Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Teraz się martwicie? Przypominam:
Z prezydenckich nie mam, bo jakaś szuja skasowała.
Załączniki
fsgk2015PE.jpg
fsgk2015PE.jpg (24.24 KiB) Przejrzano 7202 razy
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Ja na PiS nie głosowałem. :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

O wyborach PiSu ja nawet nie wspominam, bo to nie ten temat :P. Wystarczyło nie robić sobie śmieszków z wyborów i nie robić ściepy na jakieś korwiny czy PiS bis.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

Counterman pisze:Ja na PiS nie głosowałem. :P
Teraz nikt się nie przyzna ;)
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2192
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Ja głosowałem. I nie rozumiem dlaczego ludzie szeroko pojętej opozycji i jej sympatycy rozpaczają, że odwołano premier tak złego rządu, że wczoraj rano chciał ją zastąpić Schetyna :diabel:
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

ja byłem głosem nieważnym
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Ja w przypływie fantazji zagłosowałem na Kukiza
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Lubię w takich chwilach wejsc na wpolityce.pl (przez złośliwców nazywane wpotylice, nigdy nie zrozumiem tej zawiści).

https://wpolityce.pl/polityka/370900-de ... u-premiera

A zatem po trzecie: zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego. To on wskazał na Andrzeja Dudę w 2015 r., dzięki czemu obóz wygrał wybory prezydenckie (w czym wielki udział miała Beata Szydło). To on wskazał na Beatę Szydło jako przyszłego premiera i to ona – wspólnie z liderem ugrupowania – prowadziła PiS do wygranej w wyborach parlamentarnych.
To on – nie mając obowiązków wynikających z wysokich funkcji państwowych – mógł „pilnować” polityki obozu. Korygować kurs, mobilizować ministrów, rozstrzygać spory. I tak też będzie w dalszym ciągu. Nie oszukujmy się, centrum dowodzenia pozostanie przy Nowogrodzkiej. To naturalne, a do tego – jak widać na przykładzie ostatnich dwóch lat – przynoszące efekty.

Mąż opatrznościowy nam się trafił. Raz na tysiąc lat się taki trafia (w poprzednim milenium był marszałek wiec żeśmy w sto lat wykorzystali cały zapas na poprzedni i następny tysiąc), jeden na milion.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:To on wskazał na Andrzeja Dudę w 2015 r., dzięki czemu obóz wygrał wybory prezydenckie (w czym wielki udział miała Beata Szydło). To on wskazał na Beatę Szydło jako przyszłego premiera i to ona – wspólnie z liderem ugrupowania – prowadziła PiS do wygranej w wyborach parlamentarnych.
To on – nie mając obowiązków wynikających z wysokich funkcji państwowych – mógł „pilnować” polityki obozu. Korygować kurs, mobilizować ministrów, rozstrzygać spory. I tak też będzie w dalszym ciągu. Nie oszukujmy się, centrum dowodzenia pozostanie przy Nowogrodzkiej. To naturalne, a do tego – jak widać na przykładzie ostatnich dwóch lat – przynoszące efekty.
No, ale co w zasadzie z tego nie jest prawdą? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Nie no, wszystko jest.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Jezu, a czemu Wy tak to wszystko przeżywacie?

Przecież Imperator się nie zmienił. Wszystko po staremu. Nic się nie dzieje, przechodzimy dalej.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

O to przecież chodziło. Żeby gadać kto kogo zamienił. Co przepchnęli w sejmie nawet się nikt nie zająknie.

Ale nie... To jednak jest dobre. Rzecz jasna nie pamiętam PRL-u, ale to chyba jakoś tak wyglądało. :D
https://twitter.com/beatamk/status/938854865987670019

I jeszcze Żakowski z rana jak śmietana. Witajcie w nowej RP.

https://opinie.wp.pl/jacek-zakowski-kon ... 028061825a
Załączniki
24775112_1032916533515041_7468577114705389648_n.jpg
24775112_1032916533515041_7468577114705389648_n.jpg (23.63 KiB) Przejrzano 7114 razy
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Dziś media opozycyjne robią bohaterkę z idiotki, która obrzuciła rządowe limuzyny jajkami i została spacyfikowana. A także z jakiegoś obleśnego typa, który dziennikarkę TVPiS nazwał kurwą i zmieszał z błotem.

