o to, że Francuzów nie stać na utrzymanie floty. Koszty napraw skoczyły dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 lat. Pytanie czy nie mają kasy z powodu niedofinansowania armii, czy im się to nie opłaca.

Btw - sprawna jest około jedna trzecia ich caracali. Te sprawne stacjonują obecnie w okolicach Syrii i sachelu.
https://www.latribune.fr/entreprises-fi ... 61224.html

Wygląda na niegospodarność przede wszystkim.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Z artykułu, który Jutsi zalinkował wynika, że mniej niż 50% lotnictwa francuskiego jest obecnie zdolne do lotu. Ciekawe jak to jest u nas? Albo jaki jest benchmark, o ile jakiś jest?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Toż u nas też była afera, że połowa f16 nie jest zdolna do lotu i ołołoło szrot. Okazało się, że po prostu f16 to nie ruski gazik i jak tam się zapala jakąś kontrolka, to choćby to była pierdoła, trzeba to naprawić a nie zakleić czarną taśmą i latać dalej.

W Niemczech niedawno też ktoś pisał, że mnóstwo czołgów jest nie na chodzie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No właśnie o to mi chodzi - nabijamy się z żaboli, a może wszędzie na świecie te najnowocześniejsze sprzęty są wykorzystywane w 50% bo przeglądy, naprawy, wymiany, aktualizacje oprogramowania itp. Nie żebym nie lubił się z żaboli pośmiać, ale może wyjątkowo teraz nie ma powodu? :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

Nie no jest, bo skoro ta minister stwierdza że procent spadł za nisko, to znaczy że niegospodarność mają. Jednak wydaje mi się że 50-60% to standard? Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Byłem wczoraj pod Pałacem Prezydenckim ze światełkiem, trochę ludu było, tak z 6 tysięcy, +/- tysiąc. Tak czy inaczej, jak był przemarsz pod Senat to szedłem obok tych samych bębniarzy, którzy grali w lipcu. Fajnie dziewczyny i chłopaki grali. :D
A jak odchodziłem spod Senatu to musiałem się podpytać policjanta jak tu przejść, bo znowu zmienili to ogrodzenie i nie wiedziałem jak mam wyjść. Dostałem bardzo uprzejmie instrukcje, po czym podziękowaliśmy sobie nawzajem i poczłapałem do domu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać? ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Counter - mam szczerą nadzieję, ze jak następni rządzący też będą nam ograniczali wolność (kimkolwiek by nie byli) to światełko Ci nie wygaśnie :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Zolt pisze:A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać? ;)
A kierowcą był kto? Albert Einstein.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

@Zolt: nie słyszałem, szukałem kota Shrodringera ;P

@Theeck: też mam taką nadzieję, zresztą jest to powiązane z regulaminem wczorajszej imprezy "Żadnych znaków politycznych ugrupowań". I faktycznie nie było, widziałem tylko przed miejscem zgromadzenia jednego gościa z KOD (ale to było na początku, potem faceta nie widziałem już).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Podpalenie biura poselskiego (potępiam, żeby nie było) to od dziś akt terrorystyczny. Przynajmniej w opinii prokuratury i jeśli chodzi o biuro członka PiS. Trochę straszno.

Ale za to dobrą rzecz w Wiadomościach podali. Otóż wyobraźcie sobie, że Niemce się nas tak przestraszyli, że chcieli zaproponować rezygnację z budowy Nordstream 2 w zamian za to, że Polska nie będzie domagać się reparacji wojennych. Niestety, problemy z powołaniem nowego rządu spowodowały, że cały wysiłek polskiej myśli dyplomatycznej poszedł w pizdu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

No cóż jeżeli chodzi o terroryzm wynika to z faktu motywacji - próba wpłynięcia na rząd za pomocą przemocy - a tak facet zeznawał.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Dobrze, że nie powiedział, że ma w dupie Prezesa, bo by mu jeszcze pederastię zarzucili. ;P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

peterpan pisze:Tu chodzi chyba głównie o to, że Francuzów nie stać na utrzymanie floty. Koszty napraw skoczyły dwukrotnie w ciągu ostatnich 4 lat. Pytanie czy nie mają kasy z powodu niedofinansowania armii, czy im się to nie opłaca.

Btw - sprawna jest około jedna trzecia ich caracali. Te sprawne stacjonują obecnie w okolicach Syrii i sachelu.

