Ukraina

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Ukraina

Post autor: Razorblade »

No bo temat chyba dalej aktualny.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Ukraina

Post autor: Crowley »

Jak ostatnio widziałem wiadomości, to mi to wszystko coraz bardziej przypomina początek wojny w Syrii. Nawet ten Jaceniuk wygląda podobnie do Al Assada - koleś w garniturze, taki normalny, a w tle obdartusy z kałachami albo jakieś zamaskowane wojska.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,1590 ... BoxWiadTxt

Wg europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, mimo tragicznego bilansu ofiar, władze Ukrainy powinny kontynuować działania przeciwko prorosyjskim separatystom. - Państwo ukraińskie ma prawo zaprowadzić porządek i rządy prawa na swoim terytorium


Oni juz nawet sie nie staraja...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Nie znasz się LLo. Majdan był spontaniczny, a tu Ruscy mieszają. Na Majdanie nie było ani Prawego Sektora, ani paramilitarnych bojówek PS, ani żadnego wpływu z zewnątrz. Sami przypadkowi ludzie, czysta inicjatywa obywatelska. Tak obywatelska jak milicja w PRLu :)

Niezależnie jednak od obrzydliwej hipokryzji naszych (i nie tylko) polityków trzeba powiedzieć jasno: albo Kijów zaorze teraz separatystów i zdusi ta rebelię albo pożegna się z dużo większym kawałkiem kraju niż Krym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ukraina

Post autor: Gregor »

Ale z 2giej strony zobaczyć Ruskich pouczających jak się robi wybory - bezcenne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dzieci- ... chod/3md9f

Mistrzostwa świata w hipokryzji z tej drugiej strony :D
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Bosko się czyta o sankcjach Rosji typu "lista obywateli USA, która nie może wjechać do Rosji".

Kto by chciał tam jechać? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2190
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City

Re: Ukraina

Post autor: peterpan »

Kumpel jedzie jako obserwator OBWE na wybory. Mało chętnych jakoś teraz :)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Kto by chciał tam jechać? :D


wiesz, to troche jak "lista osob ktore nie moga miec kont w USA" gdzie od 2 lat miec nie moga bo Putin zabronil ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Czekam jeszcze na zamrażanie aktywów ludzi z USA w rosyjskich bankach. Na pewno trzymają tam swoje tryliardy dolarów, bo Rosja to druga Szwajcaria :D
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

ale przeciez te sankcje z jednej i drugiej strony sa smieszne... dopiero embargo mogloby jakos powazniej na cokolwiek wplynac tak na powaznie. A juz widze ja Europa naklada na cokolwiek embargo na Ruskich... za szybko dostalaby pewnie "embargo" na rope i gaz ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Nie do końca Razor. Nie do końca. Sporo ruskich ma swoje aktywa w USA, ewentualnie inwestycje, których chcieliby doglądać. Poza tym jak masz kasę oligarchy z Petersburga to chcesz się pokazywać w LA, NY, Miami, a nie w Moskwie. Tak samo w Paryżu, Londynie czy Berlinie.
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

I co... wierzysz ze tych z kasa poblokowali amerykancy? Zeby nie mogli u nich kasy wydawac? Prosze Cie Zabski... Ja nie widzialem listy poblokowanych ale z punktu ekonomiczno-gospodarczego w to nie wierze ;).

A z tym "sporo ruskich ma aktywa w USA" bym tez uwazal. Raczej nie sadze aby ktos sie tam pchal majac Cypr czy Szwajcarie pod nosem...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Razorblade pisze:I co... wierzysz ze tych z kasa poblokowali amerykancy? Zeby nie mogli u nich kasy wydawac? Prosze Cie Zabski... Ja nie widzialem listy poblokowanych ale z punktu ekonomiczno-gospodarczego w to nie wierze ;).


