Luźno o grach

... czyli wszystko o grach, poza konsolami i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Miałem to samo z The Orange Box i to w czasach kiedy HL2 ściągał mi się dobę. Znak czasów :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A po aktywacji na Steamie, nie da się zainstalowac off-line z płyty?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Matthias[Wlkp] pisze:A po aktywacji na Steamie, nie da się zainstalowac off-line z płyty?
Właśnie ja tak miałem z Wieśkiem przez gog, że się nie dało z płyty. Po prostu ciągnął z Internetu.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Jak gry zajmują już po 40GB+ to na jaką płytę chcecie to nagrywać :D? Chyba nawet technologia warstwowa ma swoje ograniczenia :P.
A pudełka są bo ludzie nadal chcą je kupować. Nadal ta smykałka zbieractwa i stawiania na pułeczkę jest w ludziach silna. Któraś z nowszych gier nie miała już nawet płyty w środku, tylko tekturę w kształcie krążka :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Ale jak nie ma płyty to ok. Tylko jak jest to po co? Pudełko, instrukcja itd. rozumiem. Ale płyta z grą, której nie zainstalujesz, choćby częściowo, z płyty?
No i imho i tak zaraz w historii zatoczymy koło, bo do pudełek powedruja kartridże albo dyski ssd, bo gry już po 100 giga nieomal zajmują... [emoji14]
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Często jeszcze jednak kilka giga się na płycie znajduje i reszta jest dociągana już ze steama. Niewiele tego jest ale minimalnie usprawiedliwia wrzucanie płyt... no i pewnie przyzwyczajenie ludzi, że w pudełku jest płyta z grą.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Niech będzie cokolwiek, nawet jakiś głupi plakat albo kartka świąteczna puste pudełko z kodem Steam jest po prostu głupie. Niech to zrobią w formie kodów zdrapek jak doładowania telefoniczne i nie zawracają dupy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Już chyba z 4 lata jestem wolny od używania płyt. Zapraszam do XXI wieku :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5802
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Crowley pisze:Niech będzie cokolwiek, nawet jakiś głupi plakat albo kartka świąteczna puste pudełko z kodem Steam jest po prostu głupie. Niech to zrobią w formie kodów zdrapek jak doładowania telefoniczne i nie zawracają dupy.
Widziałem w Saturnie zdrapki na różne Netflixy, Steam też chyba był. I inne Uplay'e. Te muzyczne spotifaje też.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Cóż, cieszcie się, że chociaż macie jak to ściągnąć.

Ja na pierdolonej wiosce mam limitowany net od operatora telefonii komórkowej i mogę sobie... No coś tam mogę ale na pewno nie ściągać gry po 50 giga. Ultra LTE, które działa jak burza i na upartego limit można wytrzepać w kilka godzin :D

To tak apropos 2018 roku :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4979
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Luźno o grach

Post autor: Zolt »

Ale Ty z kolei masz inne fajne możliwości. Możesz sobie wyjść do lasu, pielić w ogródku, odśnieżyć wjazd na posesję...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4314
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luźno o grach

Post autor: Turtles »

Nawet nie miał byś czasu grać w tę gry co ich i tak nie ściągniesz
Obrazek
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life. | +12300
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Kurcze, w przekonywaniu, że internet wcale nie jest niezbędny do życia jesteście lepsi od mojej żony :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

A nie masz gdzieś już oferty LTE nielimitowanego? Coś mi takiego dzwoniło po uszach ostatnio
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4836
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Luźno o grach

Post autor: Razorblade »

Sa... nielimitowane z limitem ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Ale takie serio, serio nielimitowane miało być...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3510
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Counterman pisze:Ale takie serio, serio nielimitowane miało być...


Z T-mobile mamy takie coś w domu. Śmiga bardzo fajnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Słyszałem dzisiaj zajawkę w Trójce audycji o ubezpieczeniach samochodów. Była mowa o tym, że w UK około miliona kierowców jeździ z rejestratorem, żeby obniżyć koszty ubezpieczenia. Ponieważ na początku wypełniają różne ankiety to np. wiadomo, że miłośnicy gier są bezpieczniejszymi kierowcami od zapalonych czytelników książek :D

Tylko nie wiem co w sytuacji jak ktoś lubi grać i czytać książki. Pewnie się zeruje :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wytrenowani na grach GT: Grand Turismo, GT legends, GTA...

