Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

No właśnie :)

Można się przerzucać wskaźnikami i wykresami, ale mój znajomek co robi jako ochroniarz wyjechał do UK. Tam dalej stróżuje, żona jest księgową i kupili mieście mieszkanio-dom. Wiecie, taki fragment niskiej kamienicy z własną klatką. Na kredyt 10 lat. Jakieś 100m kw. mają dla siebie i dwójki dzieci.

Księgowa i ochroniarz. Mieszkanie 100m kw. Kredyt 10 lat. A teraz przełóżcie to na nasze ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Nie no jest u nas gorzej niż w jukeju. Szkoda, że coraz popularniejsza odpowiedzią na ten fakt jest faszyzm.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Nie no jest u nas gorzej niż w jukeju. Szkoda, że coraz popularniejsza odpowiedzią na ten fakt jest faszyzm.
Tzn.? Bo to już się robi męczące z tym faszyzmem. Gdzie widzisz faszyzm? W pracy, w domu, na ulicy? W TV? W internecie? W memach?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

W onrze
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Nie wiedziałem, że należysz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Nie należę. Ale zorganizowali oni ostatnio spory marsz.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Nie należę. Ale zorganizowali oni ostatnio spory marsz.
No i? Te 60tys. ludzi odpowiada faszyzmem na dobrobyt w UK? Ja naprawdę nie wiem o co Ci chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Sorki może coś napisałem niezrozumiale, z telefonu pisze.

Thim się dziwil, że w Polsce ruchy faszystowskie mają taki posłuch. Voo odpisał ciekawego posta o przyczynach ekonomicznych i historycznych tego powodach. Napisałem tylko, że przykro, że szkoda, że tak łatwo wybudzić w Polsce demony przedwojennych totalitaryzmów.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Można się przerzucać wskaźnikami i wykresami, ale mój znajomek...
O, jeszcze trzeba dodać, że statystyki to bzdura bo z psem statystycznie na spacerze mamy po 3 nogi. Albo że wujek palił całe życie i dożył 90 lat a ten weganin to zaraz złapał raka i umarł po 30tce. No i przecież kiedyś tyłu szczepionek ani autystycznych dzieci nie było, a tych takich smug za samolotami to zupełnie. Ocieplenie klimatu to też tylko przerzucanie wskaźnikami, a ja sensora USA widziałem jak że śnieżka przemawiał ostatnią zimą.

Takie gadanie to źródło wszelkiego gówna, sorry.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

To może rzeczywiście zamknąć granice i puszczać tylko jeden kanał w TV. Wtedy wszystko się unormuje, nikt nie będzie wiedział, że w UK 100 metrów2 może sobie kupić ochroniarz, a o Polsce mówić się będzie tylko dobrze. Co tu dużo gadać, za komuny tych podziałów było mniej, albo były mniej odczuwalne (podobno, wujek Voo czuwa i wyprowadzić mnie zawsze może z błędu). Więc żeby naprawić ten wyłom w Polskim narodzie, może rzeczywiście warto wrócić do komuny, tak jak PiS proponuje?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Takie gadanie to źródło wszelkiego gówna, sorry.
Naprawdę? Czyli mój przykład z UK, albo Ty jako żywy przykład z Norwegii też nie pasują? Ilu ludzi stać w Polsce na mieszkanie przy obecnych warunkach? A ilu jeśli są ochroniarzami w parze z księgową? Hm? Ja wiem, że oni jak usłyszą, że z 1:5 przeszliśmy na 1:2,5 to się ucieszą, ale nic z tego dla ludzi nie wynika.

Ja nie mówię, że nie jest lepiej niż w 1990, tylko tak jak Voo stwierdził: ludzie wchodzący w dorosłość mają najczęściej wybór życia w małym mieszkanku na kredyt i bez specjalnych perspektyw, albo emigrację.

Co z tego, że np. pensje od (strzelam) 17 lat się podwoiły. Jak ceny mieszkań potroiły? Suche wykresy to suche wykresy i nie chodzi o rzucanie banałów w stylu statystyka to kłamstwo tylko o kwestię interpretacji.