Zablokowali, zablokowali. Indywidualne wydatki rosyjskich miliarderów w USA to kropla w morzu. Nie mówiąc już o tym, że od jakiegoś czasu więcej tam wydają szejkowie i... chinole ;]
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Zabski - brutalnie prosze - powiedz mi kogo to tak czesto pojawiajacego sie w ameryce zablokowali na wjazd i komu zabrali/zamrozili rzeczywiscie kase. Imie i nazwisko osoby ktora z tego powodu straaasznie cierpi bo nie moze sie "pokazac w NYC". Daj spokoj, dla mnie to tak smieszne jakby zabroniono mi kupna Porsche gdy moge zakupic Ferrari, Astona Martina czy tez Pagani na ten przyklad... bo ja tam flownie slysze o "glownych wspolpracownikach Putina"

wyslane bo mialem taki kaprys aby to byl tapatalk.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

No ale myślisz Razor, że główni współpracownicy Putina nigdy nie byli w USA i nie latają tam regularnie? Taki szef Gazpromu nie lata do NYC? :) Nie wierzę.

Nie chodzi mi o to, że to jest dla nich dramatycznie dotkliwe ale na pewno 100% bardziej niż zakaz wjazdu do Rosji dla amerykanów. Większość nie potrzebuje albo nie chce tam jeździć :)
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Nonwlasnie na moje szef Gazpromu nie ma koniecznosci latania do NYC gdy moze do Abu Dabi, Dubaju, Singapuru, Mediolanu czy Paryza. To juz nie te czasy ze NYC i dluuugo dluuugo nic. Coraz wiecej osob woli jakies Katary czy ZEA. Ba, jesli chodzi o zakupy to nawet Moskwy czy Petersburga nie musza opuszczac ;). No i dla mnie zarowno sankcje jednej jak i drugiej strony sa tak samo smieszne. Bo to czy ktos nie bedzie chcial poleciec do Moskwy czy ktos chcialby raz do roku poleciec do USA i nie moze to ZADNA kara i sankcja.

wyslane bo mialem taki kaprys aby to byl tapatalk.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Do Paryża i Mediolanu tez nie może z tego co wiem. UE ostatnio uzupełniła swoją listę :)
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Skoro tak twierdzisz, fajnie byloby jakies zrodlo zobaczyc bo ja tam czytalem tylko o "planach"... Zreszta:

Razorblade pisze: Coraz wiecej osob woli jakies Katary czy ZEA.


+

Razorblade pisze: No i dla mnie zarowno sankcje jednej jak i drugiej strony sa tak samo smieszne.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Nie mogę teraz znaleźć linka ale któryś oligarcha miał mieć ślub czy jakieś wielkie przyjęcie w Paryżu i dostał bana tydzień przed. Wiem, że może za chwilę zrobić to samo w stolicy Kataru (pewnie tak samo romantycznie jak w Paryżu :D ) ale o to mi chodzi. O takie "drobne" nieprzyjemności. Nie o to, że oni jakoś cierpią straszliwie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Jestem w ciężkim szoku. W ogóle się nie spodziewałem...


... NOOOOOOOOOOOOT :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ukraina

Post autor: Zolt »

ok, to frekwencja będzie na poziomie tylko 130%. Big deal.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Przydałby się król Dezmod jako rzecznik prasowy separatystów. Pewnie sam by nie wiedział, co o tym myśleć.
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

znaczy ja moge odpowiedziec zamiast krola Dezmoda... Wiara w ukrainskich wojskowych odkrywajacych takie cos jest tak samo sensowna i naiwna jak w zapewnienia separatystow ze obserwatorzy OBWE byli goscmi.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Biorąc pod uwagę obecny tam burdel i walki, fakt, że wiele budynków przechodzi z rąk do rąk - to jest akurat całkiem możliwe.
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

chyba sie nie zrozumielismy. Jakby zdobyli czyste karty to myslisz ze Ukraina by przegapila taka szanse na zdyskredytowanie i separatystow i byc moze ruskich?

To troche jakby Kaczor dostal karty do glosowania z konwentu PO i nie zrobilby wszystkiego celem zdyskredytowania Tuska ze juz sa wypelnione ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Razorblade pisze:chyba sie nie zrozumielismy. Jakby zdobyli czyste karty to myslisz ze Ukraina by przegapila taka szanse na zdyskredytowanie i separatystow i byc moze ruskich?


