Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Przejechałem się elektrycznym rowerem. Prosty, trekkingowy model. Fajna rzecz. Na dojazdy do pracy byłby jak znalazł.

Wypasione górale za kilkanaście tysiaków to musi być niesamowita zabawa w terenie :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Larofan »

elektryczny rower? to nie jest.. skuter?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Nie. Prawo zezwala tylko na wspomaganie podczas pedałowania.

Ale uwierz mi, że to wspomaganie działa i jedzie się naprawdę świetnie. Utrzymywanie 30 km/h to pestka.

Widzę zastosowanie przy właśnie dojazdach do pracy jak mamy trochę za daleko na klasyczny rower a nie chcemy się mocno zmęczyć. Albo gdzieś do harców w terenie.

Na takie tradycyjne niedzielne spacery wiadomo zawsze lepiej i zdrowiej będzie wziąć zwykły rower.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Larofan »

interesowalem sie tym przy ew elektrycznej hulajnodze
i czytalem ze jest gnoj bo takie sa trakowane w polsce jako niezarejestrowane skutery..
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Pquelim »

przyzwoity set. Deorki 6 to klasyczna średnia półka, z tyłu nawet SLX. Suntor na przedzie dość przeciętny, ale powinien się sprawdzić w casualu. Większość komponentów (HG, Schwalbe, piasty alivio) to taki standard jakościowy, półka powyżej szrotu z demobilu, więc raczej się nie rozwali.
Teraz tylko dobrze serwisować i powinien długo posłużyć.

Jakbym sobie teraz szukał jakiejś podstawki do przerabiania pod siebie, to ten Unibike mógłby być ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Widzę, że można też kupić zestaw i dorobić sobie silnik na przednie koło w zwykłym rowerze. Ciekawe... Do starej pracy pewnie bym skorzystał, ale teraz mam ponad 20km w jedną stronę...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Pquelim »

Matthias pisze:ponad 20km w jedną stronę...
Idealne kardio, godzinka spokojnym tempem. Samo zdrowie. Ja do biura mam 14 km - trochę mało, człowiek się przyzwyczaja w dwa tygodnie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Ja mam 20 ale albo z TIRami szosą (odpada) albo częściowo przez las wyrypaną piaskową drogą kilka km więcej. Trochę za dużo jak na pracę w biurze, brak prysznica itd. Liczę, ze kiedyś bedą jakieś scieżki bo sama odległość 20 km jest spoko do zrobienia i najlepsze, że pewnie wcale nie wolniej niż samochodem w korkach.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Pquelim »

No ja mam trasę 8km przez sam Poznań, częściowo jezdnią (ścieżki w tym mieście to porażka, pod tym względem najlepiej jest w Białymstoku), potem wylotówka i jeszcze przejeżdżam miejscowość - cała trasa w połowie drogą dla rowerów. Jak się spręże i wiatr sprzyja to jestem na miejscu w 35 minut, a można i szybciej bo to raptem 24km/h. Autem jedziesz w porannych warunkach o tej samej porze minimum 45 minut.

Oczywiście prysznic w miejscu pracy musi być. W samej jeździe jest duża przyjemność, ale wadą jest rutyna na drodze. Ostatnio siedzę na Mapsach i próbuje wykombinować sobie alternatywne, nawet celowo dłuższe trasy do przetestowania w sezonie, bo już znam numery domów przy których przejeżdżam normalnie jadąc.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: hat »

Ja mam 14 kilometrów i muszę przejechać praktycznie cały Poznań z południa na północ co niestety było dość męczące bo 90 procent trasy pokonywałem ulicami. No ale od kiedy jest Wartostrada to podróż do roboty i z powrotem jest czystą przyjemnością. Spokojnym tempem wyrabiam się w 35-40 minut, sporo szybciej niż autem :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Nie. Prawo zezwala tylko na wspomaganie podczas pedałowania.
Gdzie jest ONR kiedy jest są naprawdę potrzebni? :mad:
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4320
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Turtles »

Kupuje pryncypalki pewnie
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Larofan »

