Podcast FSGK

... wszystko co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Podcast FSGK

Post autor: LLothar »

Ja chętnie sprobuje być wodzirejem :-)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast FSGK

Post autor: Turtles »

Zolt, może jakis komentarz do dowolnego filmu Mela Gibsona zafundujemy? ;)

Ale bardziej serio, ja to bym sie chetnie pisał, ale przeciez nie w piątek i nie o grach, bo ledwo w co gram ( i może tez dlatego mam inne rzeczy do roboty w piątki wieczór ;] ).

Jak pisałem, o serialach mógłbym porozmawiać z kims, o piwie, jak mocniej załoze nogę na nogę to i o kuchni ;-)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2014, o 23:02 przez Turtles, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Ja jak pisałem, mogę rozmawiać o newsach w grach - w tym tygodniu jest co nieco do opowiedzenia! Ale wątpię czy nawet Sith byłby w stanie słuchać mnie 2 podcasty z rzędu :(
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

mi szkoda taj części o grach bo np o Papers Please było bardzo konstruktywnie i warto by takie gierki promować w ten sposób.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Podcast FSGK

Post autor: Halaster »

Wydaje mi sie, że skład powinien zmieniać się pomiędzy odcinkami najwyżej o połowę.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Dobra, to ja powiem tak - chyba mam dobry pomysł na to co zrobić dalej z podcastem i jak to wszystko urządzić. A także jak rozwijać kanał. Posiedzę nad tym trochę, jutro kilka kwestii obgadam z wszystkimi dotychczas zaangażowanymi w podcast od strony technicznej, i najpóźniej w środę opublikuję tu "Manifest Destiny" dla forum na youtube.

Mam pomysł jak Was wszystkich zaangażować w działalność podcastu/kanału. Schowajcie swoje dzieci i kobiety, bo podcast po Was przyjdzie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

ja też mam jakieś pomysły to je zbiorę kiedyś i wrzucę
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5560
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Podcast FSGK

Post autor: LLothar »

Ogłoszenia Duszpasterskie - DaeL został oficjalnym kierownikiem PNK :D

Bedzie on skrzykiwac ludzi, wybierac kto bedzie hostem itp itd. Po prostu normalny kierownik - sam nic nie musi specjalnie robic (acz oczywiscie moze) i stara sie cisnac ludzi, zeby wszystko zrobili.

No i jak projekt padnie, to wiadomo czyja to bedzie wina - DaeL nam dokladnie powie ;).
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:DaeL został oficjalnym kierownikiem PNK


Wolę nazwę podcastführer :)

A tak na poważnie - dzisiaj rozesłę kilka kwestii technicznych do obgadania. Jutro napiszę na forum jak bym to widział i zaczniemy zbieranie ekip do cotygodniowych podcastów.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Podcast FSGK

Post autor: Larofan »

Herr Oberpodcastführer

Sent from my toaster using Tapatalk
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Nazywam się DaeL a to jest post w sprawie przyszłości Podcastu Na Klatę :)

Zapoznałem się z Waszymi opiniami o ostatnim podcaście. Bardzo dziękuję za wszystkie głosy. Pomogły mi one przygotować plan zmian i rozwoju zarówno podcastu, jak i kanału na youtube. Sprawę zaczęliśmy też omawiać w gronie osób, które pracowały przy pierwszym odcinku. Na początku napiszę głównie o tym, jak widzę przyszłość samego podcastu, o kanale będzie innym razem. I w dalszym ciągu liczę na Wasz feedback.


PRZYSZŁOŚĆ PODCASTU NA KLATĘ


FORMAT

Cotygodniowy odcinek trwający 50-60 minut. Podzielony na mniejsze panele, bardziej dynamiczny.


CO WYLATUJE? CO SKRACAMY?

- Gry w które ostatnio graliśmy - całkowicie wylatuje jako panel dyskusyjny. Zamiast tego na koniec podcastu każdy mówi 2-3 zdania na temat tego w co ostatnio grał, ale bez rozciągania tematu. Ot, napomknięcie o czym jest gra i ewentualne krótkie pytania od innych uczestników i rekomendacja lub jej brak.

- Quiz - zmiana formuły. Zamiast czytania tekstów będą po prostu fakty na temat gier komputerowych. I krótka dyskusja ze zgadywanką.

- Co dzieje się z forum - wylatuje, bo LLothar to w sumie opisał, i póki co nie ma potrzeby wracania do tematu. Jeśli będzie coś ważnego, co trzeba będzie powiedzieć, to wspomni się o tym niejako organicznie, w ramach powitania albo newsów. Dodatkowy panel nie jest potrzebny.