Nie wiem czy to jest potrzebne Ukrainie. Samo wykonanie tych kart i sposób przeprowadzania głosowania jest dyskredytujący już wystarczająco :)
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

Mozna by powiedziec, ze ich zatrudnili ukraincy i dzialaja jak najemnicy, a Rosja interweniowala w innym kraju, ale to dosc slaby argument.

To sie skonczy kiepsko...
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Mozna by powiedziec, ze ich zatrudnili ukraincy i dzialaja jak najemnicy, a Rosja interweniowala w innym kraju, ale to dosc slaby argument.

To sie skonczy kiepsko...


+"miliojn"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

No widzisz, przynajmniej tutaj sie zgadzamy ;).

Czytalem gdzies, ze identycznie zaczela sie wojna ~domowa Chorwacja vs Serbia (Jugoslawia). Powoli coraz wiekszy burdel, coraz wiecej czolgow, radykalizacja postaw i zanim sie obejrzysz masz regularna wojne.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

No widzisz, przynajmniej tutaj sie zgadzamy ;).


Ba :D

LLothar pisze:Czytalem gdzies, ze identycznie zaczela sie wojna ~domowa Chorwacja vs Serbia (Jugoslawia). Powoli coraz wiekszy burdel, coraz wiecej czolgow, radykalizacja postaw i zanim sie obejrzysz masz regularna wojne.


Wypisz wymaluj eurowizja :P
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Polecę Turtlesem ale... macie lepsze źródło niż Bild czyli Fakt? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

Dailymail moze byc? ;)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ukraina

Post autor: Gregor »

To pomaganie sobie ruskimi sołdatami w celu ucięciu kawałka kraju do Rosji jest super, a PMC na usługach oficjalnej władzy już są be (patrząc na to jak żałosna jest ukraińska normalna armia)?
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

nope... pierdolenie ze Putin sie wpieprza w wewnetrzne sprawy Ukrainy jednoczesnie samemu sie w nie wpieprzajac jest be...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ukraina

Post autor: Gregor »

Razorblade pisze:nope... pierdolenie ze Putin sie wpieprza w wewnetrzne sprawy Ukrainy jednoczesnie samemu sie w nie wpieprzajac jest be...


Ale to prywatna firma i nie wiem czy Obama by im mógł zabronić? Chociaż ja tam nie widzę nic zbrodniczego w PMC jako takich dopóki nie dochodzi do takich cyrków bezkarności jak w Iraku.

W każdym razie najemnicy na usługach uznawanego na świecie rządu vs agenci sąsiedniego państwa mającego chrapkę na okolicę? C'mon...
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

jeszcze napisz legalnego i w pelni legalnie wybranego rzadu ;P

no i skad tego bankruta stac na te armie? No i po co ona tam? Armi nie maja?
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4319
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ukraina

Post autor: Turtles »

Znowu to samo?
Armia ukrainska przechwytuje wypelnione karty wyborcze - manipulacja i kłamstwo
Kika tabloidów pisze o blackwater w Doniecku - stuprocentowa prawda.

Chociaz bym sie nie zdziwił gdyby tam faktycznie byli chłopcy z blackwater.
Obrazek
#sgk 4 life.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

znowu to samo?

grunt to czytanie ze zrozumieniem. A nie... po co..
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ukraina

Post autor: Gregor »

Razorblade pisze:jeszcze napisz legalnego i w pelni legalnie wybranego rzadu ;P

no i skad tego bankruta stac na te armie? No i po co ona tam? Armi nie maja?


Legalniejszego niż ci śmieszni "separatyści" imho ;) Ja w przypadku Krymu było jeszcze o czym dyskutować na temat sprawiedliwości dziejowej i w ogóle (chociaż lepiej nie, bo w takim przypadku powinienem się powoli oswajać do życia w Reichu), to w przypadku tych obdartusów nawet nie mam zamiaru...