Można pokazać średnią krajową z 2000 roku i z 2017 i powiedzieć, że taki postęp, że szok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ale LLo te statystyki wcale nie są takie radosne. Bo o ile stosunek zamożności się zmienił na korzyść to dystans pozostaje praktycznie wciąż taki sam (mówię o pierwszym wykresie). A miało być, że dogonimy i przegonimy :)

Najwidoczniej ludzie to czują i mają dość. Paradoksalnie nie rozumieją w swej masie, że to postępujący socjalizm UE, regulacje i biurokracja tak unijna jak i własna (własna może nawet w większym stopniu) nie pozwalają dogonić. Wolny rynek w Polsce zaczął rozmontowywać Balcerowicz na początku lat 90, a teraz - po 20 latach rządów socjalistów w Polsce - już mało co z niego pozostało. Czując swoją bezradność wobec rzeczywistości ludzie albo wyjeżdżają, albo pokładają nadzieję w tzw. państwie i jego pomocy, co prowadzi właśnie do postaw narodowo-socjalistycznych.

Innymi słowy - jak uczy historia socjalizm zawsze prowadził do wynaturzeń, ograniczenia wolności i postaw faszystowskich. Ale dla mnie najzabawniejsze jest to, że na naszym forum najbardziej przerażone tym zdają się być osoby o poglądach lewicowych :lol:

No sorry chłopaki - albo socjalizm z całym jego bagażem i konsekwencjami, albo dysonans. :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

O ile statystyki mogą kłamać, to pojedyncze przypadki NIC nie mówią. Co z tego że ja jestem w Norwegii? Są tutaj ludzie z Niemiec, UK czy USA. To dowód że tam też jest do dupy? To że w Suwałkach dziś siadł śnieg też nic nie znaczy na temat ocieplenia klimatu.

Ceny mieszkań - super z znajdź dany na temat cen metra kwadratowego dzisiaj i w 2000 oraz średnia krajową (plus najlepiej medianę) z tego okresu i porównajmy to np z danymi z UK czy Niemiec.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Theeeeeck: Ale kto mówił, że w 2017 dogonimy albo przegonimy zachód? Bo przedstawiasz sprawę, tak jakby nam się nie udało i ktoś wcisnął na stoperze nam koniec czasu.
+++++
Już nie Theeck
++++++
I czemu wyznacznikiem "u nas wciąż do dupy" jest mieszkanie 100 metrów? To jakaś jednostka miary sukcesu kraju?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:Bo o ile stosunek zamożności się zmienił na korzyść to dystans pozostaje praktycznie wciąż taki sam
Jak ten dystans to bedzie 10% roznicy, to tez bedziesz mowic, ze "dystans pozostaje taki sam" ?

I dla ciekawskich:
srednia krajowa w 2000 roku to 1923 zl (https://wynagrodzenia.pl/artykul/place-w-czechach)
w 2016 to 4200 zł (http://www.money.pl/u/money_chart/graph ... &cm=0&lp=1)

Srednia cena metra w 2000 to 2245 zł (http://mekk.waw.pl/mk/mk/mieszkanie/mie ... mia_tabela)
Srednia cena metra w 2016 to 4177 zl (http://mekk.waw.pl/mk/mk/mieszkanie/mie ... mia_tabela)

Tak wiec w 2000 roku miesiecznie kupilbys 0.86 metra, w 2016 1.00 metra. 17% wzrostu.

I na dokladke mozna dac to: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... rship_rate

Czyli ile ludzi mieszka na swoim i zobaczyc czy to jest wyznacznikiem gdzie jest cool a gdzie nie. Polska równiutko między Rosją a Norwegią.

I chyba jeszcze dodam, ze ja kredyt mam na 30 lat i dzisiaj w radiu ekspert przewiduje 20% spadek wartosci nieruchomosci przez najblizsze 20 lat w Norwegii.

edit: Szeregowiec 98m kw bodaj, akurat szczesliwie sie sklada. Kawaleczek tarasu, ani grama trawy. Kazdy sobie moze online sprawdzic.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:O ile statystyki mogą kłamać, to pojedyncze przypadki NIC nie mówią. Co z tego że ja jestem w Norwegii? Są tutaj ludzie z Niemiec, UK czy USA. To dowód że tam też jest do dupy?
Nie, to dowód, że wybrałeś dobrobyt, a nie nasz cud gospodarczy :)

Co do cen/pensji - co nam da porównanie do Niemiec i UK? To pokazuje problem, Ty ciągle myślisz cyferkami. Fajnie, bo one mają swoje znaczenie, ale idź do młodych par w PL co są po ślubie, chcą się rozmnażać, ale nie mają 50-100 tys. na wkład własny i powiedz im, że w UK i Francji czy Niemczech rośnie wolniej i jest się z czego cieszyć. 17% i wyskoczą z kapci ze szczęścia. To jest ta subtelna różnica między statystykami, a rzeczywistością, z którą spotykają się żywi ludzie, na co dzień.