NOWE ELEMENTY

- Cotygodniowy temat do rozmowy pochodzący z forum. To od Was moi drodzy będzie zależało o czym będziemy dyskutować. O Grze o Tron? O książkach Marcina Przybyłka? A może o dupie Maryni? You decide. A przynajmniej pośrednio. Im ciekawsza dyskusja na forum, tym większe prawdopodobieństwo, że trafi również do podcastu. Co więcej, postaramy się zacytować w podcaście co ciekawsze fragmenty Waszych postów.

- Krótki, zabawny fragment starego numeru ŚGK - na pożegnanie.


PLAN PODCASTU:

1. Kartka z kalendarza - tak jak dotąd (5-10 minut)

2. Newsy - w zależności od materiału, możliwe, że trochę krócej (10-20 minut)

3. Quiz - krócej (5 minut)

4. Temat do dyskusji z forum (10-20 minut)

5. W co ostatnio graliśmy - bardzo krótko (5 minut)

6. Tekst z ŚGK - bardzo krótko (2 minuty)

7. Suchar (1 minuta)

W przypadku szczególnych okazji (np. E3, które dostarczy masę newsów, wywalamy temat do dyskusji i robimy dłuższe newsy. W innych wypadkach możemy mieć zamiast tematu do dyskusji np. krótki wywiad.

Ktoś będzie zawsze starał się pilnować czasu. Nie jakoś super-pilnie, w końcu wiadomo, że materiału musi być trochę więcej, bo niektóre rzeczy się wycina. Ale nagranie nie może trwać tyle co ostatnie (2h30m).


EKIPA

Zmienna. Kilku prowadzących, zmieniające się ekipy. Z czasem można dokonać stałego podziału zadań. Np. za każdym razem gdy w podcaście siedzi Jutsi, może on robić newsy, itd...

Zadeklarowałem się już wcześniej, że mogę być wodzirejem podcastu co dwa tygodnie. Trzeba więc znaleźć okazjonalne zastępstwo. Ale nie musi to być jedna osoba. Mogą być nawet 2-3 osoby, które między sobą też się będą zmieniać.

Np.
Tydzień 1 - DaeL
Tydzień 2 - LLothar
Tydzień 3 - DaeL
Tydzień 4 - Jutsimitsu
itd...

Także tutaj jest do Was apel - nie wstydźcie się deklarować z wodzirejowaniem. Ale jeszcze jedna uwaga - trzeba przed przejęciem podcastu przynajmniej raz przejść próbę ognia jako gość.


MOJA PROPOZYCJA SKŁADU NA NAJBLIŻSZE NAGRANIA

Do podcastów na razie zgłosili się Piccolo i Halaster, więc moja propozycja jest następująca:

23 maja
1. DaeL (wodzirej) - mało czasu, więc tym odcinkiem jeszcze się zajmę, a odpuszczę następny
2. Jutsimitsu
3. LLothar
4. Piccolo

30 maja
1. Jutsimitsu
2. Piccolo
3. Dragon Warrior
4. Halaster

Jak przybędzie więcej osób zainteresowanych udziałem, to będzie można robić większą rotację. Oczywiście gdyby któryś z wymienionych tu dżentelmenów danego dnia był zajęty, to proszę o kontakt.


KTO ODPOWIADA ZA MATERIAŁY DO PODCASTU GDY DAEL BĘDZIE SIĘ LENIĆ?

Jako oberpodcastfuhrer, nawet podczas mojego wolnego tygodnia będę pomagał w doborze uczestników i materiału do podcastu. Pewnie wkrótce nie będę potrzebny, bo wszystko się będzie układało samo z siebie. Ale w razie czego, przez pierwsze tygodnie jestem do usług.


KIEDY NAGRYWAMY

Standardzik. Piątki. Próba o 21:45. Start ok. 22.00


KTO TO BĘDZIE EDYTOWAŁ?

Mam nadzieję, że Piccolo. Trochę mi głupio go tak wrabiać, ale chyba sobie bez niego nie poradzimy. Piccolo, podołałbyś? Przynajmniej przez kilka pierwszych odcinków. Potem może wyszkolisz kogoś do pomocy :)


CO Z BLOOPERSAMI?

Będzie jeden odcinek blópersów na dwa odcinki podcastu.


CO WIĘCEJ?

Jak już wcześniej wspominałem - myślę, że kanał powinien obrosnąć w treść inną niż tylko podcast. Letspleje, recenzje, dyskusje - to wszystko przed nami. Musimy tylko dopracować mechanizm, który pozwoli nam szlifować materiał tak, żeby nie trafiały na kanał kiepsko przygotowane filmiki.