Pquelim pisze:ścieżki w tym mieście to porażka, pod tym względem najlepiej jest w Białymstoku
w bialymstoku sa sciezki bo jest masa miejsca -kierowcy nie protestuja jak 3-pasmowa droge okrasi sie dodatkowymi pasami dla rowerow i jeszcze duzy chodnik sie zmiesci zanim zaczna sie chęchy i bagno za którym w oddali w majaczy blokowisko :)

ja cisne na hulajnodze czasamid o roby - ale ja mam raptem 2-3km
czasem wezme se rower miejski.. a czasami na piechte jak np pada akurat
prysznic na miejscu jest ale to nie jest wymog (poza tym jeden prysznic na jeden budynek to ciup malawo... a o szafkach juz nie wspomne)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Pquelim »

Larofan pisze:w bialymstoku sa sciezki bo jest masa miejsca -kierowcy nie protestuja jak 3-pasmowa droge okrasi sie dodatkowymi pasami dla rowerow i jeszcze duzy chodnik sie zmiesci zanim zaczna sie chęchy i bagno za którym w oddali w majaczy blokowisko
hehe, jasne - osiedla takie jak Słoneczny Stok, Nowe Miasto, czy inne Bacieczki TBS są mocno porozstrzelane, ale chędożona deweloperka nie próżnuje - wolne przestrzenie coraz szybciej się kurczą.

Jedna sprawa to miejsce na ścieżki, druga to realizacja, czyli inwestycje w drogi. Białystok w okolicach 2007 roku zakorkował się na kilka lat, porobili przelotówki, dużą część obwodnicy miasta i tranzytu na Ruskich, w obrębie miasta powstało nawet kilka wiaduktów na dużych skrzyżowaniach.

W efekcie teraz, po ukończeniu inwestycji, przez Białystok - wbrew pozorom pod względem gęstości zaludnienia 10. miasto w Polsce - można przejechać z jednego krańcowego osiedla na drugie w 20 minut, a korki w tym mieście oznaczają tyle, że przez dwie godziny dziennie 15 minut stoisz łącznie na kilku skrzyżowaniach. Miasto jest drożne, a rowerem dojedziesz w każde istotne miejsce, czy wyjedziesz na regionalne ścieżki rowerowo-turystyczne.

Poznań pod tym względem śmierdzi oscypkiem, delikatnie mówiąc. Niektóre istotne drogi wymagają kapitalnych remontów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Larofan »

Pquelim pisze:Poznań pod tym względem śmierdzi oscypkiem, delikatnie mówiąc. Niektóre istotne drogi wymagają kapitalnych remontów.
poznan jest jednak ciup wiekszy i duzo gesciej zabudowany na duzo wiekszych powierzchniach
kapitalnych remontow wymaga masa drog ale jak tylko wchodza drogowcy to kierowcy narzekaja ze 'co za debil zamyka droge podczas targow/latem/zima/za dnia/jak ja jade (niepotrzebne skreslic)' i jest wielkie larum
a potem jest 'pewnie pierdolonym rowerzysta robia sciezki a tu by sie pas jeszcze jeden zmiescil!' a chwile potem 'jaskowiak do gazu' co skutkuje mniejszym entuzjazmem z jakim wladze zabieraja sie do takich prac :) przynajmniej ja to tak widze

i tak jest o wiele lepiej ale jeszcze dluga droga
cns
Barbarzyńca
Posty: 474
Rejestracja: 5 maja 2014, o 11:15

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: cns »

Drogi drogami, dziś odebrałem nową ramę, stara czechosłowacka Eska się złamała.
https://i.imgur.com/6U6xvFc.jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Jutsimitsu »

Ktoś zna jakiś dobry sklep z rowerami w Poznaniu? Bo w necie sklepy są dosyć drogie (rowery z Shimano Tourney po 2400... Chyba pojebauo)
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: hat »

Jak mieszkałem w pobliżu to kupiłem dwa rowery i później je serwisowałem tutaj
http://www.markowerowery.pl/
ale czy tam jest tanio to nie mam pojęcia :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Larofan »

markowerowery.pl brzmi jak totalnieniekradzonerowery.pl albo itstotallysafehere.com
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Jutsimitsu »

Akurat tutaj jest jeden z droższych sklepów. No cóż, przejdę się w sobotę do ccr sport i jak tam nie kupię to zamówię coś przez neta.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Się wygieło troszkę :(Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: ThimGrim »

To po zimie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Tak z ciekawości to czyja wina była?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Jakbym miał ograniczone zaufanie, to bym bardziej zwolnił. Nie jechałem bardzo szybko, ale w momencie jak widziałem, że auto nie hamuje to już bym nie wyhamował.
Kierowca miał mnie z prawej, a gapił się w lewo cały czas (włączał się do ruchu w tym miejscu https://maps.google.com/?q=Aleja+Stan%C ... l=pl&gl=pl ) więc dostałem dokładnie środkiem maski na środku ścieżki rowerowej.
Formalnie to jego wina.