A argument z home ownership co ma udowodnić? Daj u nas takie zasady jak w Austrii czy Niemczech z wynajmem to ludzie przestaną chcieć kupować. U nas masz wybór: albo kupisz i płacisz ratę w wysokości X, albo wynajmiesz i płacisz odstępne w wysokości X (+/- 100-200pln). Na zachodzie wynajem jest dużo bardziej opłacalny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

LLo - ale to nie ja mówię, ale wykresy, które wrzuciłeś.
Statystyki można różnie interpretować - Ty zwracasz uwagę na relacje, a ja na to, że w wartościach bezwzględnych dystans pozostał praktycznie taki sam (a właściwie po bliższym przyjrzeniu się to nawet się zwiększył).
1990 Polska 6k, UK 28k, różnica 22k
2015 Polska 15k, UK 42k, różnica 27k nam wzrosło o 9k, im wzrosło o 14k
1990 Polska 6k, Niemcy 33k, różnica 27k
2015 Polska 15k, Niemcu 46k, różnica 31k nam wzrosło o 9k, im wzrosło o 13k
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Chwila, pensje mialy rosnac wolniej niz ceny mieszkan (pensje 2x, mieszkania 3x) - to byl glowny argument. Teraz sie okazuje, ze to jednak problem jest we wkladzie wlasnym, tak? Czy to sie zmieni jak poszperam i tez sie okaze to nieprawda i ze oszczednosci Polakow rosna szybciej niz ceny mieszkan? Co wtedy?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:LLo - ale to nie ja mówię, ale wykresy, które wrzuciłeś.
Statystyki można różnie interpretować - Ty zwracasz uwagę na relacje, a ja na to, że w wartościach bezwzględnych dystans pozostał praktycznie taki sam (a właściwie po bliższym przyjrzeniu się to nawet się zwiększył).
1990 Polska 6k, UK 28k, różnica 22k
2015 Polska 15k, UK 42k, różnica 27k nam wzrosło o 9k, im wzrosło o 14k
1990 Polska 6k, Niemcy 33k, różnica 27k
2015 Polska 15k, Niemcu 46k, różnica 31k nam wzrosło o 9k, im wzrosło o 13k
Przy tym samym tempie wzrostu:

2040 Polska 37.5k, Niemcy 64k
2065 Polska 93.75, Niemcy 89.6k

to raz. Dwa, zalozmy jednak, ze ta roznica bedzie ciagle taka sama - ok 30k.

2040 Polska 38k, Niemcy 68k
2068 Polska 90k, Niemcy 120k

W tym momencie ta roznica jest naprawde taka jak miedzy Niemcami a USA dzisiaj, wiec to chyba nie problem?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Wracając do tematu, można podpisywać:

Dość faszyzmu w Polsce! Zdelegalizujmy ONR
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Chwila, pensje mialy rosnac wolniej niz ceny mieszkan (pensje 2x, mieszkania 3x) - to byl glowny argument. Teraz sie okazuje, ze to jednak problem jest we wkladzie wlasnym, tak? Czy to sie zmieni jak poszperam i tez sie okaze to nieprawda i ze oszczednosci Polakow rosna szybciej niz ceny mieszkan? Co wtedy?
Nie. Tak jak powiedziałem - nadal Ty masz swoje liczby, a rzeczywistość jakoś nie chce się dopasować. Zamiast średniej krajowej rozpatrz sobie rozkład pensji i dorzuć ceny mieszkań.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/4-5-Po ... 28674.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Przepraszam LLo ale niepotrzebnie zawiodłeś nas na te ekonomiczne manowce. Nastroje społeczne mogą się zmieniać po wygranym meczu reprezentacji w piłce nożnej a Ty próbujesz szukać ich korzeni we wskaźnikach ekonomicznych. W ogóle mi nie o to chodziło czy jest lepiej niż 15 lat temu, czy gorzej, czy idziemy ku lepszemu czy nie. Co innego miałem na myśli ale najpierw krótko jeszcze odniosę się do tego co piszesz. Moim zdaniem wskaźniki sobie a generalna sytuacja ludzi zarabiających najmniej nie zmieniła się znacząco, może tylko tak, że ze względu na zmiany przepisów trudniej im dostać kredyt na mieszkanie (wymagany wyższy wkład). Możemy się przerzucać statystykami ale na końcu zostaje fakt, że PiS trafił do milionów ludzi za cenę 1.5 pary dżinsów na rodzinę (500 zł). Pamiętasz dyskusję, że jak kobiety, wychowujące dzieci dostaną 500 zł to nie będzie im się opłacało (!!!) chodzić do pracy? Jak się okazało nie jest tak do końca ale imo wciąż pozostajemy krajem, gdzie nie opłaca się godnie zapłacić pracownikowi, gdzie pracodawcy kombinują jak mogą, pół pensji na stole, pół pod itd. gdzie jak ci się nie podoba to mamy na twoje miejsce Ukraińca. Jeśli się nie mylę to pielęgniarka, nauczyciel i policjant, wszyscy z kilkuletnim stażem, nie zarabiają przytoczonej przez Ciebie średniej. W mojej okolicy praca typu kierowca, pomocnik na budowie, magazynier jest od ręki (przynajmniej sądząc po ogłoszeniach) ale to jest max 2000 zł na rękę. To jest świat wyborców PiS albo raczej tylko jego połowa, bo przecież nawet nie wspomniałem np. emerytach ;)

