Co kupić?

... nie to o czym myslisz.

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Nie lepiej Chromecasta 2?
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Jak rozumiem na chromecast nie instaluje się aplikacji tylko streamuje z telefonu albo kompa? Muszę poczytać ale na pewno bardziej family friendly byłby box z własnymi apkami.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Nie do końca tak to działa. Na Chromecast się nie streamuje, raczej mówi mu się co ma sobie sam streamować. W sensie nic nie idzie z Twojego telefonu, Ty tylko zaznaczasz mu co ma sobie ściągnąć. Ale fakt, z tego co się orientuje nie masz jakiegoś głównego menu z appkami. Ale w sumie łatwo sobie wyobrazić sytuację, że robisz ze starego telefonu z Androidem (na bank jakiś masz w szafie ;)) "pilota" do TV z odpowiednimi apkami. Ale wiadomo, że nie jest to tak przyjazne jak osobny box z pilotem itd. Z drugiej strony jest future proof, bo apki masz w telefonie i nie musisz się martwić, że Box przestanie być aktualny i coś nie pójdzie.

Swoją drogą Chromecast Audio totalnie przywrócił do życia mojego Pianocrafta, ale to trochę inna bajka. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Trochę nie do końca ogarniam ale np. tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=hzCIoLkDauw koleś mówi, że pojawia się drobny lag przy odtwarzaniu plików z telefonu. Ja potrzebuję takiej przystawki głównie do tego:

https://play.google.com/store/apps/deta ... laola1.wrc

Na telefonie chodzi jak złoto, od tego roku dają wszystkie rajdy w całości na żywo i chciałbym sobie oglądać jak gość na telewizorze. Jak rozumiem to na takim chińskim android boxie z androidem 7.1 mógłbym sobie po prostu zainstalować taką apkę. Ale jakby to miało działać na/poprzez Chromecast? Tego nie wiem.

Natomiast bardzo zaintrygował mnie ten Chromecast Audio. Razem z nowym telefonem dostanę Tidala za darmo na dwa lata i byłoby fantastycznie to wykorzystać. W jaki sposób podłączasz go do wieży?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Jest lag, bo jak pisałem Chromecast nie służy do przesyłania rzeczy na niego z telefonu. Teoretycznie możesz coś "przesyłać", ale w praktyce działa to tak, że np. obraz z przeglądarki leci na serwer google, a potem Chromecast sobie ten sygnał ściąga z serwera. I wtedy jest lag. Ale nie tak się używa Chromecasta.

Każda dobra apka ma przycisk "cast", taki o:
Obrazek
klikasz to, apka wysyła do Chromecast informacje co ma odtworzyć i on sobie to sam streamuje i odtwarza. Z tym, że ta Twoja chyba nie ma opcji castowania, więc w takim wypadku pozostaje Ci spróbować z Android Boxem, ale nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia, więc nie wiem jak to chodzi.
Voo pisze:Natomiast bardzo zaintrygował mnie ten Chromecast Audio. Razem z nowym telefonem dostanę Tidala za darmo na dwa lata i byłoby fantastycznie to wykorzystać. W jaki sposób podłączasz go do wieży?
Normalnie cinchami. Takim kablem Rca - mini jack, bo Pianocraft ma swoje lata i innej opcji nie mam. Ale Chromecast Audio ma optyka, więc jak Twoja wieża ma wejście optyczne, to spokojnie możesz jakim kablem podpiąć:
http://allegro.pl/kabel-optyczny-toslin ... 51208.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Niestety nie mam optyka bo kupowałem budżetowo, dobry sprzęt ale analogowo-archaiczny ;) Czyli dam chinchami. Kurde, przekonałeś mnie. Zaczęliśmy od przystawki do TV a skonczyło się na przystawce do wieży :D

Najlepsze jest to, że TV też ma już 10 lat i generalnie cierpię na deficyt portów więc zgłębiam temat przeróżnych chińskich rozgałęziaczy, switchy etc. do wszystkiego :D