Też jeździłem z rejestratorem. Rok jeżdżenia jak emeryt, ale 15% zniżki wpadło. Śmiesznie to działa - rejestruje tylko przyspieszenia, hamowania i jazdę nocą. Przyspieszenia i spowolnienia miały być poniżej 12km/h/s. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo - zwłaszcza jak masz 250 koni pod maską i ruszasz z miejsca... Liczy się też dystans, więc najtaniej wychodzi, jak jeździsz autostradą - dużo kilometrów bez zmian prędkości.

Rok rejestrowania, a potem zniżka była ważna na bodajże 5 lat. Także jak tylko odczepiłem to urządzenie, ruszyłem z piskiem opon... W zasadzie to jak chcesz poszaleć, to możesz w każdym momencie rejestrator odczepić.
Lai
still better than traitor
Posty: 305
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Lai »

Mój kolega współtworzył grę, takoż przymierzam się do jej zakupu. Na razie są pierwsze pozytywne komentarze na Google Play.

https://egony.pl/
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=SxKNkwnRWlQ[/video]

<3 <3 <3
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Ale świetne te trailery robią. Lepsze niż film. Ja się jaram.
[video]https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=K0u_kAWLJOA[/video]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

ależ ta seria przeszła ewolucję jeśli chodzi o grafikę, kosmos :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Akurat grafa przeszła mniejszą zmianę w porównaniu do rozgrywki. Jak się czyta komentarze niektórych fanów serii, to skóra cierpnie. Ludzie, ile można mashować kwadrat na zmianę z trójkątem?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Ptaszor pisze:Akurat grafa przeszła mniejszą zmianę w porównaniu do rozgrywki. Jak się czyta komentarze niektórych fanów serii, to skóra cierpnie. Ludzie, ile można mashować kwadrat na zmianę z trójkątem?


Jak jest dobra fabuła to można w nieskończoność :D

Ja jestem ciekaw co z tego wyjdzie, ale ludzi rozumiem. Jak masz legendarną serię komedii Naga broń (1, 2 i pół, 33 i 1/3), a potem ktoś robi czwartą część jako dramat psychologiczny to możesz się czuć oszukany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

Moim zdaniem formuła się wyczerpała i trzeba serii odświeżenia. Lubię platformówki z elementami walki, ale w ujęciu Kratosowym oznaczałoby to nowe brońki i ze dwa nowe sposoby poruszania się, a i tak wiadomo, że wszyscy będą używać Ostrzy Chaosu (chociaż w trójce udało im się trochę wybrnąć). Nie grałem w Bayonettę, więc ekspertem nie jestem, być może da się zrobić to jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o dramaty i poważne historie, to jest to rzecz, której mi trochę brakowało w poprzednich bogach wojny. Niby pasowało do koncepcji hacknslasha, ale cały ten patos i nieoczekiwane zwroty akcji bardzo szybko męczyły.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Nie siedzę w temacie ale domyślam się, że ludzie płaczą bo Kratos już nie jest wiecznie wkurwionym rębajłą?
Klasyk internetów, nothing new.
A moim zdaniem to jest świetny moment na zmianę tonu gry. Zmienia się panteon do klepania, zmienia się ogólny klimat gry to może i pora zmienić trochę Kratosa. Ograłem obie części na PSP i były fajne, ale zgadzam się z Ptaszorem, ileż można. Walki nadal będą, to nadal będzie slasher jak stare, więc co jest złego w tym, że postanowili ruszyć z serią trochę do przodu?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Piccolo pisze:Nie siedzę w temacie ale domyślam się, że ludzie płaczą bo Kratos już nie jest wiecznie wkurwionym rębajłą?


Nie, bo mechanika wygląda jak Dark Soulsy, a nie GoW.

Ptaszor pisze:Moim zdaniem formuła się wyczerpała i trzeba serii odświeżenia.


Zgadzam się w pełni i cieszę się na nowy kierunek. Po prostu nie dziwią mnie reakcje fanów, ludzie zawsze odruchowo chcą tego samego, co już im się podoba.

W pierwszą Bayonettę grałem, ale nie wiem skąd jej popularność i oceny. Była słabsza od każdego GoWa w jakiego grałem, a ograłem i splatynowałem wszystkie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Luźno o grach

Post autor: Ptaszor »

SithFrog pisze:mechanika wygląda jak Dark Soulsy, a nie GoW.