Poza tym, twoje wskaźniki nie uwzględniają społecznych oczekiwań i zmieniającego się progu niezadowolenia. Chodzi mi o to, że coś co zadowalało ludzi 15 lat temu teraz nie będzie już wystarczało, m.in. z tego powodu, o którym wspomniał żartobliwie Thim. Np. codziennie milionom ludzi w reklamach przypomina się na co ich w zasadzie nie stać. Każdy ma kogoś znajomego, który wyjechał do UK i coś tam coś tam. Słusznie czy nie wywołuje to frustrację.

Ale nie o to mi chodziło a przynajmniej nie do końca.

Miałem na myśli to, że przez lata utrwalał się pewien podział w społeczeństwie. Istnieje nawet w żartach o Januszu i Grażynie. Jak PiS wprowadził 500+ to zaczęły się poważne dywagacje (!) zatroskanych komentatorów o ile wzrośnie sprzedaż alkoholu i import 15-letnich Passatów i jaki to będzie miało wpływ na nasze środowisko naturalne. Zupełnie tak, jakby istniał jakiś oderwany od rzeczywistości światek w cieniu wielkomiejskich wieżowców i cała reszta czyli jakieś 60-70% społeczeństwa biorącego kredyt na Święta. Bo ani nie wzrosła sprzedaż alkoholu a te 500 zł większość ludzi dobrze wykorzystuje ale chodzi o sam pogląd jednych o drugich. Mało zarabiasz to znaczy, że jesteś nieudacznikiem i pijakiem. Jesteś stary, masz 1200 zł emerytury i jedyne co masz w życiu do roboty to pójść spotkać ludzi w kościele - jestem moherem. Wpakowałeś się w kredyt frankowy - jesteś idiotą i przecież powinieneś wiedzieć! Zresztą teraz to wraca, bo jak głosujesz na PiS to jesteś faszystą i antysemitą. Do tego kolejne rządzące ekipy z przedostatnią na czele skutecznie przekonały szarego wyborcę, że staliśmy się teoretyczną republiką kolesi, afer i przekrętów (nie podzielam do końca tego poglądu ale go tu przytaczam). Rządzący = oni = złodzieje.

Na tak przygotowany grunt wszedł PiS, sypnął kasą, zagrał na emocjach, wskazał zewnętrznego wroga, obiecał rozliczenia. Zmobilizował "margines" (cholernie szeroki, jak się okazało). Do gry na emocjach uwolnił nastroje, które tak niepokoją (słusznie) Thima i innych. Wiadomo, że nic tak nie trafia do ludzi o prostym spojrzeniu na świat jak "Żydzi to czy tamto". Sądzę jednak, że ostatnie reakcje trochę ich przestraszyły i nawet na pokaz ale odetną się na przyszłość od tych wątków rasistowskich.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Nooo średnia pensja to faktycznie dość nieszczęśliwy wskaźnik... Mediana już lepsza. ALE ogółem badanie "rozwinięcia się" krajów i szeroko pojętego dobrobytu to cholernie trudne zadanie (kiedyś trochę w tym siedziałem, a nawet jedną pracę licencjacką popełniłem). Wydaje mi się, że budowanie skomplikowanych wskaźników pokazuje ogólną tendencję, ale nie znalazłem sposobu który by mnie przekonał do dobrego opisania "jak się żyje" u nas na wschodzie (i nie tylko).