Ale temat z android boxem aktualny, wiec jakby ktoś miał to chętnie wysłucham opinii.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Szczerze polecam Voo, sam mam Spotify, ale bez kitu, wieża zyskała drugie życie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Drogie Bravo!
Dojrzewam do decyzji o upgradzie kompa. Jeszcze nie dorosłem do konsoli, a poza tym PC i tak muszę trochę zmodernizować, bo zaczyna niedomagać.
Wykoncypowałem sobie, że wymienię w tej chwili płytę z procesorem i pamięcią, a za jakiś czas jeszcze kartę graficzną. Nie przewiduję przesiadki na rozdzielczość powyżej 1080p, nie mam też parcia na wszystkie najnowsze gry. Grafikę więc zostawiam - GeForce GTX 750, a docelowo będę chciał ją wymienić na 1060 albo coś podobnego w okolicach wakacji.
Zostawiam obudowę z zasilaczem (teoretycznie 640W, ile w praktyce nikt nie wie), dyski twarde (SSD+HDD), monitor i peryferia oraz na razie wspomnianą kartę graficzną.
Przeczytałem już pół internetu i wymyśliłem, że w grę wchodzą dwie opcje:
1) Core i3 8100 w okolicach 450 zł + jakaś płyta główna w podobnej cenie (np. taka: https://www.sferis.pl/plyta-glowna-giga ... ta-p527520 albo taka: https://www.sferis.pl/plyta-glowna-giga ... ta-p523218), bo nic tańszego nie ma. Niestety Intel chyba zamierza zmieniać chipsety i podstawki co każdą generację, więc pewnie o żadnym późniejszym upgradzie nie ma mowy. Podobno mają też niedługo wyjść płyty z tańszymi chipsetami ale nikt ich jeszcze nie widział, więc u nas pewnie będą nie wcześniej niż w maju.
2) Ryzen 5 1500X (1600? 2400?) za 650 zł + trochę tańsza płyta główna w okolicach 300 zł (np. taka: http://www.gral.pl/MSI+B350+PC+MATE+am4_163.html albo taka: https://www.komputronik.pl/product/3840 ... aming.html). Teoretycznie niby trochę wyższa półka ale w praktyce wydajność podobna, a nawet momentami niższa od i3. Teoretycznie rozwojowa, bo AMD mówi, że nie bezie zmieniało podstawki ale i tak przecież nie będę tego zmieniał w najbliższym czasie.
Plus do tego 8 GB RAMu DDR4 2400MHz.
Co robię źle? :D Czy to będzie działać? Muszę coś jeszcze wymieniać od razu? Na coś mocniejszego szkoda mi w tej chwili kasy, bo i tak gram w rzeczy typu Cywilizacja albo XCOM 2, które działają nawet na moim antycznym kalkulatorze (Phenom II x2 550 i 12GB RAMU 1333 MHz). Skłaniam się raczej ku opcji z i3 ale może jest jeszcze jakaś alternatywa? Ktoś coś doradzi?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

Crowley pisze:Jeszcze nie dorosłem do konsoli
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Co kupić?

Post autor: Ptaszor »

Zły czas na upgrade, panie.
kup konsolę
Z płytami głównymi do kawowych procków Intela sam sobie odpowiedziałeś, trzeba czekać, z kolei procki od AMD są znaczenie droższe, ale skoro do Civki, to i3 starczy. Tylko po co w takim razie 1060? Czy 1060 w okolicach wakacji stanieje? Kto to wie? Trzeba czekać na załamanie krypto i brać jak zejdzie do 1200-1300 złotych, bo mniej nie będzie. Cyba że przeczekasz do jakiegoś Czarnego Piątku. RAM też jest jakoś kosmicznie drogi. Sam chciałem robić upgrade, ale kupiłem po prostu konsolę i mam spokój.
kup konsolę
@Laro
Trochę dla mnie szał na PC Master Race wyhamował po tych podwyżkach, skoro za cenę dobrej karty graficznej masz kombajn do grania od Sony czy Microsoftu, ale kto co lubi. A w Civkę można i na lapku przyciąć.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

@Ptaszor w ogole nie mysle o cenach - konsola zawsze tanie wyjdzie
btw co ty masz za lapka ze civka na nim pojdzie? civ6 ma wymagania jak wiesiek :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Konsola plus jakieś gry i dodatkowy pad wyjdzie podobnie jak procek plus płyta i pamięć. A na Steamie mam milion gier do ogrania. Kupię jak już będę mógł z Młodym na podzielonym ekranie grać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Civ 5 pójdzie nawet na pralce. I jest lepsza od 6 ;).
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

Matthias[Wlkp] pisze:Civ 5 pójdzie nawet na pralce. I jest lepsza od 6 ;).
to fakt :) chociaz budowanie miast jest fajne
z tym ze civ5 laduje sie niemilosiernie dlugo w porownaniu z civ6 - przynajmniej na moim staroswieckim dyski niessd :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

W V mam ponad 120 godzin zagrane. Ale VI jest w niektórych aspektach nawet lepsza.
Larofan pisze:z tym ze civ5 laduje sie niemilosiernie dlugo w porownaniu z civ6 - przynajmniej na moim staroswieckim dyski niessd
Chyba na odwrót? VI na dużej mapie ładuje mi się dobre kilka minut.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Co kupić?