Wnioski na przyszłość - hamować mimo pierwszeństwa i kupić kask.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Jutsimitsu »

Czyli standard na ścieżce rowerowej. Peszek, ale chociaż nie Twoja wina
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Pquelim »

Wnioski na przyszłość - hamować mimo pierwszeństwa i kupić kask.

ZAWSZE zwalniaj przy każdym przecięciu dróg, skrzyżowaniu, nawet ścieżce dla pieszych. Zasada ograniczonego zaufania nawet w stosunku do samego siebie - możesz czegoś po prostu nie zauważyć.

Dobrze, że nic poważnego się nie stało. Raz widziałem jak w podobnej sytuacji do Twojej rowerzysta przekoziołkował przez samochód i zatrzymał się dopiero na słupie z sygnalizacją świetlną. Tamten ułan wjeżdżał na skrzyżowanie z prędkością ponad 30 km/h, miał oczywiście zielone światło, ale nie przyszło mu do głowy, że ktoś stojący na warunkowym skręcie w prawo może nie spojrzeć w lewo.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Przyznam szczerze, że zdarzyło mi się kilka razy podczas włączania się do ruchu i przejeżdżania przez ścieżkę rowerową nawet się nie rozejrzeć. Człowiek jest jakoś tak zafiksowany na bezpiecznym wjeździe na ulicę, że zapomina, że na tej dróżce obok ktoś może jechać nawet i 40 km/h.
Co do kasku to kolega zderzył się na ścieżce rowerowej z psem, przeleciał przez kierownicę i walnął głową tak, że stracił przytomność. Z kaskiem na głowie więc strach pomyśleć co byłoby bez kasku.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:ZAWSZE zwalniaj przy każdym przecięciu dróg, skrzyżowaniu, nawet ścieżce dla pieszych. Zasada ograniczonego zaufania nawet w stosunku do samego siebie - możesz czegoś po prostu nie zauważyć.
+ milion, ale 80% użytkowników dróg ma tę zasadę w dupie, a wśród rowerzystów to chyba 99%
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja nie jechałem super szybko, ale 20 minut wcześniej odebrałem rower z przeglądu, gdzie wymieniłem zjechaną kasetę i rozciągnięty łańcuch.
Więc jak głupi jechałem powyżej 20km/h I się cieszyłem, że żadne dźwięki z napędu nie dochodzą.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Crowley »

W samochodzie zawsze przejeżdżając przez ścieżkę, biegnacą równolegle do drogi, myślę sobie, że zaraz wpadnie na mnie jakiś pędzący rower. Choćbym nie wiem jak się rozglądał, nie ma szans, żeby zobaczyć szybko jadącego rowerzystę. Dlatego też rowerem nigdy, przenigdy je wyjeżdżam na pewniaka na przejście.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Dlatego też rowerem nigdy, przenigdy je wyjeżdżam na pewniaka na przejście.
Bo nie powinno się. Nigdy i niczym. Jak idę to nawet mając zielona upewniam się, że jakiś dzban nie jedzie. Jak jadę rowerem to przed każdym przejazdem przez cokolwiek hamuję. To samo autem. Za dużo ludzi, którzy mieli pierwszeństwo gryzie piach.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Że na czymś trzeba jeździć, to znalazłem w lokalnym salonie takiego gieroja przecenionego solidnie, bo już tej firmy nie sprzedają, a sam egzemplarz z rocznika 2015 chyba.
Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: ThimGrim »

Nie ma pedałów.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Wiadomix. Wszak jestem hetero
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Wygląda zadziornie. No i porządne MTB dla ociekających testosteronem rycerzy bezdroży a nie jakieś kolarzo coś ani miejskie też nie wiadomo co i po co :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: hat »

Fajny :)
Też szukam nowej maszyny bo mój stary Wheeler powoli zaczyna niedomagać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Crowley »

Voo pisze:No i porządne MTB dla ociekających testosteronem rycerzy bezdroży a nie jakieś kolarzo coś ani miejskie też nie wiadomo co i po co
Chyba dla ociekających potem dzieci dwóch pedałów, które próbują pokonać opory toczenia opon od traktora. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Powiem, że dziś zrobiłem przedłużony kurs do pracy i z powrotem (32km), no i bardzo fajnie się jedzie. Jakoś tak miękko, aż bym sobie kierownicę od Harleya zamontował.
A różnicy w oporach ruchu w porównaniu do poprzedniego crossa nie czuję.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