Voo dobrze prawi o głębokich podziałach społecznych w Polszy. Faktycznie tłumaczy to wzrost popularności haseł typu "Biała Europa", ale jednocześnie ma to prawo niepokoić każdego z nas. A konkretnie brak natychmiastowej reakcji prawnej za użycie pewnych sformułowań na wielkiej manifestacji. Nie chodzi mi tu o rozwiązanie całego marszu, chodzi o ściganie z urzędu osób biorących odpowiedzialność za imprezę, czyli organizatorów. Nie ma znaczenia, czy popierasz hasła, czy nie - jesteś organizatorem, jesteś odpowiedzialny, ktoś złamał prawo. Ty dostajesz po łapach. Tak to przecież zawsze działa (w czystej teorii)...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Voo pisze:Sądzę jednak, że ostatnie reakcje trochę ich przestraszyły i nawet na pokaz ale odetną się na przyszłość od tych wątków rasistowskich.
No jak na razie Karczewski chce kogoś tam pozwać za cytowanie w radiu wulgarnych słów, które jakoby, poniekąd, podobno, w skrajnej mniejszości (jakby to Sith powiedział) były głoszone na marszu - więc coś ciężko z tym przestrachaniem PiSu i odcinaniem się od tego rasizmu. A jak nawet kogoś ścigają to antyfaszystów czy Obywateli RP, a w przypadku Rybaka, który hasał sobie swobodnie na smyczy po Wrocławiu, prokuratura niedawno żądała, uwaga, uwaga, NIŻSZEGO wymiaru kary. PROKURATURA. NIŻSZEGO WYMIARU KARY. :P

Więc na razie ja wygrywam zakład :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Wiecie co jeszcze pompuje PiS? :)

Nasze kompleksy. Tzn. poczucie, że przez lata byliśmy nie tylko biedniejszą ale i głupszą częścią Europy. Takim małym niedorozwojem, którego Wielcy Bracia musieli prowadzić za rączkę. Tam wszystko cacy a nas wszystko be. Oczywiście tak naprawdę sami to sobie wmówiliśmy.

Ja się zaczął run na Zachód to poza oczywistą konstatacją, że tam żyje się lepiej zaczęły jednak docierać i inne przekazy. Angole to prostaki na zasiłkach, za których muszą zapieprzać Polacy. Norwegowie odbierają dzieci za klapsa albo kanapkę z białym chlebem w szkole. Włosi to nieroby i oszuści podatkowi. Francuska policja jest brutalna i nie pomaga polskim kierowcom. Niemcy mają problem z imigrantami i dobrze im tak. W ogóle wszyscy mają problem z imigrantami i dobrze im tak. U nas jest spokojnie, fajnie, bezpiecznie i niech tak zostanie. Pierwszy raz okazujemy się mądrzejsi i zapobiegliwsi. Patrzcie na nas, uczcie się od nas! Nie chcemy waszych wartości bo nasze są lepsze! U nas 60 tysięcy w marszu a u was co? ;)


A bardziej na serio to na postawy ksenofobiczne na pewno ma wpływ zwykły, ludzki strach, któremu imo trudno się dziwić. Jakby każdy Janusz pracował z jakims Ahmedem to niemiałby uprzedzeń ale trudno, żeby ludzie budowali sobie pozytywne skojarzenia, skoro docierają do nich tylko negatywne przekazy. W ogóle cały wątek imigrancki, ISIS, zamachy itd. to taki dar od niebios dla PiSu, idealnie trafiający w czas i zapotrzebowanie, że sami nie mogli lepszego wymarzyć.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rządy PiS

Post autor: snt »

Voo, chyba nudzi Ci się w domu na tym zwolnieniu ;)
Voo pisze:Jakby każdy Janusz pracował z jakims Ahmedem to niemiałby uprzedzeń ale trudno, żeby ludzie budowali sobie pozytywne skojarzenia, skoro docierają do nich tylko negatywne przekazy.
Ja znam np. przypadki odwrotne - to znaczy ludzie po pracy w Jukeju nabrali dopiero uprzedzeń.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Voo, lejesz miód na moje serce, tak hańbiąc PiS. Obrazek