A ze swojej strony powiem tyle, że wkrótce przygotuję kilkuodcinkowy wideo-tutorial/krótki letsplej Crusader Kings 2.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Podcast FSGK

Post autor: Voo »

Co tydzień? Fiuuu... Boję się, że wymiękniecie. To strasznie krótki odstęp.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Podcast FSGK

Post autor: Halaster »

Jeszcze nie wiem jak bedzie z 30stym (parapetowka u kolezanki), dam znac ale obawiam sie ze moze byc ciezko. Generalnie piatek wieczor to dla mnie niezbyt dogodny termin;)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Dobra, spoko, ale dobrze by było, jakbyś do niedzieli dał znać na czym stoimy. Problemu nie ma, zarezerwuję Ci miejsce w kolejnym podcaście.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2681
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podcast FSGK

Post autor: Cherryy »

Ja się nie chcę wcinać, bo jestem tylko słuchaczem (przynajmniej na razie), ale spokojnie wystarczyłoby, gdyby podcast był nagrywany raz na 2 tygodnie max. Na razie działa efekt świeżości, ale w dłuższym okresie zbyt często nagrywany podcast stanie się dla tworzących rutyną i obowiązkiem, a wtedy spadnie jakość. Lepiej rzadziej, ale z równym entuzjazmem.

Ale to tylko moja skromna opinia.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Podcast FSGK

Post autor: SithFrog »

Jak coś to ja też zgłaszam się do audycji. Z tym, że jutro nie mogę, 30go macie komplet, a potem mam wakacje więc dopiero w okolicach 20.06 będę dostępny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

ale spokojnie wystarczyłoby, gdyby podcast był nagrywany raz na 2 tygodnie max. Na razie działa efekt świeżości, ale w dłuższym okresie zbyt często nagrywany podcast stanie się dla tworzących rutyną i obowiązkiem, a wtedy spadnie jakość. Lepiej rzadziej, ale z równym entuzjazmem.

Szczerze to już jest chbya ponad 10 chętnych do gadania więc nawet przy częstotliwości jednego na tydzień można mieć trzy tygodnie odpoczynku albo i miesiąc.
Poza tym ot jednak dość lekkie zajęcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

swoją drogą planujemy tego podscasta jakoś promować?
130 odsłon na YT szału nie robi szczerze mówiąc ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2681
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podcast FSGK

Post autor: Cherryy »

Ciekawe ile z tych 130 osób, to osoby "z zewnątrz". Da się jakoś oszacować po jutubowskich statystykach?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

To zlicza każde wejście, więc jak np. ja posłuchałem 3 razy po fragmencie... to wychodzą 3 wejścia. Także obawiam się że co najwyżej z 5-10 osób spoza forum mogło to widzieć.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Podcast FSGK

Post autor: Pquelim »

jakby co to ja mogę edytować podcast, a i z czasem spokojnie w nim wystapić, myślę że wstydu nie przyniosę ;)

Tyle, że do dyspozycji mogę się deklarować dopiero w okolicach mundialu (musimy pogadać o mundialu w odcinku!), ale jakbyście mieli duży problem i Piccolo nie będzie mógł montować -to dajcie znać, pomogę.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

akby co to ja mogę edytować podcast, a i z czasem spokojnie w nim wystapić, myślę że wstydu nie przyniosę

Tyle, że do dyspozycji mogę się deklarować dopiero w okolicach mundialu (musimy pogadać o mundialu w odcinku!), ale jakbyście mieli duży problem i Piccolo nie będzie mógł montować -to dajcie znać, pomogę.


Będziemy w kontakcie ;)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Parę minut po północy skończyliśmy nagrywanie drugiego odcinka. Ogromne dzięki dla LLothara, Jutsimitsu i Piccolo. Wyszło fajnie, choć konieczne będzie wiele cięć. Tak ja, jak i LLothar toczyliśmy heroiczne boje z kotami, a ja dodatkowo miałem dziś własny, plączący się język za głównego przeciwnika. Udało nam się jednak nagrać ok. 2 godziny materiału, które spokojnie wystarczą na solidny, 40-50 minutowy odcinek podcastu.

Bardzo żałuję, że będziemy musieli wyciąć fragmenty dyskusji nt. gier które zawiodły. Przedstawiliście masę propozycji, a my strasznie się na ten temat rozgadaliśmy - raz polemizując, to znów zgadzając się. Postaramy się jednak w jakiś sposób oddać to, o czym mówiono na forum.