hehe
Mnie to się mocno kojarzy z "The Last of Us" - fabularnie trochę też, ale głównie z tego powodu, że mechanika walki i kamerka będzie teraz bliżej bohatera, więc mogą zachodzić od tylca. Z tego co widziałem topór można rzucić i naparzać się rękoma, i dopiero po ponownym wciśnięciu wraca do łapy. Do tego Atreus ma tzw. "son button" (chyba kwadrat) i będzie potrzebny do kombosów. Trochę śmiesznie wygląda taki mały szkrab skaczący na wrogów, ale mówią, że nie trzeba się nim przejmować, tylko w "kluczowych" momentach. Do tego tarcza wygląda i zachowuje się jednak całkiem spoko. Mimo że wyskakuje z rękawa, przyda się w bliskich starciach. Zrezygnowali z klasycznych QTE - ma być bardziej intuicyjnie, bez losowych przycisków, tylko tych kontekstowo wcześniej przypisanych do konkretnych ciosów. Ujdzie, choć gra może stracić na trudności. Będą elementy RPG (wyposażenie, nauka języka runicznego i jakieś bonusy dla małego), będzie pseudo otwarty świat, albo raczej korytarze jak w Batman Arkham Asylum. Będzie, niestety pływanie łódką, ale zobaczymy, jestem dobrej myśli.
Brawa na pewno się należą za zrezygnowanie z cięć montażowych, cała gra to ma być jedno wielkie ujęcie.
SithFrog pisze:Była słabsza od każdego GoWa w jakiego grałem, a ograłem i splatynowałem wszystkie.

Widziałem te platyny, podziwiam i zazdraszczam cierpliwości. Mnie tak Zeus na końcu wymęczył, że po iluś tam dziesiątkach śmierci dałem sobie spokój.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Ptaszor pisze:Widziałem te platyny, podziwiam i zazdraszczam cierpliwości. Mnie tak Zeus na końcu wymęczył, że po iluś tam dziesiątkach śmierci dałem sobie spokój.


Zeus był pikuś w porównaniu z Aresem z jedynki, ale pewnie to dlatego, że to był mój pierwszy GoW i jedna z pierwszych gier używając pada. Dziś pewnie bym wziął go z marszu :D

A ten nowy GoW wygląda zupełnie inaczej, ale ja jestem bardzo na tak, z niecierpliwością czekam na recenzje. Stara formuła po prostu się zużyła (słyszycie mnie Naughty Dog? U3, 4 i Legacy ssą, zróbcie coś z tym) i Ascension było bolesnym przykładem jak bardzo.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=1sKEmP3BPY4[/video]
jaram się
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Może gdzieś jedynkę za darmo rzucą...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Luźno o grach

Post autor: DaeL »

Zrobiłem sobie ostatnio - zupełnie przypadkiem - ciekawe porównanie. W grudniu przeszedłem Bioshock: Infinite. Trochę poniżej 10 godzin gry. Grałem na normalnym poziomie trudności. Zginąłem w grze dwukrotnie (przy czym raz przez zagapienie się, bo telefon zadzwonił akurat jak byłem przy krawędzi i zleciałem). W styczniu chciałem sobie odświeżyć Jedi Academy. Też jakieś 10 godzin gry (jak gra wyszła, to pamiętam, że ludzie narzekali, iż jest dramatycznie krótka). Też grałem na normalnym poziomie trudności. Gra jest fajnie podzielona na 3 fazy. Przez pierwsze 2/3 gry zginąłem chyba 4 razy. W ostatniej 1/3 zabijali mnie na oko jakieś 20-30 razy. Ot, taka ciekawostka na temat poziomu trudności we współczesnych grach.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Niby tak, ale to tylko dwie gry, w dodatku nie do końca z tego samego gatunku. Zawsze były gry łatwe i gry trudne.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2018, o 14:13 przez SithFrog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Luźno o grach

Post autor: boncek »

Polecam Wolfensteina nowego. Gra na 20 godzin, ginie się średnio 20-30 razy na godzinę na normalu.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Czasem nawet w obrębie jednej gry jest i tak i tak. Mario Odyssey (niespodzianka!) na Słicza: przejście fabuły z okazjonalnym zwiedzaniem świata i walki z bossami - pestka. Zdobywanie pozostałych księżyców i pokonywanie dodatkowych plansz zręcznościowych czy wygrywanie wyścigów z żółwiami - można osiwieć albo rozjebać pada o ścianę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7437
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Jak ja nie lubię trudnych gier. :D Przecież to trzeba mieć dwa razy tyle czasu co normalnie, jeśli się ginie co 30 sekund. A już kombinowanie, w który sutek trafić bossa, żeby mu odsłonić fragment odbytu, który z kolei można zaatakować rakietą, tylko po to, żeby stwór zamienił się w kolejną formę i tak w koło Macieju, to jest prawdziwy horror. To mnie tak wybija z rytmu gry i z fabuły (o ile jakaś jest oczywiście), że zdarzało mi się rzucać grę w kąt w połowie przez takie walki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