PiS jeszcze pociągnie ze 2 kadencje jak nic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Geez, chłopaki - ja ani słowa nie napisałem o tej szopce rządowej z Szydło. Jak pisał Voo, NIC się nie zmienia, toż to tylko przedstawienie jest. Ja piszę o ich ustawach o ordynacji wyborczej, o KRS, o sądach, to co przepychają w tle. TO jest ważne.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Spoko, czekamy na przyszły tydzień. To, co tam się będzie działo, będzie naprawdę "interesujące". Wystarczy powiedzieć, że sesja będzie trwać cztery dni, a większość planu pracy sejmu ma status "unknown". Czyli może wydarzyć się wszystko.
+++++++++++++±++++++++++++++++±
Ceiling Sejm: coś się wydarzy, ale nie wiadomo co

W skrócie/TL;DR: Przyszłotygodniowe posiedzenie Sejmu ma trwać cztery dni. Ale nawet uwzględniając głosowanie nad wotum zaufania dla nowego rządu, zapowiada się... W zasadzie się nie zapowiada. Na stronie Sejmu opublikowano szczątkowy plan posiedzenia, który dałoby się zrealizować w pół dnia. Czym zostaną zapełnione pozostałe trzy dni?
+++++++++++++±+++++++++++++±
Więcej tutaj:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7196176645
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

Podsumuję to co przeczytałem o projekcie zmian w ordynacji tutaj:

1. Ograniczona liczba kadencji Jestem na tak- nieco ograniczy betonizację samorządów

2. Usunięcie JOW-ów Jestem na nie, efektem będzie zwiększenie wpływu partii na kandydatów, co w przpadku specyfiki samorządów moim zdaniem nie jest wskazane, Przez te JOW-y Kukizowcy nienawidzą projektu :D

3. Zmiany w PKW Nie mam zdania, ktoś może oświeci?

4. Możliwość ustalania terminu wyborów. Jestem na nie- PKW, będzie mogła manipulować frekwencją.

Dwójka bardzo mi się nie podoba. Co sądzicie o tych zmianach?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Ograniczenie do dwóch kadencji to skurwysyństwo. W sejmie i Senacie jak najbardziej ale dlaczego w samorządach? Są miasta, gdzie samorządowcy naprawdę dają radę i wygrywają kolejne wybory, bo po prostu są dobrzy w tym, co robią. A od walczenia z patologiami i przestępstwami powinny być inne służby niż PKW.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4840
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:Ograniczenie do dwóch kadencji to skurwysyństwo. W sejmie i Senacie jak najbardziej ale dlaczego w samorządach? Są miasta, gdzie samorządowcy naprawdę dają radę i wygrywają kolejne wybory, bo po prostu są dobrzy w tym, co robią. A od walczenia z patologiami i przestępstwami powinny być inne służby niż PKW.
What he said
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Dokładnie co napisał Crow. W kontekście kadencyjności, należy pamiętać o czymś co się dopiero u nas rozwija (choć w niektórych miejscach już ładnie śmiga) - świadomość, że gmina jest najbliżej potrzeb ludzi. Ogółem zawsze tak jest, że im większy masz wpływ (jako grupa społeczna) na najbliższy tobie organ decyzyjny, tym większa szansa, że będzie on lepiej działał. Małe jednostki terytorialne najlepiej rozumieją potrzeby lokalne, więc jeżeli uda się złapać jakiegoś wartościowego człowieka, który zna teren, to po cholerę to ograniczać?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4840
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Jak to po cholere? Bo zwykle nie jeet z namaszczenia partii albo sie z niej wyrywa pozniej ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2146
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Counterman pisze:świadomość, że gmina jest najbliżej potrzeb ludzi. Ogółem zawsze tak jest, że im większy masz wpływ (jako grupa społeczna) na najbliższy tobie organ decyzyjny, tym większa szansa, że będzie on lepiej działał. Małe jednostki terytorialne najlepiej rozumieją potrzeby lokalne, więc jeżeli uda się złapać jakiegoś wartościowego człowieka, który zna teren, to po cholerę to ograniczać?
Nie wiem czy to nie idealizm. Jako mieszkaniec Wawy nie mam zielonego pojęcia co do kompetencji radnych gminnych, miejskich, a tu jeszcze okazuje się, że są jakieś sejmiki (na chuj one są i co robią - nie wiem). Jak przychodzi co do czego to i tak mam przemożne wrażenie, że rządzi prezydent Warszawy i podległa mu banda urzędasów, a do czego - poza dietami i łapówkami, służą posady radnych i sejmików nie mam pojęcia. Nawet gdybym chciał rozliczyć jakiegoś radnego, to w Wawie co wybory, to nowe komitety, choć pewnie wciąż ci sami ludzie - wczoraj zielony Żoliborz, dziś koalicja - płuca Warszawy. Nikt nie dojdzie kto, gdzie i z kim. Więc odpowiedzialność przed wyborcami - praktycznie żadna.
Taki jest mój ogląd samorządu Warszawy. Z mojego punktu widzenia w ogóle radni wszelkich szczebli nie są potrzebni - mi wystarczyłyby powszechne wybory Prezydenta Warszawy i burmistrzów poszczególnych dzielnic. Przynajmniej wiedziałbym kogo zmienić jak to co robią by mi się nie podobało. A wszystkie te synekury radnych i posłów (?) sejmików wojewódzkich (?) do likwidacji, bo to jest utopia i ułuda samorządu - przynajmniej w Wawie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Theeck +1
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