(ale wyrównaj z PO, żeby inni nie czuli się gorsi... ;))
Ostatnio zmieniony 14 listopada 2017, o 11:47 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

snt pisze:Voo, chyba nudzi Ci się w domu na tym zwolnieniu ;)
Voo pisze:Jakby każdy Janusz pracował z jakims Ahmedem to niemiałby uprzedzeń ale trudno, żeby ludzie budowali sobie pozytywne skojarzenia, skoro docierają do nich tylko negatywne przekazy.
Ja znam np. przypadki odwrotne - to znaczy ludzie po pracy w Jukeju nabrali dopiero uprzedzeń.
a kto pracowal z hindusami w IT tez wie jak szybko mozna nabrac uprzedzen... stawiam ze dokladnie tak samo jest jak ktos pracuje z polakami w jakichs sweatshopach typu capgemini... 'ci cholerni polacy nic by nie robili..'
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Ja jak najbardziej moge rozmawiac o tym, ze Janusze i Grazyny zostali zapomnieni i jak to wytworzylo wygrana PiSu. Drazni mnie tylko jak ktos twierdzi, ze teraz trudniej o mieszkanie i sie obrusza na konkretne dane. Badzmy powazni i jak jakies dane istnieja, to ich uzywajmy zamiast sie obruszac "ty cyferki a przeciez ja wiem ze jest zle".

Rozmawiajmy o konkretach, bo tak jak juz pisalem, gadajac o pierdolach to sobie mogą antyszczepionkowcy, chemtrailowcy i inni od braku ocieplenia, ktorzy tez wiedza lepiej mimo iz dane pokazuja cos innego.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Drazni mnie tylko jak ktos twierdzi, ze teraz trudniej o mieszkanie i sie obrusza na konkretne dane.
Ale to prawda. U nas o mieszkanie nadal trudniej niż na zachodzie, bo tam albo kupisz albo wynajmiesz w dużo bardziej sensownej skali w stosunku do zarobków. Tak czy nie?
.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:Drazni mnie tylko jak ktos twierdzi, ze teraz trudniej o mieszkanie i sie obrusza na konkretne dane.
Ale to prawda. U nas o mieszkanie nadal trudniej niż na zachodzie, bo tam albo kupisz albo wynajmiesz w dużo bardziej sensownej skali w stosunku do zarobków. Tak czy nie?
.
W bogatszych krajach łatwiej, to oczywiste. Rozchodzilo sie o trendy.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Voo pisze:Nasze kompleksy. Tzn. poczucie, że przez lata byliśmy nie tylko biedniejszą ale i głupszą częścią Europy. Takim małym niedorozwojem, którego Wielcy Bracia musieli prowadzić za rączkę. Tam wszystko cacy a nas wszystko be.
Niestety wciąż widoczne u większości polityków Nowoczesnej, PO, feministek i lewaków.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

Theeck pisze:
Voo pisze:Nasze kompleksy. Tzn. poczucie, że przez lata byliśmy nie tylko biedniejszą ale i głupszą częścią Europy. Takim małym niedorozwojem, którego Wielcy Bracia musieli prowadzić za rączkę. Tam wszystko cacy a nas wszystko be.
Niestety wciąż widoczne u większości polityków Nowoczesnej, PO, feministek i lewaków.
zapomniales dodac homo i cyklistow
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Snt - hehe, pewnie, ze mi sie nudzi! :D

A, jeszcze tak garść wiadomości z zielonej wyspy. Słyszeliście jak w niektórych branżach rozwiązano wzrost płacy minimalnej? Podniesiono ludziom pensje i potrącono im np. za strój roboczy ;) Znajoma znajomego poszła na rozmowę do marketu, gdzie jej powiedziano, że teraz zatrudniają na 7/8 z tym, że jednak pracować trzeba na pełen etat :D Tak się hoduje niezadowolony elektorat.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Larofan pisze:zapomniales dodac homo i cyklistow
Sam jestem cyklistą więc nie - cykliści nie mają kompleksów, chyba że są lewakami :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4842
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

LLo, ale cyferki ktore podajesz sa przeklamane:

1. Srednia to nie mediana. Mediana jest bardziej "sprawiedliwa" a najlepiej chyba na podstawie dominanty okreslac. To raz.

2. Koszyk produktow podstawowego zywienia i ubostwa sie zmienia i sama mediana/srednia/cena za metr mieszkania tego nie weryfikuja. To dwa.