Post autor: zodi »

Ja po raz pierwszy od niej wiem ilu lat kupuję całą skrzynkę.
Plan jest mniej więcej taki:
prok Intel (JEEEEEEEEEEEEEEEEEZUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU, po 21 latach zdradzam AMD) i5 8400
płyta ASUS Prime Z370 (może innej firmy ale z chipsetem Z370)
RAM 8GB 2666 mhz DDR4
GeForce GTX 1060
HDD - może znów jakąś hybrydę 1TB
jakiś zasilacz, byle nie noname, myślę, że 650W.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Obecnie za GeForce GTX 1060 dasz tyle co w grudniu za GeForce GTX 1070. Kupowanie karty przed nastepnym tąpnięciem krypto jest paleniem kasy w piecu.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Co kupić?

Post autor: zodi »

Tak, podobno, ale zawsze można na coś czekać....
A to, że podstawki przy płytach głównych się zmienią, a coś tam...

W międzyczasie gdzieś w Azji mogą się spalić magazyny z kośćmi ram i te też podrożeją kilkukrotnie (pamiętam taką sytuację sprzed 10 - 15 lat) :]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Nie, to co innego. Mówimy o zmianach ceny o 100% na przestrzeni roku, dwa razy. Rok temu GeForce GTX 1070 kosztował jakieś chore 2800, potem spadł do 1800-2000, potem skoczył lekko w górę do 2000-2200, a teraz znów 3000. To coś innego niż RAM kosztujący wczoraj 350, a jutro 395.
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2018, o 23:56 przez SithFrog, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Co kupić?

Post autor: zodi »

3000 ? ja widziałem za 1500, 1700...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Utrata 50% wartości się liczy jako "tąpnięcie"?

Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

zodi pisze:3000 ? ja widziałem za 1500, 1700...
Chodziło mi o GTX 1070, którym się interesowałem. Już edytowałem posta, bo gdzieś to umknęło. W grudniu Twoje 1060 było w okolicach tysiaka.
Matthias[Wlkp] pisze:Utrata 50% wartości się liczy jako "tąpnięcie"?
Lubię to! Chociaż i tak będzie trzeba poczekać na dorobienie kart, bo magazyny i sklepy puste.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Voo pisze:Zanim spełnią się moje marzenia o 60 calowym OLED TV planuję tymczasowo zamienić moją wierną plazmę w Smart TV za pomocą Android Boxa. Używa ktoś z Was takiego urządzenia? Głównie zastanawia mnie jak wygląda możliwość instalacji aplikacji z Google Play.
https://www.spidersweb.pl/2018/03/xiaom ... mocja.html
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Kochani!

Tata poprosił mnie o znalezienie mu nowego laptopa. Założenia są trzy:
- w miarę możliwości z napędem DVD
- podświetlana klawiatura (to jest must have)
- rozmiar tak ok. 13"

Cenowo to tak maks 3,5K, choć wolałby się zmieścić w 3K. Na pokładzie Windows.

Macie jakieś sugestie? Sam trochę wpadłem z obiegu.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Ja bym generalnie sugerował wzięcie laptopa z dvd zewnętrznym, bo jednak używa się go mało, a napęd ma wpływ na grubość całej maszynki. Ale jak są takie wymagania, to może takie cuś?

https://www.komputronik.pl/product/3087 ... ebrny.html

Tylko jak będziesz szukał w innych sklepach, to trzeba patrzeć uważnie, bo niby model ten sam, ale może mieć tylko 4GB RAM-u albo być bez systemu operacyjnego.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A do czego ma być ten komputer? Do oglądania klasyki na DVD? Do pracy? Do grania?

Jak słyszę "dla Taty", to raczej nie myślę o dedykowanej karcie graficznej. Raczej o czymś małym, przenośnym, do samolotu albo pociągu (o ile podróżuje).

Za takie pieniądze to się MS Surface albo Acer Switch Alpha zmieści, a to są na prawdę fajne, podręczne komputery.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Średnio raczej z laptopami mniejszymi niż 15 cali i napędem dvd.

Tu są takie acery, ale bez napędu:
https://www.x-kom.pl/p/373717-notebook- ... 1272cf1452
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Co kupić?