To tyle, jeszcze raz dzięki wszystkim, w szczególności gorące podziękowania dla Piccolo, przed którym masa roboty w ten weekend.

Jutsimitsu pisze:To zlicza każde wejście,


Moich wejść tak nie zlicza.

Dragon Warrior pisze:swoją drogą planujemy tego podscasta jakoś promować? 130 odsłon na YT szału nie robi szczerze mówiąc


Rozmawialiśmy o tym dzisiaj po nagraniu. Jest kilka pomysłów i na rozwój zawartości kanału (co może ściągnąć jakieś, pewnie pojedyncze, nowe osoby), jak i na podbicie podcastu przy różnych wyszukiwaniach.

SithFrog pisze:Z tym, że jutro nie mogę, 30go macie komplet, a potem mam wakacje więc dopiero w okolicach 20.06 będę dostępny.


Za tydzień może być wolne miejsce. Halaster da znać do poniedziałku.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Podcast FSGK

Post autor: Crowley »

Dobry pomysł z rzuceniem na forum tematu do dyskusji. Dawać następny.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Podcast FSGK

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:Dobry pomysł z rzuceniem na forum tematu do dyskusji. Dawać następny.


+1

Bardzo fajny pomysł :) Mam nadzieję, że to będzie stały element :)
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Sorry, w zasadzie już wszystko mamy, ale:
1. Jest trochę przydługo
2. Intro źle się nagrało (moja wina, bo ruszałem japą podczas nagrywania)
Wymaga to korekt, dlatego pewnie będzie można odsłuchać dopiero ok. 23.00 (albo jutro w pracy:)).
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

w pracy nie mam dźwięku :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Podcast FSGK

Post autor: SithFrog »

Pracujesz w kosmosie? :O
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1938
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Podcast FSGK

Post autor: Halaster »

Ja w piatek odpadam - bardzo bym chcial wziac udzial ale niestety piatki mi wyjatkowo nie odpowiadaja - najchetniej bym cos nagral od niedzieli do czwartku.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Dobra, może się jeszcze czas nagrywania zmieni. Nawet jeśli nie na stałe, to na pewno przynajmniej raz na jakiś czas będziemy nagrywać w inny dzień tygodnia. Wtedy dostaniesz cynk.

Żabson - Ty jesteś chyba następny w kolejce na następny piątek.

A tak przy okazji - przesłuchałem drugi odcinek podcastu już jakieś 4 razy, i chyba nauczyłem się odróżniać głosy Piccolo i Jutsiego. Choć proste to nie jest :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast FSGK

Post autor: Turtles »

To może.. nie wiem... upload?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Jak Piccolo wróci do domu. Czyli będzie jutro :)

Mea culpa, bo - jak pisałem - trzeba było dograć nowe intro i jedną rzecz wyciąć, a dałem mu znać trochę za późno (musiał wyjść). Także Piccolo musi wrócić do domu, zrobić jeszcze małą edycję i dopiero wtedy to się wrzuci na youtube'a.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast FSGK

Post autor: Jutsimitsu »

Ja mam taki sam głos jak Piccolo? Hmmm.

Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Podcast FSGK

Post autor: Piccolo »

Podcast będzie jutro. Przepraszam was najmocniej, ale po południu wybrałem się w odwiedziny do kuzynki, z którą widzę się raz na ruski rok, zamierzałem wprowadzić DaeLowe poprawki jak wrócę, ale się zasiedziałem (wróciłem przed chwilą) i, nie będę ukrywał, jestem trochę zbyt wstawiony, żeby teraz te poprawki wprowadzać. Wstanę rano, wprowadzę szybko poprawki (mam je dokładnie rozpisane przez DaeLa) i, też jeszcze rano (8-9) puszczę upload.
Za opóźnienie jeszcze raz przepraszam... to wina alkoholu :P.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2014, o 00:32 przez Piccolo, łącznie zmieniany 1 raz.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Jutsimitsu pisze:Ja mam taki sam głos jak Piccolo? Hmmm.