Ukraińska armia jest gówno warta jakby ktoś nie zauważył.
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Ludzie, to jest komiczne. Jakas hamerykanska sekretarz mowi ze wpakowano w ukr 5mld $*, prywatna armia wspiera Ukraincow i wszystko jest ok, ale to Ruscy maja swoje oddzialy i walcza w Doniecku... Kaman, na prawde troche plaszcza hipokryzji mozna zrzucic czasem ;)


* oczywiscie te 5 mld od roku '91 podobno na rzecz "krzewienia demokracji i realizacji europejskich aspiracji"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ukraina

Post autor: Gregor »

Tak samo jak było ok sprowadzać wschodnich speców od tłumienia zamieszek na samym początku awantury majdanowej :) Jak dla mnie tam nic nie jest ok z obu stron od samego początku - żeby nie było :> Jak już to niech zrobią te wybory po Janukowyczu po uczciwości (bez wypełnionych z góry kart) i niech się męczą w tym swoim sztucznym kraju.

Swoją drogą dlatego też nie wierzę w sens hipotetycznego państwa UE - takie twory po prostu dają dupy :p
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:Tak samo jak było ok sprowadzać wschodnich speców od tłumienia zamieszek na samym początku awantury majdanowej :)


ja tak na pewno nie twierdzilem.

Jak dla mnie tam nic nie jest ok z obu stron od samego początku - żeby nie było :> Jak już to niech zrobią te wybory po Janukowyczu po uczciwości (bez wypełnionych z góry kart) i niech się męczą w tym swoim sztucznym kraju.


A ja uwazam ze jak chcemy miec relatywny spokoj sami to dwierzeczy powinny sie jednak wydarzyc:
a) zaprzestanie wpierdalania sie w nie swoje sprawy przez naszych (p)oslow
b) rozpad Ukrainy, bo ten sztuczny kraik zwyczajnie nie ma racji bytu w takiej postaci. Zwlaszcza po obecnych wydarzeniach i przelewie krwi... A ktos na Janukowycza narzekal jak zwykle.

powinna byc zasada "szanuj dyktatora swego, mozesz miec gorszego" i patrzec na Saddama, Kadafiego, Mubaraka czy wielkiego dyktatora Janukowycza to chyba sie to sprawdza :>
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Razor ale mleko się rozlało i wracanie do Majdanu ma sens czysto akademicki. Pytanie jakie widzisz wyjście obecnie?

Oddać Putinowi pół Ukrainy, bo to sztuczne państwo?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ukraina

Post autor: Zolt »

szczególnie, że jak dostaną pół Ukrainy, to na tym się nie skończy.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Ukraina

Post autor: Gregor »

Pół Białorusi też będzie czekać kiedy Łukaszenka się przekręci, żeby też powrócić na łono matuszki ZSRR...
Obrazek
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Razor ale mleko się rozlało i wracanie do Majdanu ma sens czysto akademicki. Pytanie jakie widzisz wyjście obecnie?

Oddać Putinowi pół Ukrainy, bo to sztuczne państwo?


dobrze, a jakie rozwiazanie widzicie Wy? Oddac hamburgerom drugie pol Ukrainy? Zbombardowac wschod (najlepiej atomowkami)? Zmusic ich do poddanstwa ludzion oddajacym hold Banderze (przypominam ze "wielki przyjaciel Polski" Juszczenko podniosl go do rangi bohatera narodowego, czego pozbawil go "wielki wrog demokracji Janukowycz") poprzez wymordowanie polowy populacji?

Ja widze proste rozwiazanie, ale kosztowne - dwa suwerenne panstwa z linia demarkacyjna, stworzone na podstawie referendum ktore miasto gdzie chce zostac pod obserwacja OBWE i Ruskich, linia zarzadzana przez hamburgerow (NATO) i ruskich razem. Innej opcji NIE MA.

Nic innego nie zrobisz, chyba ze wlasnie oddasz pol Ukrainy Rosji. Bo chyba nie chcecie isc na noze z Ruskimi, prawda?
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:Pół Białorusi też będzie czekać kiedy Łukaszenka się przekręci, żeby też powrócić na łono matuszki ZSRR...


I jeszcze troche Moldawii. Reszta juz chyba w UE wiec raczej nic z tego a Kazachy chyba tez zadowolone z siebie.

i co chcesz na to poradzic? ZSRR sie odrodzi, bo tam nie ma panstwowosci jako takiej, roszady ludzi byly gigantyczne i wiele zwlaszcza biedniejszych regionow (albo bardziej uprzemyslowionych) wspomina tamte czasy z nostalgia
ODPOWIEDZ