Post autor: Zolt »

Pamiętaj, że jak coś to serwis lenovo to smutny żart i już sam lepiej naprawisz laptopa.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Matthias[Wlkp] pisze:A do czego ma być ten komputer? Do oglądania klasyki na DVD? Do pracy? Do grania?

Jak słyszę "dla Taty", to raczej nie myślę o dedykowanej karcie graficznej. Raczej o czymś małym, przenośnym, do samolotu albo pociągu (o ile podróżuje).

Za takie pieniądze to się MS Surface albo Acer Switch Alpha zmieści, a to są na prawdę fajne, podręczne komputery.
Praca (spirometr, oglądanie RTG na płytach, stąd napęd), obróbka zdjęć, internet. Czasem jakiś film. Napęd może być zewnętrzny, po prostu od czasu do czasu jest potrzebny.

Podoba mi się pomysł z Surface, ale nie wiem czy za te pieniądze znajdę Surface z klawiaturą. Gdzie nie patrzę, to jest sam tablet, a klawiatura to jednak dodatkowy kosz prawie 700 złotych.
Plus to jest 12", trochę już mały mi się wydaje. Muszę zobaczyć dziś na żywo w MM.

Myślałem jeszcze o HP Envy, jakieś doświadczenia ma ktoś z HP?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Nie mam sumienia wciskać tacie Acera.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Nie mam sumienia wciskać tacie Acera.
I to jest postawa godna dobrego syna!
boncek pisze:Myślałem jeszcze o HP Envy, jakieś doświadczenia ma ktoś z HP?
Żona ma lapka HP od grudnia 2014. Wykonanie/materiały całkiem ok, ale na pewno klasa niżej niż Dell i dwie klasy niż Apple (duh!). Poza tym chodzi jak złoto. Nasłuchałem się, że zło, womity i awaryjne to jak cholera, ale po 3 latach z hakiem cisza i spokój. Nie wiem jak z obsługą gwarancyjną, bo na szczęście nie musieliśmy korzystać. W każdym razie: nie jest to high-end, ale stosunek ceny do jakości moim zdaniem wystarczająco dobry.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Apple nawet myślałem, bo jakiegoś Aira za tą cenę bym dorwał, ale raz, że spirometr chodzi tylko na Windzie a dwa, że tata jest już chyba za stary na zmianę systemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Co kupić?

Post autor: Jutsimitsu »

boncek pisze:Nie mam sumienia wciskać tacie Acera.
Ale chcesz mu wcisnąć HP... I to jest postawa godna "dobrego syna" ;)

https://www.rescuecom.com/news-press-re ... eport.aspx
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

SithFrog pisze:chodzi jak złoto. Nasłuchałem się, że zło, womity i awaryjne to jak cholera, ale po pół roku intensywnej eksploatacji cisza i spokój. Nie wiem jak z obsługą gwarancyjną, bo na szczęście nie musieliśmy korzystać. W każdym razie: nie jest to high-end, ale stosunek ceny do jakości moim zdaniem wystarczająco dobry.
Moje zdanie o Acerze. Wiem że ich typowe lapki to gówno z rozpadającym się zawiasem ekranu.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

No to della szukaj.

Tu masz laptopy poniżej 15 a więcej niż 13 z podświetlaną klawiaturą, tylko skopiuj cały link między cudzysłowami:

"https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy- ... ][93621]=1"
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, o 14:09 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 5 razy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Lai
still better than traitor
Posty: 307
Rejestracja: 18 lipca 2016, o 19:10

Re: Co kupić?

Post autor: Lai »

wszystko tylko nie lenovo... najwięcej tego gufna do nas trafia
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Coraz bardziej podoba mi się opcja z Surface. Sam bym sobie takiego kupił. Musze tylko zobaczyć je na żywo.

Dzięki za linki, sprawdzę po pracy. Tutaj mam wszystko poblokowane. Łącznie z forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Dzięki za linki, sprawdzę po pracy. Tutaj mam wszystko poblokowane. Łącznie z forum.
https://www.youtube.com/watch?v=IuwLrXX63UY

*real = IT z wysokim security level ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

i wlasnie do tego przydaje sie siec dla 'gosci' :)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Nie połączę kompów z inną siecią bo się nie da. Pozostaje tylko kom. :P

Byłem w MM i tak - Surface - hmm.. ta klawiatura wygląda tak, jakby się miała rozpaść za miesiąc. Pewnie jest to fajne raz na jakiś czas, ale nie wyobrażam sobie na niej pracować non stop.