Nie taki sam, ale bardzo podobny. Przez skype'a ciężko się było zorientować kto jest kto.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Podcast FSGK

Post autor: Piccolo »

A mi np. głos Jutsiego często się mylił z głosem Llo :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Podcast FSGK

Post autor: Bambusek »

DaeL pisze:A tak przy okazji - przesłuchałem drugi odcinek podcastu już jakieś 4 razy, i chyba nauczyłem się odróżniać głosy Piccolo i Jutsiego. Choć proste to nie jest :)


Jest. Wystarczy, żeby Piccolo się kilka razy zaśmiał. Gwarantuję, że potem będziesz to rozpoznawał bez problemu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Podcast FSGK

Post autor: Piccolo »

Szkoda, że Llo nie wspomniał mi czym konwertował Audio na Video i jak. Aktualnie zapisywanie pliku video leci już 30 minutę...
A teraz zauważyłem w podglądzie, że co chwile na filmiku będzie wywalało reklamę programu, którego używam... great...
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

Bambusek pisze:
DaeL pisze:A tak przy okazji - przesłuchałem drugi odcinek podcastu już jakieś 4 razy, i chyba nauczyłem się odróżniać głosy Piccolo i Jutsiego. Choć proste to nie jest :)


Jest. Wystarczy, żeby Piccolo się kilka razy zaśmiał. Gwarantuję, że potem będziesz to rozpoznawał bez problemu :mrgreen:

:lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Podcast FSGK

Post autor: SithFrog »

DaeL pisze:Żabson - Ty jesteś chyba następny w kolejce na następny piątek.


Ok, co muszę wiedzieć/przygotować?
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

SithFrog pisze:Ok, co muszę wiedzieć/przygotować?


Dostaniesz maila w tygodniu. Ja robię sobie w tym tygodniu wolne, także podeślę tylko ogólne propozycje, a LLothar, dogra wszystkie szczegóły.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

to jaki jest finalny skład na piątek?
znaczy precyzyjniej rzecz biorąc czy nadal się łapię? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Bierzesz. Jeśli dobrze pamiętam to jest LLo, Jutsi, Ty i Żabson.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Podcast FSGK

Post autor: ! Dominick ! »

Ja pierwszego odcinka 10 pierwszych minut posłuchałem i wyłączyłem bo Wy wszyscy brzmicie jakbyście kije od szczotek popołykali. Teraz odpaliłem odcinek drugi i to samo. DaeL prowadzi obrady sejmu, a nie podcast z jajem.

Z drugiej strony, ja bym pewnie brzmiał tak samo, zakładając, że w ogóle miałbym o czym mówić...
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast FSGK

Post autor: DaeL »

Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Podcast FSGK

Post autor: ! Dominick ! »

Ale ja wcale nie hejtuje. Mówię jak jest. Nowy Jork.

Ten post nie został znikąd wysłany.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Podcast FSGK

Post autor: Voo »

Chłopaki, małe problemy z odcinkiem nr 2 najlepiej pokazują, że musicie zwolnić. Jest wtorek, jeszcze nie macie ogarnietego odcinka nr 2, żadnej dyskusji pod kątem odcinka nr 3 a za chwile będziecie chcieli go nagrywać? Długo tak DaeL nie pociągnie ;) Naprawdę, patrząc w dłuższej perspektywie lepiej przejść na cykl 2-tygodniowy bo za chwilę Was samych to "zagoni na śmierć". Lpeiej wszystko na spokojnie dopracowywać, bo my jesteśmy z oczywistych przyczyn wyrozumiali ale internety będą bezwględne, jak Dominick ;)

A propos. Dominick - patrz na to jak na czyjąś nauke jazdy samochodem. Oczywiste, że to nie może być na tym etapie jakieś chugon wie jak profesjonalne (o ile w ogóle kiedykolwiek ma być). Dlatego ważne są wszelkie konstruktywne i szczere uwagi bez miziania się. Ty zachowałeś się jak instruktor, który powiedział do kursanta 'weż zatrzymaj ten samochód, wysiadam, jeździsz jak pizda, mam cię dosyć" :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Podcast FSGK

Post autor: Piccolo »

To jest wypadek losowy, który może się trafić też przy 2 tygodniowych odstępach. Pamiętajcie, że dla nas to jest jednak nowa rzecz. Kilka spraw technicznych jeszcze jest do ogarnięcia i z czasem takie problemy jak aktualny z uploadem (tutaj nawaliłem ja, o ile edycja jest dla mnie izi, tak edytor video Youtuba mnie przerasta) znikną.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Podcast FSGK

Post autor: Pquelim »

popieram, że formuła dwutygodniowa (lub nawet rzadziej!) ma więcej sensu i kredensu, nie ma po co się tak spieszyć.

Poza tym z odstepem czasowym wiaże się też ważny element dystansu do własnej pracy - jest czas na przemyślenia i poprawki, zamiast coweekendowego zap%$^&lnia żeby tylko zdążyć.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast FSGK

Post autor: Dragon_Warrior »

nadal uważam, że jak się mamy wymieniać docelowo w ~10 osób to raz na tydzień jest jak najbardziej ok.
Obrazek
ODPOWIEDZ