3. Koszta zycia codziennego jw.

4. Inflacja tez robi swoje.

5. PKB to fajny wspolczynnik nie mowiacy o niczym

6. Koszty obciazen podatkowych i wydatkow "bonusowych" tez trzeba by doliczyc.

Dlatego argumenty w stylu "za pensje kupisz wiecej mieszkania" sa o kant dupy rozbic jesli jednoczesnie kupisz mniej jedzenia/paliwa/napojow itd. Jeszcze porownujesz koszt zakupu mieszkania w cenie rynkowej do zarobkow... brutto! No nie bardzo ;) 4200 brutto to niecale 3000 netto. Wiem ze tak samo obnizymy to na przykladzie lat wczesniejszych, ale trzymajmy sie faktow skoro chciales. Nie kupisz srednio 1m2 za 1m-c sredniej pensji.

Dodajmy ze dominanta to ok 1800 netto - 0.42 m2 mieszkania. W 2000 roku minimalna (!!) krajowa to 520 netto czyli ok 0.25 m2. Dominanty niestety nie znalazlem. Jesli zejdziemy do minimalnej kwoty ma dzis, czyli okoloce 1400 zl, mamy ok 0.35 m2 mieszkania. I juz ten wzrost nie wyglada tak "super" dla Kowalskiego. Zwlaszcza jak wyrownamy o inne wydatki...
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

Razorblade pisze:LLo, ale cyferki ktore podajesz sa przeklamane:

Dodajmy ze dominanta to ok 1800 netto - 0.42 m2 mieszkania. W 2000 roku minimalna (!!) krajowa to 520 netto czyli ok 0.25 m2. Dominanty niestety nie znalazlem. Jesli zejdziemy do minimalnej kwoty ma dzis, czyli okoloce 1400 zl, mamy ok 0.35 m2 mieszkania. I juz ten wzrost nie wyglada tak "super" dla Kowalskiego. Zwlaszcza jak wyrownamy o inne wydatki...
Masz na myśli że za minimalną pensję można kupić tylko 40% więcej powierzchni mieszkania niż 18 lat temu? Skandal!
Żarty na bok. Oczywiście nie jest idealnie, ale poprawia się. Z tego co pamiętam mediana zarobków też rośnie.
Ciekawą statystyką jest też indeks giniego. Z tego co pamiętam to nieznacznie maleje co oznacza mniejsze rozwarswtienie zarobków.

Tutaj macie fajną analizę jakości życia w Polsce wg OECD, podzieloną na różne kategorie.
http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/poland/

no chyba że OECD to NWO i też kłamią :D
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

z materiałów OECD też sporo korzystałem, kawał dobrej roboty chłopaki (i dziewczyny) odwalają.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2147
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Łapa pisze:Masz na myśli że za minimalną pensję można kupić tylko 40% więcej powierzchni mieszkania niż 18 lat temu? Skandal!
Jeśli porównać to ze wzrostem PKB w tym czasie o 150% to można mieć wrażenie, że nie o taki wzrost PKB Polakom chodziło :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Theeck pisze:
Łapa pisze:Masz na myśli że za minimalną pensję można kupić tylko 40% więcej powierzchni mieszkania niż 18 lat temu? Skandal!
Jeśli porównać to ze wzrostem PKB w tym czasie o 150% to można mieć wrażenie, że nie o taki wzrost PKB Polakom chodziło :P
To jest właśnie fajne. Patrzcie, kiedyś mogłeś kupić pół metra miesięcznie, a teraz 0,8 czy metr!

Nieważne, że nadal Cię na żadne mieszkanie nie stać. W liczbach widać, że jest o 40% lepiej! :P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

No dobra, czy Polska jest w tyle względem krajów typu Czechy czy Węgry? Jest źle, bo zostajemy w tyle czy jest źle bo idziemy powoli do przodu jak inni i nie ma cudu gospodarczego?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:No dobra, czy Polska jest w tyle względem krajów typu Czechy czy Węgry? Jest źle, bo zostajemy w tyle czy jest źle bo idziemy powoli do przodu jak inni i nie ma cudu gospodarczego?
Jest na tyle źle w stosunku do tych, których gonimy, że jest podatny grunt dla masowej emigracji, odpływu najlepszych kadr co stawia pod znakiem zapytania dalszy rozwój i wreszcie: jest to podatny grunt na wszelkie populistyczne zagrywki co obserwujemy w TVPiS i sondażach rządzącej partii.