W Warszawie. Może i w Krakowie. Czy Poznaniu. Czy innym dużym mieście. Tyle, że Polskę masz w większości nie w dużych miastach, a w mniejszych gminach.
To o czym piszę ma już miejsce choćby w gminach pod Warszawą. Obok Nadarzyna jest gmina Żabia Wola. Jest świetnie zarządzana, od wielu lat. Zapytaj tamtych ludzi czy chcą kadencyjność.
Ale faktycznie duże miasta mają z tym problem - tylko co rozwiąże kadencyjność w tych gminach miejskich? Jak to poprawi ten galimatias? Jest problem, to fakt. Ale jak kadencyjność ma w tym pomóc, to ja nie wiem.
Tak naprawdę to jest mój problem - co mi da kadencyjność?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Pełna zgoda ale może właśnie dlatego w dużych miastach tak jest, bo obowiązuje ordynacja większościowa, premiująca różne partyjne machlojki?
Theeck pisze:Z mojego punktu widzenia w ogóle radni wszelkich szczebli nie są potrzebni - mi wystarczyłyby powszechne wybory Prezydenta Warszawy i burmistrzów poszczególnych dzielnic. Przynajmniej wiedziałbym kogo zmienić jak to co robią by mi się nie podobało. A wszystkie te synekury radnych i posłów (?) sejmików wojewódzkich (?) do likwidacji, bo to jest utopia i ułuda samorządu - przynajmniej w Wawie.
+1

A właśnie z tego co rozumiem, to te nowe zmiany mają tylko bardziej upartyjnić kolejne wybory. Podnoszony jest argument, że to właśnie w mniejszych gminach panoszą się kliki i układy, które trzeba rozmontować. To jest bezczelność i absurd.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Podnoszony jest argument, że to właśnie w mniejszych gminach panoszą się kliki i układy, które trzeba wyrzucić i wsadzić na ich miejsce swoje.
Fix'd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

W sumie zgadzam się, istnieją potencjalne negatywne skutki. Prawdą jest że gminy bywają zabetonowane, ale czasem z dobrych powodów. I faktycznie ogranicza to partyjność wyborów.

Tak na prawdę żeby zbadać czy którakolwiek z tych zmian jest dobra trzeba by każdą z nich wprowadzić na przykład w 3% niezależnie od siebie losowo wybranych gminach i dokonać ewaluacji przed podjęciem decyzji które z tych zman powinny być ustanowione dla całego kraju. Tak metodą monte-carlo i pomiarem różnicowym możemy oszacować wpływ zmiany.