Dlatego ja lubię np. tak jak w starych (nie wiem jak w nowych) Assasinach. Jak chcesz na lajcie przejść grę to przechodzisz ale jak masz zacięcie to musisz spełnić dodatkowe wymagania i wtedy już nie jest tak łatwo. Nie ma żadnego wybierania poziomu trudności. Gra może być bardzo prosta albo całkiem wymagająca ale zawsze możesz ją przejść, nie ma zacięcia i wkurwiania się. Dla mnie taki układ to ideał.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Enter
czerwony
Posty: 10
Rejestracja: 1 lutego 2018, o 19:54
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Enter »

boncek pisze:Polecam Wolfensteina nowego. Gra na 20 godzin, ginie się średnio 20-30 razy na godzinę na normalu.


Również polecam, no zależy na jakim poziomie :D

A kiedy w końcu wychodzi Far Cry 5, bo miał w lutym, a dziś kumpel mówi, że podobno dopiero w kwietniu :shock:
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

No Ubi, dosyć słusznie, nie chciało robić sobie samym konkurencji dwoma open worldami :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Big Pharma to jednak śmieszna gra. Zrobiłem środek do anestezji, który jest jednocześnie lekiem na porost włosów i redukuje apetyt. W sumie to ma sens, bo do operacji zazwyczaj golą to miejce, które będą ciąć, a potem nie można też za dużo jeść. Lek na erekcję, który jest jednocześnie antydepresantem też rozumiem. Ale dlaczego ludzie płacą więcej za lek na astmę, który jednocześnie leczy wrzody?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6347
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Luźno o grach

Post autor: Voo »

bożeprzenajświętszy w co ty grasz?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Złamałem się i kupiłem early acces. Gra nazywa się They Are Billions i jest takim Age of Empires tylko z hordami zombiaków atakujących Twoją bazę (zamiast przeciwnika). I powiem, że nie żałuję. Jak wczoraj usiadłem to siedziałem dopóki nie przeszedłem pierwszej mapy (kilka godzin mi to zajęło).
Tylko to faktycznie jest early acces, czyli są cztery mapy na których można modyfikować poziom trudności od 25% do 500%. Czekam na kampanię.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Taa... grywam sobie od miesiąca.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Czyli co 4-ta mapa na 500% no pause? :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3863
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Nie.
Jak zacząłem, to wielu rzeczy, które są teraz nie było, więc grałem sobie pierwszą mapę chyba na 75% i po 6 godzinach przyszła ostatnia fala i umarłem.
I od tego czasu sobie wpadam na jakieś 15 minut, trochę pogram i tak od sejwu do sejwu sobie przegrywam ;)

EDIT: 500% no pause, no walls, no casualities, only soldiers
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Ja zacząłem drugą mapę i mnie wnerwia niesamowicie, że nie mam za dużo miejsca na wsadzanie domków. Będę musiał wpakować nieoptymalnie.

Z tego co rozumiem druga mapa ma dużo tych Village of Doom. Na razie spotkałem jedno, oooogromne, ale oddzielone wodą ode mnie. :D Więc pójdę tam czyścić jak snajperów naprodukuję.
W ogóle staram się zacząć produkcję snajperów koło 20 dnia, a koło 40 dnia Tantosów. Pomijam soldiera (oczywiście), nie budowałem jeszcze tytanów - warto to robić w ogóle?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Dobra jestem na czwartej mapie, ustawiłem sobie maksymalną liczbę zombie i zostałem zeżarty już z 10 razy.
Podkręcone aggro zombiaków powoduje, że jak zrobię jeden błąd to ściągam sobie taki train, że mnie zżerają. Dodatkowo oczywiście ZAWSZE znajdzie się jeden głupi zombiak, który obejdzie jakąś przeszkodę i zeżre mi domek. Ostatnio jak mi jeden gnojek zżarł farmę w produkcji, to aggro jest tak silne, że zaczęły mnie atakować harpie (te super biegające w płaszczykach) i załatwiły koniec gry.
Na razie mój rekord to 38 dni.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Luźno o grach

Post autor: Bambusek »

Dziś wyszło Into the Breach, nowa gra twórców FTL. Rozgrywka co prawda inna - turówka na malych mapach, gdzie mamy 3 mechy i tłuczemy się z robalami, ale gra się świetnie. Jak ktoś lubił FTL to brać, jest na Steamie i GOGu :)

[video]https://youtu.be/SZg8GAnjgyc[/video]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7357
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Dla mnie pozycja obowiązkowa :D. Tylko teraz i tak nie mam czasu grać, więc pewnie wpadnie przy pierwszej lepszej promocji.
ODPOWIEDZ