Kącik Fallouta

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Piccolo »

Ok ponieważ nadal, jak PC MASTER RACE nie mogę odpalić F4 to się tak zapytam, prawda to czy fake :P? Jeśli prawda to jak teraz wygląda rozwój postaci w F4?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Fallouta

Post autor: boncek »

Manipulacja w stylu Sitha. Obrazek Masz wszystko w parkach po prostu teraz.

http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_4_perks
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Fallouta

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Manipulacja w stylu Sitha.
Obrazek

Poza tym perki, a nie parki :P
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Kącik Fallouta

Post autor: boncek »

Spellcheck. Poza tym przecież to był taki skrót myślowy Sith, chodziło mi o te twoje jpgi, które namiętnie wklejasz w "manipulacji". :alien:
To jest dokładnie ten sam sposób manipulowania informacją. Wrzućmy coś bez kontekstu, polejmy "sosikiem" (hiehie) nadającym mu nasz własny kontekst i wsio, może iść w świat. Sprawdzać faktycznie kontekst pewnie będzie 5%, reszta zrobi share i doda jakiś hejt z capslockiem. ;)

A potem ludzie się dziwią, że Trump może wygrać wybory. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Fallouta

Post autor: SithFrog »

Na razie nazwałeś coś manipulacją i nie napisałeś (konkretnie!) dlaczego to jest manipulacja więc ciągle czekam w Politycznym na jakieś wyjaśnienie ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Fallouta

Post autor: SithFrog »

Swoją drogą:
boncek pisze:A potem ludzie się dziwią, że Trump może wygrać wybory. ;)
Na pewno to kwestia memów w necie, a nie np. przestępstw z mailami autorstwa Clinton :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Counterman »

Kurwać topic Fallouta to topic Fallouta, topic Toksycznego Gówna to topic Toksycznego Gówna! To jedyny przypadek offtopu na forum który nie jest mile widziany! Won mi z tym! :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Kącik Fallouta

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Kurwać topic Fallouta to topic Fallouta, topic Toksycznego Gówna to topic Toksycznego Gówna! To jedyny przypadek offtopu na forum który nie jest mile widziany! Won mi z tym! :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Kącik Fallouta

Post autor: MajinFox »

Przeszedłem Fallout 4, zakończenie Bractwa. 67 lvl.

Fabuła gorsza od F3. W połowie gry nie chciało mi się czytać terminali, a i rozmowy prowadziłem w taki sposób, by jak najszybciej znaleźć opcję "Załatwię to", byle tylko się odczepili ode mnie.

Gdyby nie Fallout w tytule, po godzinie bym rzucił w cholerę - takiego boringowania dawno nie miałem, ale próbuję zobaczyć inne zakończenia. Strasznie rozczarowany jestem...
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Gregor »

MajinFox pisze:Fabuła gorsza od F3
W sensie główny wątek czy zadania poboczne też? Bo żeby main questy były gorsze niż w F3 to naprawdę trzeba się zajebiście postarać... Za to poboczne zadania bywały bardzo fajne.
Obrazek
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 182
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Kącik Fallouta

Post autor: MajinFox »

Fallout 3 miał fajne poboczne questy, ale główny wątek był pompatyczny do granic możliwości. Fallout 4 to mocna kalka fabuły z trójki, tylko wykastrowana do granic możliwości - mnie zupełnie nie obchodziło, po której stronie konfliktu stanę, bo wydaje się to wszystko mocno naciągane. Sam główny wróg, nie pasuje do świata Fallouta (bardziej niż kosmici), przez co nie czuje się takich dylematów, jak na przykład w New Vegas.

Wątki poboczne w F4 to typowe wysłanie bohatera w jedno miejsce wybić lub przynieść dany przedmiot. Jedynym wyjątkiem są questy kompanów, które są do odblokowania w trakcie wspólnej podróży.

Bardzo męczyło mnie ułatwianie otwierania zamków/hackowanie terminali. Nie trzeba pakować w perki, dające możliwość dostępu do trudniejszych wyzwań - jak nie masz ochoty, możesz zajrzeć do pobliskiego biurka, by wyciągnąć klucz/hasło...
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Gregor »

Skończyłem wszystkie fabularne DLC do New Vegas:

Lonesome Road: Bardzo klimatycznie i z ciekawymi lokacjami. Fajna historia i w ogóle warto zagrać.

Honest Hearts: Niestandardowy klimat jak na fallout, ale też fajnie się grało.

Old World Blues: Sporo gorzej od wyżej wymienionych, ale jak komuś podpasuje klimat to może lubić. Mi nie pasowało i trochę się wynudziłem.