Bo tak mamy tylko wzajemne oskarżenia o złe intencje i odkręcanie zmian poprzedników, bo oni na pewno źle zrobili. Zmieniając w całym kraju nie można dobrze ocenić zmiany, ponieważ nie mamy grupy kontrolnej, więc inne czynnik zmienne w czasie jak np. koniunktura, demografia mogą wchodzić w grę.

A co sądzicie o pozostałych zmianach? Np. pozbycie się JOW-ów?

P.S. Ktoś odgadnie jaką książkę ostatnio czytałem na podstawie treści posta ;)
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Jakieś pierdoły o żabach.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Na pozostałe też jestem na nie. Trochę nie mam czasu się rozpisywać, ale szczególnie o kant dupy potłuc są zmiany przy kartach od głosowania. Nie ma za nimi żadnych racjonalnych argumentów, a ułatwiają fałszowanie głosów.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

Zolt pisze:Jakieś pierdoły o żabach.
Faktycznie chcę kogoś tym zainteresować :D
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Zolt pisze:Jakieś pierdoły o żabach.
Widzę, że porażka we FLEPie boli :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Jak ty Łapa rachunek prawdopodobieństwa czytasz w wolnym czasie, to ja nie chcę cię znać.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

SithFrog pisze:
Zolt pisze:Jakieś pierdoły o żabach.
Widzę, że porażka we FLEPie boli :roll:
:D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Tam w tej nowelizacji jest jeszcze jeden ciekawy myk. PiS chce wymienić ludzi, którzy ustalają okręgi wyborcze. I kto im zabroni zrobić ich więcej i gęściej tam, gdzie mają większe poparcie, a rzadziej i większe, gdzie indziej? Tu jest bardzo duże pole do nadużyć.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

kandencyjność samorządó zarżnie lokalnych polityków - to nieodczuwalne w dużym miescie, ale na prowincji w 100% prawdziwe

Jarosław jest dobrym przywódcą politycznym. Trochę już naprawdę nie rozumiem tego bólu dupy, naprawdę dajecie się wciągać w personalne pierdolenie.
Kaczka okazał się silnym i roztropnym przywódcą, no i co? Porównanie go do Piłsudskiego jest na wyrost, ale jaką historię narazie napisał rząd PiS-u, tak de facto? Pomijając - nie oszukujmy się, serio - niepoważne przytykanki z Unią Europejską, stan naszych stosunków międzynarodowych praktycznie nie uległ zmianie. Mielismy całkiem silną pozycję w europie wschodniej, która gówno znaczy w europie zachodniej? mamy nadal.
jedyna różnica jest taka, że teraz Ci z zachodniej nie patrzą na nas jak na grzeczne dziecko, tylko krnąbrnego bachora.
Mirkopolitykę zagraniczną ogrywamy na tyle, na ile nas stać. Dużych strat nie ma - handel w Grupie Wyszehradzkiej bije rekordy, podobnie jak import do Niemiec.
Wskaźniki gospodarcze na zielono. Bezrobocie na czerwono.
Socjal zwiększony. Sciągalność podatków skuteczniejsza.
A historię piszą zwyciezcy, tak tylko przypominam.
Kryzys w Europie jak skurwensyn. Nie wiadomo w którą stronę to pójdzie - naprawdę źle, że Polski rząd teraz nie koncentruje się na szukaniu przyjaciół w Brukseli?
Źle, że miesza w ustawodawstwie i konstytucyjności państwa. Ale wbrew temu, w co niektórzy już święcie wierzą, za Żakowskim i innymi tumanami, to wcale nie jest jakiś wielki objaw słabości państwa, czy ograniczenie wolności obywatelskiej. Kurwa, to wystarczy do podręcznika zajrzeć i sprawdzić jakie są wyznaczniki władzy w państwie, a jakie demokracji. W "najgorszym" wypadku zostanie zmieniona konstytucja kraju. Konstytucja pisana na kolanie, w duchu przejściowym, w wielu miejscach niedoskonała, a w jeszcze innych po prostu kiepska. Powinniśmy ją zmienić już dawno. Ale ta zmiana, ooj, to dopiero będzie rzeź. Ta będzie najgorsza. Ale dla kogo "najgorszym"? Otóż zapewne dla nikogo, ale połowa społeczeństwa rzuci się sobie do gardeł z automatu, odruchowo.