Taka smutna prawda, dziś nikogo nie obchodzi, że może i ma przesrane w życiu za najniższą krajową, ale już w 2095 prześcigniemy Niemcy. To też populizm i banał, ale niestety tak ludzie funkcjonują. A jak słusznie Voo zauważył, teraz jest internet, globalizacja i jeszcze lepiej widzisz co mają tamci, a czego Ty nie będziesz mieć nigdy.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5804
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Koledzy radzą po prostu, żeby wszystko wyzerować, bo już mają dość czekania, w końcu 30 lat to wystarczająco dużo czasu, żeby u nas było jak w UK. Poza tym zerujemy, bo się nie udało tak, jak mogło się udać, a za cenę metra kwadratowego można kupić o pół nazizmu za mało. Tacy ludzie będą zawsze.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Ostrożnie! Zaraz ktoś zauważy, że kraje bogatsze rozwijają się szybciej niż te biedniajsze.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:No dobra, czy Polska jest w tyle względem krajów typu Czechy czy Węgry? Jest źle, bo zostajemy w tyle czy jest źle bo idziemy powoli do przodu jak inni i nie ma cudu gospodarczego?
Jest na tyle źle w stosunku do tych, których gonimy, że jest podatny grunt dla masowej emigracji, odpływu najlepszych kadr co stawia pod znakiem zapytania dalszy rozwój i wreszcie: jest to podatny grunt na wszelkie populistyczne zagrywki co obserwujemy w TVPiS i sondażach rządzącej partii.

Taka smutna prawda, dziś nikogo nie obchodzi, że może i ma przesrane w życiu za najniższą krajową, ale już w 2095 prześcigniemy Niemcy. To też populizm i banał, ale niestety tak ludzie funkcjonują. A jak słusznie Voo zauważył, teraz jest internet, globalizacja i jeszcze lepiej widzisz co mają tamci, a czego Ty nie będziesz mieć nigdy.
No to ok, jest źle bo nie zdarzył się cud.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:No to ok, jest źle bo nie zdarzył się cud.
Trochę tak, trochę nie. Kręcimy się w kółko. My o nastrojach społecznych i skąd wynika sukces populistów, a Ty o twardych liczbach, które mówią, że pełzniemy w dobrą stronę.

Ja mam się świetnie w Polsce. Zarabiam nieźle, mam mieszkanie, auto itp. ale nie jestem zdziwiony ani nastrojami na ulicach, ani sukcesem PiS, ani ich wynikami w sondażach, ani tym, że ochroniarza w Biedronce nie obchodzą wykresy i nie rozumie dlaczego jest tak dobrze, skoro on uważa, że jest źle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Czyli jak PiS zrobi mieszkanie+ to będzie rządził po wsze czasy?

Poza tym nie dołujcie mnie - ciułającego kolejny rok na wkład własny :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Gregor pisze:Poza tym nie dołujcie mnie - ciułającego kolejny rok na wkład własny :P
Oho, czyżbyś był niezadowolony z 17% wzrostu??? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Gregor pisze:Czyli jak PiS zrobi mieszkanie+ to będzie rządził po wsze czasy?

Poza tym nie dołujcie mnie - ciułającego kolejny rok na wkład własny :P
No następne wybory wygrają w cuglach a jeszcze następnych już może nie zrobią, kto wie? :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Voo pisze: Znajoma znajomego poszła na rozmowę do marketu, gdzie jej powiedziano, że teraz zatrudniają na 7/8 z tym, że jednak pracować trzeba na pełen etat
Lata praktyki. Poza dużymi miastami i nie licząc budżetówki tak się po prostu pracuje. W handlu "etat" to jedna niedziela w miesiącu wolna, praca 9 lub 10 godzin dziennie.
Bierzcie też pod uwagę, że to 4200 brutto nie uwzględnia małych firm (poniżej 9 osób). Na koniec 2016 tzw. średnia płaca w gospodarce ogólnonarodowej (czy jakoś tak) wyniosła +/- 4040 zł. Ciekawe w ogóle, jak liczą inni. W UK nie biorą pod danych z firm poniżej 20 pracowników ale resztę stymulują jakimiś współczynnikami. U nas w którymś tam wskaźniku nie jest w ogóle uwzględniana budżetówka. Z kolei stopa bezrobocia to po prostu liczba zarejestrowanych w UP. O kant dupy te wszystkie dane. Zresztą kto widział albo wypełniał kiedyś dane do GUSu, ten wie, jak bardzo rzetelne one są.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Zablokowany