W nocy odcięli mi rower. Parkowałem go na otwartym powietrzu, przypinałem do stojaka, na ogrodzonyn terenie.
Szczęśliwie ochroniarz przepłoszył gałganów zanim go wynieśli, także muszę kupić tylko nową zapinkę. Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Zolt »

Łańcuch kup ze zintegrowanym zapięciem albo Ulocka. Dużo trudniej przeciąć.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Słabe te zapinki kablowe. Duże nożyce i jedno ciachnięcie. Są filmiki na YT z testów.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: SithFrog »

Tylko Ulock.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

Poogladałem... Smutna wiadomość jest taka, że jak ktoś chodzi z diaxem to w półtorej minuty załatwia każde zapięcie.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

Ale jednak 1.5 minuty to lepiej niż 5 sek ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: PIOTROSLAV »

That's what she said
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: zodi »

Jakoś tak się poskładało, że miałem co najmniej 15-letnią przerwą od jeżdżenia rowerem.
Ostatnio pożyczyłem sobie starego Authora żeby sprawdzić czy bawiło by mnie wpisanie się w trend rowerowy - no i wyszło, że mnie bawi :)

Teraz szukam czegoś dla siebie, crossa jakiegoś. Wielu mówi: "elektryka bierze", niahhh..., inni mówią "fulla kup, a jak nie masz kasy na nowego to używkę", niahhh 2 - za mało się znam by wyszukać dobrej używki, a co da hajsu to nie chciałbym przekroczyć 3k.

Dlatego myślę o czymś takim:

Obrazek

Jeżdżę głównie po asfaltach plus szutry i z rzadko jakaś w miarę przejezdna leśna ścieżka więc myślę, że w zupełności mi taki Authorek wystarczy.

Dobrze myślę ?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Voo »

No ba! I gminę objedziesz i wszystkie defloracje zaliczysz!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Jutsimitsu »

Ja ostatnio kupiłem Kands Avangarde. Bo tani jak na osprzęt który ma. Póki co super zadowolony jestem. Choć obawiam się że przy mojej masie będę musiał wymienić koła szybko (ponoć nie są najlepsze). Ale to pewnie za 2-3 sezony.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5034
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: Pquelim »

zodi - jakieś specyfikacje?

ogolnie to zadaj sobie trzy pytania: jakie przerzutki? jakie hamulce (jezeli v-brake to jeszcze - jakie manetki?) jaki amortyzator? reszta do rekreacyjnego posuwania nie ma większego znaczenia.

ogólnie Author ma niezle, jak na chińskie, ramy ale to firma jak wszystkie - potrafią ludziom sprzedawać rower za 2,5k z Tourekami (przerzutki za 17,50 PLN) i z SR NEXem (amorek za 150 PLN).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Wiosna, lato, jesień, zima... ROWER!

Post autor: zodi »

Widelec RST Vita TnL (80 mm) blokada skoku
Stery AUTHOR Integrated 1-1/8"
Mechanizm korbowy SUNTOUR NCX 48-36-26 (170/ 175 mm)
Oś suportu SUNTOUR XCT monoblok
Przerzutka przednia SHIMANO Altus (31,8 mm)
Przerzutka tylna SHIMANO Acera
Manetki SHIMANO Acera (27)
Kaseta SHIMANO HG400-9 11-34 (9)
Łańcuch KMC Z9
Piasty QUANDO Disc 32 otwory
Hamulce TEKTRO Vela tarczowe hydrauliczne 6"
Dźwignie TEKTRO Vela
Obręcze AUTHOR Xenon 29 32 otwory
Szprychy stal nierdzewna czarne 2,0 mm
Opony AUTHOR Speed Master 29"x 1.75"
Pedały AUTHOR aluminiowe
Kierownica AUTHOR 25 mm 680 mm
Chwyty kierownicy AUTHOR ErgoGrip Lock
Wsporniki kierownicy UNO regulowany
Wspornik siodełka AUTHOR aluminiowy (27,2 mm)
Obejma podsiodłowa AUTHOR (31,8 mm)
Siodełko AUTHOR Sphere Gel
Liczba biegów 27
Waga 15 kg

O! :)
ODPOWIEDZ