Na zakończenie dodam, że nie jestem żadnym zwolennikiem politycznym żadnego ze złodziejskich ugrupowań. Mam jednak oczy i widzę jedno, a słucham o drugim i trzecim.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

Pq, Abstrachując od tego czy Jaro jest dobrym przywódcą czy nie. Tu chodzi o majstrowanie z systememem wymiany polityków i w ogóle ograniczaniem władzy. To idzie trochę w niepokojącym kierunku. Zabawa w szarą eminęcję, grzebanie z balansem sił w trójpodziałe władzy i z ordynacją wyborczą wyraźnie w kierunku cementowania swojej pozycji nie jest dobre. Oczywiście trzeba robić porządek w sądach i w samorządach, ale przy okazji próbuje się przepchnąć inne rzeczy. Nie mówię że inni tak nie robili, ale przy władzy jest teraz Jarek, więc teraz to on jest od[powiedzialny. Nawet jeśli Jarosław jest niepodatny na zepsucie, przecież nikt nie żyje wiecznie. Silny nawet oświecony przywódca to nie jest dobrym pomysłem myśląc perspektywicznie, jeśli osłabia się przy okazji instytucje demokratyczne. Trzeba to politykom wytykać. Znasz to powiedzonko o bieliźnie i politykach?

Zgadnij w czyim interesie jest zmniejszanie zdolności polskiego "lewiatana" do samoczyszczania się i osłabianie więzów z demokratycznym światem?
looking.png
looking.png (14.22 KiB) Przejrzano 6634 razy
Nie naszym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

A propo wskaźników ekonomicznych, tak na szybko, bo już nie wiem ile razy o tym pisałem:
- to, że mamy na zielono to nic nie znaczy. Bo przypominam, że jesteśmy, mówiąc obrazowo, 100 lat za murzynami jeśli chodzi o gospodarkę. My musimy celować w wzrost gospodarczy rzędu 10% pkb, 4%-5% to dogonienie krajów zachodnich w 2050 najwcześniej
- to, że spada bezrobocie to super, ale to za mało. Za tym musi iść a) wzrost realnych płac b) wzrost aktywności zawodowej społeczeństwa. Wzrost realnych płac nie powala, aktywność zawodową społeczeństwa mamy prawie najniższą w Europie
- skoro mówimy o tym co widzę, to przypomnę że stopa inwestycji (czyli źródło napędowe gospodarki w perspektywie nie 2 miesięcy a 2 lat) szoruje po dnie od prawie dwóch lat i wcale się sytuacja nie powiększa; aby zobrazować - firmy wolą mieć forsę w kieszeni (na tak mizernych stopach procentowych) niż zainwestować w jakikolwiek rozwój
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

null pisze:Pq, Abstrachując od tego czy Jaro jest dobrym przywódcą czy nie. Tu chodzi o majstrowanie z systememem wymiany polityków i w ogóle ograniczaniem władzy. To idzie trochę w niepokojącym kierunku. Zabawa w szarą eminęcję, grzebanie z balansem sił w trójpodziałe władzy i z ordynacją wyborczą wyraźnie w kierunku cementowania swojej pozycji nie jest dobre. Oczywiście trzeba robić porządek w sądach i w samorządach, ale przy okazji próbuje się przepchnąć inne rzeczy.
Prawda jest pośrodku. Z jednej strony - owszem, niepokojące tendencje i warto bić na alarm, a przynajmniej patrzeć uważnie na ręcę. Z drugiej - konsolidacje władzy w jednych rękach obserwujemy we wszystkich demokracjach, a nasze "afery" związane z PiS-em mają się nijak do ogólnospołecznego poziom akceptowalności w społeczeństwach nawet samej unii. Przypomnę, co robiła Margaret Thatcher, żeby jej laburzyści nie odsunęli od władzy. Bardziej współczesnie? Silvio Berlusconni (w ogóle porozmawiajmy z Włochami o niezawisłości mediów), Orban na Węgrzech czy wreszcie cyrk w Grecji i korupcja w Hiszpanii sprzed paru lat.
Ja nie twierdzę, że działania PiS-u nalezy ignorować, ale chcę wskazać na większą skalę.