Tutaj na ten temat:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0230335838
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Tak z grubsza, to trzymanie wojska w czasie pokoju zupełnie się nie opłaca.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Tak z grubsza, to ma się nie opłacać jak najdłużej. Taki jest sens trzymania środków bezpieczeństwa.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

IMO błąd logiczny. Wojsko ma się po to, żeby był pokój i żeby się "nie przydało". Skoro jest pokój to właśnie znaczy, że trzymanie wojska ma sens i się opłaca. Nie opłaca się np. przegrać wojnę więc lepiej jej nie wszczynać. Dobrze też, że uzbrojenie jest tak absurdalnie drogie, że nikomu nie śpieszno tracić go w konfrontacji z przygotowanym przeciwnikiem.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Ok, to po co wydawać pieniądze na systemy przeciwpożarowe i antywłamaniowe?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Nie rozumiem pytania. Może to przez seans Ostatniego Jedi ale nie rozumiem :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Voo pisze:IMO błąd logiczny. Wojsko ma się po to, żeby był pokój i żeby się "nie przydało". Skoro jest pokój to właśnie znaczy, że trzymanie wojska ma sens i się opłaca.
Chodziło mi o to, że paradoks "mamy tyle wojska, że nie było u nas wojny od dawna, więc dlaczego mamy tyle wojska?" jest z jednym pseudorozwiązaniem "właśnie dlatego". Tak samo można pytać dlaczego mamy drzwi antywłamaniowe za furę pieniędzy skoro nikt się nie próbował do nas włamać itd. To jest pewna grupa wydatków, których efekt nie jest widoczny dopóki się nie przydadzą. A jak się przydadzą, to rozwiewają wątpliwości.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Praca w budżetówce na stanowisku jest przydatna. Widać kiedy jesteś na wszelki wypadek.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

W analizie dr Karp mają tego dowodzić fragmenty programu “nawołujące w czasie rzeczywistym do protestu i manifestacji pod Sejmem”. Np.:

pasek informacyjny “protest KOD przed Sejmem”;
https://oko.press/oko-press-ujawnia-uta ... nia-tvn24/
No kur... Jak oni mogli!

Ciekawe, czy klepną sąd przed odwołaniem złożonym przez TVN. Wtedy wygraną mają w kieszeni, bo sam sąd udowodni, że obecność kamer na protestach propaguje protesty.

Kur... Nawet MIGi za granicę uciekają...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

Polska armia wstaje z kolan - 3 godziny szukali samolotu i pilota, który rozbił się w trakcie manewru lądowania w pasie lotniska... Brawo.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Nie wiem co to ma wspólnego z rządami PiS, nawet gazeta.pl na taki pomysł nie wpadła. Tego typu wypadki zdarzają się na całym świecie. U nas, o dziwo, jest ich i tak bardzo mało.

I nie rozbił się "w pasie" tylko przy podejściu do lądowania. Czyli to mogło być kilka czy nawet kilkanaście kilometrów od lotniska. To nie awionetka. Pilot i samolot spadli pewnie w różnych miejscach. Jeśli tam jest teren zalesiony to w sumie co takiego dziwnego w tych poszukiwaniach?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

Po co nam SAR i CSAR (Caracale) - wtedy znalezienie kogos w odleglosci 10-15 km od lotniska zajeloby moze z 30 minut. No ale mamy od tego Sokola,ktory nie mogl wystartowac z powodu zlych warunkow.
Dobrze,ze wladza nie zdazyl jeszcze zabrac sie za OSP - druhowie pomogli (choc,gwoli scislosci,to lesnicy znalezli pilota).
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

A spadł wcześniej jakiś myśliwiec w nowożytnej Polsce?

Ale będzie cyrk z komisją badania przyczyn wypadku. Drzewa połamane, szczątki rozrzucone na wielu kilometrach... Nic tylko zamach - a przypominam, że to ruski samolot. Przypadek? Nie sądzę. To świety obowiązek dziennikarzy, by zapytali, czy na wraku znaleziono trotyl. Jest oczywiście możliwość, że to Antoni kazał rozbijać MiGi, by ukryć swoje powiązania z Rosją, i przy okazji zdymisjonować się z hukiem.
Ps. Pilot miał 28 lat? Przypadek? Nie sądzę...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2017, o 09:44 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Polski Mig-29 nie. Białorusini rozbili się Su27 na pokazach.

Samolot rozbił się 15 km od lotniska, pilot katapultował się i połamał nogi. Lądował w lesie, zawisł na drzewach. Śmigłowiec nie wystartował z powodu zbyt niskiej podstawy chmur. Nie wiemy czy Caracal mógłby działać w takich warunkach i generalnie g... się na tym znamy więc lepiej na ten temat nie dywagować

Edit: pilot i samolot mieli po 28 lat. Przypadeg? ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Świadek TVN-u, telewizji która mówi całą prawdę, całą dobę, mówi, że: "samolot schodził wielkim łukiem i z wielkim czarnym dymem za sobą". Dym sugeruje zamach.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Zablokowany