Dead Money: Katastrofa jakie to nuuudne i wkurzające poza samym całkiem fajnym zakończeniem. Trzymać się z dala :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Dragon_Warrior »

Skończyłem Fallouta 1.5 wreszcie...
Zasadniczo zbiór wad i zalet tej produkcji byłby tematem na pokaźną recenzję, ale co by nie mówić jest to olbrzymi kawał naprawdę świetnej roboty. Mapa gry nie jest może zbyt wielka ale miasteczka, które istnieją są bardziej napełnione zadaniami i fabułą niż te w F2. Wybory generują różne ścieżki fabularne już w trakcie samej gry i to w naprawdę znaczący sposób - czasem dając a czasem odbierając dostęp do sporych lokacji czy linii fabularnych. Z postaciami mogącymi przyłączyć się do drużyny jest podobnie, są w sumie tylko 3 (+ bezużyteczny pies) ale zdaje się rozbudowane (choć ciężko mi deklarować za wszystkie, bo wybory fabularne pozwoliły mi zwerbować tylko jedną, z którą często gadałem o kolejnych zwrotach akcji). Co ciekawe są nawet nowe grafiki czy przedmioty, całkiem fajnie wpisujące się w świat, choć często bardzo trudne do zdobycia. Główną wadą jest natomiast owa silna nieliniowość, potrafiąca nawet przypadkiem zablokować kawał gry - jednym nie do końca świadomym wyborem czy nawet specjalizacją postaci (mam wrażenie że naprawa i locpick są dużo istotniejsze niż w oryginalnych grach - choć nie powiem moja charyzma i inteligencja 10 wraz z speechem na 150% też mi kawał gry zrobiła). Drugą, nieco dziwną wadą, jest natomiast brak anglojęzycznego wsparcia solucyjnego, które czyniło pierwsze podejście do takiego np. F2 odrobinę mniej irytującym a bardziej przyjaznym ;)

Podsumowując bardzo ale to bardzo polecam zamiast wszystkich tych współczesnych podróbek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Caspius
niebieskoszary
Posty: 328
Rejestracja: 8 maja 2014, o 20:38

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Caspius »

Kupiłem sobie F4 w promocji i rzucilem sie na gleboka wode... zaczalem od razu grac na survivalu.

Dayumn, that's harsh...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Fallouta

Post autor: PIOTROSLAV »

Zabrałem się znowu do F2.
Przeszedłem tą grę tylko raz, dawno temu i w sumie niewiele pamiętam.
Wymyśliłem sobie, żeby przejść to inaczej niż bym normalnie robił, więc np. zapisałem się do łowców niewolników...
Generalnie to trochę jestem zawiedziony...
Znalazłem położenie SF, chodzę sobie po mapce, wchodzę do tankowca, potem wychodzę z niego, i nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, w rozmowie z co drugą postacią mam nagle opcje dialogowe o napęd do tankowca, o jakieś układy komputerowe i inne bzdety. Wiem, że będę tego potrzebował na koniec gry, ale na tym etapie nie mam zielonego pojęcia skąd moja postać wzięłaby pomysł na zdobycie tych rzeczy....
Trochę słabe :/
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Kącik Fallouta

Post autor: peterpan »

Uroki starych gier z otwartym światem bez sztucznego blokowania lokacj. :) BTW jak dostałeś lokalizację SF? Z tego co pamiętałem nie ma tak prosto. Łowcy niewolników są akurat słabi. Zapisz się do faszystów tj. polub się z Lynnete w Valut City - tam są dopiero jazdy ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Piccolo »

Fallouty miały w ogóle sporo dziur fabularnych właśnie spowodowanych kompletnym brakiem blokad.
Zawsze kupował mnie w nich głównie świat, mnogość opcji i zadania poboczne, które były fpytkę.
Ale dołki zaczynają się już w momencie, w którym zdamy sobie sprawę, że gra nie sprawdza czy wykonaliśmy pierwsze zadanie fabularne i pozwala nam od razu robić drugie. To pozwala zresztą na ukończenie F2 w jakieś 18 minut.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Fallouta

Post autor: PIOTROSLAV »

Z faszystami nie było mi po drodze - holokaust w Gecko mnie nie przekonał....
Lokację SF znalazłem z mapy w Military Base (jak znalazłem shady sands, to pamietałem, że vault13 jest na wschód...)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Kącik Fallouta

Post autor: Piccolo »

Na zachód, na wschód jest 15 :).
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Kącik Fallouta

Post autor: PIOTROSLAV »

ano
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
kr_herman
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 6 maja 2014, o 21:55

Re: Kącik Fallouta

Post autor: kr_herman »

Fallout 1 za free na Steam :)
ODPOWIEDZ