Conuter - wszystko co piszesz, to być może prawda. Z punktu widzenia marketingu politycznego to jednak nie ma żadnego znaczenia. Tak jak nie miało znaczenia rosnące rozwarstwienie społeczne za PO, bo wtedy liczyły się inne wskaźniki. Raz z jednej, raz z drugiej strony. Tak - wbrew pozorom - działa trzeźwa i zdrowa demokracja, która sama w sobie nie jest żadnym jednorodnym systemem.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Niechaj rasistowski prawdopośrodkizm zwycięży.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Pq, ale popatrz do kogo nas porównujesz... Do Orbana na Węgrzech... Przecież my powinniśmy być pół roku świetlnego od tego burdelu, a Ty piszesz "patrzcie tam się dzieje podobnie". Naprawdę nie widzisz w tym problemu?

Wracając do ekonomii - co z tego, że za PO było też do dupy. Co to za argument. Mnie nie interesuje jak było za PO, mnie interesuje jak jest teraz i będzie w przyszłości. BTW na 2018 mamy mieć bodaj 3,6% wzrostu PKB według MFW. Ujmując ogólnie, szału nie ma. I co ma demokracja do działania na szkodę gospodarki to ja nie wiem.

Z innej beczki, byłem dzisiaj pod Senatem. Ludzi trochę "na spacerze" było, ale umówmy się, nie jest to duży tłum. No, ale są. Za to policji były dwie kompanie. Włącznie z chłopakami z półautomatami, w hełmach, kamizelkach, no full equipment. Odgrodzili cały Sejm i Senat, kordon policji też puścili wszędzie. Bez jaj. Jak przychodziłem na początku i było mniej ludzi to chyba ich było więcej niż protestujących.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

A widziałem w zdradzieckiej TV, co kary płaci, bo kłamie, całą dobę. Zacna ekipa. Nie pytali się ciebie przypadkiem, czy masz jaja?

A, nie. Przecież piszesz, że bez jaj byłeś.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Do nikogo nie porównuje, nigdzie nie mówię że spoko.
Widzę natomiast, że to co się dzieje u nas nie stanowi - jak chcieliby niektórzy - gargantuicznego napadu na swobody i wolności obywatelskie, połączonego z gwałtem analnym w demokratyczno-liberalne dupsko.
A już zmiana robocopowej i komunikacyjnie beznadziejnej Szydło na Morawieckiego, to zdecydowanie in plus trzeba zaliczyć.

Oczywiście tylko, jeśli jesteśmy rasistami i dostrzegamy różnice w aparycji obu egzemplarzy. W przeciwnym razie - można dalej gotować wątrobianą żółć, nasz narodowy specjał. I rzygać, rzygać gdzie popadnie - żółcią i nienawiścią, do kaczki, do tęczy, do bliźniego swego. Amen.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Triumfalny powrót polityki ciepłej wody w kranie widze.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Pq widzę, że nie mamy o czym gadać. Jeżeli takie zachowania jak np. ukaranie nie-państwowej telewizji za transmitowanie protestu wobec partii rządzącej, NIE SĄ dla Ciebie gargantuicznym napadem na wolność słowa to brak mi słów. Wolność protestu to podstawowe prawo obywatelskie. Transmitowanie tego to OBOWIĄZEK mediów.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2146
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Pquelim pisze:Widzę natomiast, że to co się dzieje u nas nie stanowi - jak chcieliby niektórzy - gargantuicznego napadu na swobody i wolności obywatelskie, połączonego z gwałtem analnym w demokratyczno-liberalne dupsko.
Sytuacja jest skomplikowana a momentami zabawna ponieważ nie ma żadnych wątpliwości, że obecna władza PiS stopniowo ogranicza wolności obywatelskie, wprowadza nowe regulacje i zawłaszcza państwo. Nie jakoś gwałtownie i na olbrzymią skalę, ale konsekwentnie.

Zabawne jest natomiast to, że najgłośniej przeciwko temu protestują osoby/środowiska, które zupełnie nie reagowały kiedy podobne ograniczenia były wprowadzane przez poprzedników z PO. Teraz protestując rozdmuchują skale niegodziwości obecnej władzy do - jak napisałeś - gargantuicznych rozmiarów. A tymczasem ich demokratyczno-liberalne dupsko było dymane również gdy rządziła PO. Wtedy nie tylko, że nie krzyczeli na władzę, ale krzyczeli na takich jak ja, gdy pokazywałem im moje dymane wówczas przez PO i obolałe prawicowe dupsko.