Surface Pro ma... uwaga... jedno gniazdo USB. JEDNO.

I ostatnia rzecz - do Surface jest stylus, bardzo fajny, ale ekran nie jest zabezpieczony dodatkowym szkłem czy czymś - jak mocniej dociśniesz, to możesz pewnie uszkodzić matrycę.


Patrzyłem też na HP Envy - na stronie wygląda super, na żywo strasznie kiczowato i tanio.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

boncek pisze:Byłem w MM i tak - Surface - hmm.. ta klawiatura wygląda tak, jakby się miała rozpaść za miesiąc. Pewnie jest to fajne raz na jakiś czas, ale nie wyobrażam sobie na niej pracować non stop.
Zgadzam się - klawiatura to zdecydowanie najsłabszy element tego zestawu. Jak się korzysta bardzo dużo, to to pseudo-zamszowe wykończenie się wyciera i wygląda okropnie. ALE - moja klawiatura po 6 miesiącach domowego użytkowania nie ma śladu zużycia. To powyższe widziałem na sprzęcie naszego Dyrektora Sprzedaży, który korzystał z tej klawiatury intensywnie do 12 godzin dziennie.
boncek pisze:Surface Pro ma... uwaga... jedno gniazdo USB. JEDNO.
A po co Ci więcej? Ja nie mam nic wpięte do mojego USB. Myszkę mam na BT.
boncek pisze:jak mocniej dociśniesz, to możesz pewnie uszkodzić matrycę.
Takie rozwiązania są stosowane od dawna w "tabletach dla artystów". Bez przesady... Na szybko nie znalazłem nikogo, kto by zgłaszał podobny problem.

Przerzuciłem się na taki tablet w zeszłe wakacje i bardzo sobię chwalę. Program do typowania we FLEPie śmiga jak ta lala :).
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

Matthias pisze:A po co Ci więcej? Ja nie mam nic wpięte do mojego USB. Myszkę mam na BT.
Uwielbiam takie argumenty. :) Zdajesz sobie sprawę, że poza Tobą na świecie jest jeszcze ponad 7 mld ludzi, którzy niekoniecznie zachowują się tak jak Ty? ;)

Tata z pewnością będzie musiał mieć usb na spirometr i zewnętrzny napęd, jeśli takiego nie będzie miał laptop.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Jak chcesz jakości to idź w Della, obawiam się, że nic innego nie wchodzi w grę jeśli Apple odpada, bo spirometr.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

No właśnie patrzę na tego lapa i myślę sobie, że będzie w punkt:
https://www.sklep-dell.pl/dell-vostro-5 ... -1805.html
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Jeśli 14"i FullHD tacie nie straszne to brałbym tego Della. Będzie na lata.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Co kupić?

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Jeśli 14"i FullHD tacie nie straszne to brałbym tego Della. Będzie na lata.
Jeszcze ew. jest https://www.x-kom.pl/p/400472-notebook- ... o-fhd.html, 13,3" z FHD już tak źle nie brzmi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

boncek pisze:Uwielbiam takie argumenty. Zdajesz sobie sprawę, że poza Tobą na świecie jest jeszcze ponad 7 mld ludzi, którzy niekoniecznie zachowują się tak jak Ty?
Spoko loko ;). Rzucam wyzwanie - jak jesteś w stanie znaleźć tyle urządzeń do podłączenia, żeby to miało sens - to pewnie będzie mieć to sens. Po prostu od ładnych paru lat nie podpinam do lapka (domowego jak i służbowego) nic poza okazjonalnymi pen-drive'ami. Do stacjonarki - i owszem - mam jakieś kontrolery, klawiatury, kamerki, itp.

Jeśli rzeczywiście sprzęt nie musi być aż tak bardzo mobilny - to ten Vostro to świetny wybór.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

Matthias[Wlkp] pisze:
boncek pisze:Uwielbiam takie argumenty. Zdajesz sobie sprawę, że poza Tobą na świecie jest jeszcze ponad 7 mld ludzi, którzy niekoniecznie zachowują się tak jak Ty?
Spoko loko ;). Rzucam wyzwanie - jak jesteś w stanie znaleźć tyle urządzeń do podłączenia, żeby to miało sens - to pewnie będzie mieć to sens.
Myszka i słuchawki chociażby. No i spirometr i napęd DVD.

USB muszą być przynajmniej dwa.

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
ODPOWIEDZ