Więc dla osób o przekonaniach wolnościowych nic się właściwie nie zmieniło - po prostu inny fiut nas dyma. A ponieważ obecnie protestujący nie protestowali kiedyś, to w naszych oczach ich wiarygodność jest żadna. I dlatego - choć widzimy, że nasza wolność jest cały czas ograniczana - nie chcemy przyłączyć się do tych środowisk w protestach, ponieważ sądzimy, że nie mają one nic wspólnego z prawdziwą troską o wolność i skończą się błyskawicznie po odsunięciu PiS od władzy. Mimo, że restrykcje i ograniczenia wolności będą postępowały dalej - realizowane z kolei przez PO czy inną Nowoczesną.

Zabawne jest też to, że takie właśnie nasze, wolnościowców podejście wywołuje u obecnie protestujących niesamowitą furię, ataki, niechęć i inwektywy. Oni tego w żaden sposób nie rozumieją. Choć może i rozumieją i właśnie stąd ta furia ;)

A zabawne jest jeszcze to, że część zawłaszczania państwa przez PiS odbywa się kosztem tych, którzy wcześniej za PO - mając narzędzia (jak TK) dla powstrzymywania antywolnościowych zapędów władzy nie tylko, że nic nie robili, to jeszcze te działania przyklepywali. Naprawdę ciężko jest w tej sytuacji stawać w obronie takiego TK czy innego Sądu. Nie ukrywam, że jak widzę Ziobrę przeczołgującego tych ludzi to odczuwam szadenfrojde :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

zmieniłeś temat. o karaniu mediów nic nie mówiłem. To absurd i zresztą nieegzekowalny. Ale absurd, głupota i brak zrozumienia dla jakichkolwiek przepisów.
Wiesz, kiedy być miał gargantuiczne etc, o którym pisałem?
Wtedy, jakby do TVN-u przylazło pięciu smutnych i wyegzekwowało te pieniądze. A potem sądy i Trybunały nakazały spłatę.
Teraz zobacz co się z tym stanie - czyli poczekaj dwa, trzy miesiące.
jak się okaże, że zamkną telewizje i zmuszą do zapłaty, przy okazji udowadniając we wszystkich innych przekazach, że zarzuty raportu (sporządzanego przez "eskperta" z Szkoły Medialnej u rydzyka btw) zostaną utrzymane i potwierdzone przez innych "ekspertów"; - wtedy będziesz miał gargantuiczne etc.

Narazie masz absurdalną decyzję pod którą wszyscy już palą stosy. Ot, demokracja kochłoźnicza.
A tak na marginesie to wiadomo, że ta kara jest skierowana przeciwko amerykańskiemu kapitałowi w Polskich mediach. I ona gówno znaczy, bo jest żałosna.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Wolnościowcy się kurfa odezwali. Jezu, cóżemś uczynił!!!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5559
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Chwila, czyli nalozenie kary to nic takiego, dopiero nalezy sie martwic, jak zamkna TVN w celu egzekwowania kary??
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Nie, po prostu nie pamiętasz jak TVN nałożył karę na TVP!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

Counterman pisze:Pq widzę, że nie mamy o czym gadać. Jeżeli takie zachowania jak np. ukaranie nie-państwowej telewizji za transmitowanie protestu wobec partii rządzącej, NIE SĄ dla Ciebie gargantuicznym napadem na wolność słowa to brak mi słów. Wolność protestu to podstawowe prawo obywatelskie. Transmitowanie tego to OBOWIĄZEK mediów.
A Polsat News chyba też transmitował, a kary nie dostał. Może więc nie chodzi sam fakt transmisji, tylko o sposób w jaki to było robione.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Snt, weź się zastanów zanim coś napiszesz, proszę...

1.5 bańki kary za niby podżeganie do przemocy, oparte na opinii baby (religiolożka) z uczelni Rydzyka...
Obrazek
Zablokowany